۲۳م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

یادنامه شهید عبدالرحمان مریدی

آیات الهی در او عجین شده بود و هر روز چهره‏ اش شفاف تر و الهی می ‏شد.

زمان انتشار: ۲۳م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 72275

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

یادنامه پاسدار شهید عبدالرحمان مریدی

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ (آل عمران ۱۶۹)

رحمان مریدی به سال ۱۳۴۰ در خانواده مذهبی متولد شد و از همان اوایل عمر خویش فردی متین و کارهایش را بر اساس نظم و دقت انجام می ‏داد. او شیفته ائمه اطهار(ع) بود و در مراسم عزاداری سالار شهیدان حسین ابن علی(ع) عاشقانه و از سوزدل عزاداری می ‏کرد.

چرا که امام حسین(ع) در قلب او جای داشت و این به واسطه شخصیت عالیقدر و شهادت قهرمانانه ابا عبدالله(ع) بود که مالک قلب‏ها واحساسات صدها میلیون انسان شد.

رحمان مریدی با شروع جنگ تحمیلی تحولی در درونش به وجود آمد. بطوریکه او جزء اولین طلایه داران جبهه جنگ بوده وهمیشه از خدا آرزوی شهادت می‏ کرد. او در آن مدّت کمی که درجبهه حضور داشت، حماسه‏ ها آفرید.

رحمان مریدی در جبهه روز به روز بیشتر خود را در حضور پروردگار می ‏دید، لذا از تعلقات دنیوی بیشتر می‏ برید، که نخستین گامهای عاشقان حق در بادیه عشق درک و ترک دنیا و مافیهاست و این خود رکن رکین مکتب شهدا و عرفان اسلامی است.

واین آیه قرآن است که می‏فرماید: (وَ مَا الْحَیاهُ الدُّنْیا إِلَّا مَتاعُ الْغُرُورِ ) دنیا چیزی جز کالای غرور نیست. و از طرفی دیگر آمده است که:  لا تَنْسَ نَصِیبَکَ مِنَ الدُّنْیا. و این رحمان بود که آیات الهی در او عجین شده بود و هر روز چهره‏ اش شفاف تر و الهی می ‏شد.

و براستی که جبهه نور بر محور عشق می ‏چرخد و نورانیت آن از چهره‏ های منور عاشقان محبوب نشأت می ‏گیرد و وجود افرادی چون رحمان مریدی بود جبهه‏ ها را نورانی و موجب بیداری هزاران خفته در تعلقات دنیوی و باعث روانه شدن خیل عظیمی از عاشقان حق به این جبهه ‏های نور شد، تا طومار ظلمت را بپیچند و راه سعادت و فلاح را به هم کیشان خود بنمایانند.

و حال که رحمان مریدی سراسر وجودش نور شده بود سرانجام به تاریخ ۴/۷/۵۹ سیراب از شراب جاودانگی شد و کامیاب گردید. و پیکر مطهرش را در بهشت زهرای اهواز به خاک پاک باغ و رضوان کوثر سپردند تا خوش بیارامد و متنعم از معبود گردید.

والسلام

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول