۱۰م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 72222

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه و وحدت بخش نمازجمعه این هفته دزفول با حضور مردم مؤمن و ولایتمدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

غدیر حصن حصین و قلعه محکم است که به مکان و زمان معینی اختصاص ندارد

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اعیاد قربان و غدیر را تبریک گفت و افزود: غدیر حصن حصین و قلعه محکم است که در آسمان‎ها عهد معهود و در زمین میثاق المأخوذ نامیده شده و به مکان و زمان معینی اختصاص ندارد بلکه همه زمان‎ها، مکان‎ها، دل‎ها و اعتقادات باید به سرچشمه پربرکت غدیر وصل باشد.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته دزفول اظهار کرد: آنچه در غدیر اتفاق افتاد یک حادثه نبود که به مرور زمان به فراموشی سپرده شود و اصرار شیعه به پاسداشت غدیر از این جهت است که غدیر امری الهی است که پیامبر با انتصاب انسانی شایسته چون امیرالمؤمنین علی علیه السلام الگویی موفق و متعالی را برای رهبری جامعه و امامت امت به جهانیان عرضه کرد.

امام جمعه موقت دزفول غدیر را ترجمان قرآن کریم دانست و خاطرنشان کرد: غدیر یعنی حاکمیت الهی و تحقق وعده‌های خداوند به بشریت، اطاعت محض از فرامین پیامبر اکرم(ص)، تمسک به ثقلین پیامبر، زدن مُهر بطلان به سنت‌های جاهلیت و قومیت گرایی، نفی بدعت‌ها و جلوگیری از انحراف دین است.

ولایت فقیه سایه‌ای از شاخسار غدیر است که باید آن را قدر دانست

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی غدیر را حقیقتی دانست که باید در تاروپود زندگی نقش داشته باشد و تصریح کرد: غدیر هویت شیعیان بلکه کل مسلمانان است و ولایت فقیه سایه‌ای از شاخسار غدیر است که باید آن را قدر دانست و به موازین آن عمل کرد.

امام جمعه موقت دزفول ضمن تأکید بر تداوم بیان خطبه غدیر افزود: سقف تلاش و ضرورت جانفشانی انسان و جهاد پرثمر، باید تا نصرت خون بر شمشیر ادامه یابد.

خطیب موقت نمازجمعه دزفول به زیارت غدیریه امام علی(ع) از زبان امام هادی(ع) اشاره کرد و گفت: این زیارت طولانی‌ترین زیارت وارده، محکم‌ترین و مستدل‌ترین روایت بین شیعه و سنی است که بیشترین استنادات آن به آیات قرآن بوده و ۲۰۶ صفت و فضیلت از صفات امام علی علیه السلام در آن ذکر شده است.

امام جمعه موقت دزفول خاطرنشان کرد: یکی از اسامی غدیر روز اطعام است و امسال در دزفول قریب ۴۰ هزار نفر توسط خیرین اطعام شدند.

مسئولینی که در دام اشرافی‌گری افتاده‎اند باید بدانند که عزت و جاودانگی به اشرافیت نیست

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی خطاب به مسئولین گرفتار در دام اشرافی‌گری گفت: مسئولینی که در دام اشرافی‌گری افتاده‎اند باید بدانند که عزت و جاودانگی به اشرافیت نیست، به نقل از امام باقر(ع)، امام علی علیه السلام در طول ۵ سال حکومت و مسئولیت نه قطعه‎ای زمین و نه دینار و درهمی به خود اختصاص نداد.

امام جمعه موقت دزفول در خطبه دوم ضمن تبریک میلاد باسعادت امام موسی کاظم(ع) حدیثی از این بزرگوار در باب نصیحت لقمان به فرزندش بیان کرد و گفت: لقمان به فرزندش گفت که دنیا همانند دریایی عمیق است که مردم زیادی در آن غرق شده‌اند، بهترین کشتی در این بحر عمیق تقوای الهی و بار این تقوا ایمان است، بادبان آن توکل به خدا، ناخدای آن عقل، قطب نمای آن علم و سکان این کشتی صبر است.

تعاون در بُعد اعتقادی سنبل عدالت و در بُعد سیاسی سنبل آزادی است

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به روز تعاون اشاره کرد و افزود: به تعاون و همکاری در مکتب، دین و قرآن توجه زیادی شده است چون مایه رشد و شکوفایی است، تعاون در بُعد اعتقادی سنبل عدالت، در بُعد سیاسی سنبل آزادی و در زمینه فرهنگی موضوعی است که به ارزش‌های اخلاقی و دینی توجه خاصی دارد که با تعاون عینیت می‌یابد.

خطیب نمازجمعه دزفول تأکید کرد: تعاونی‌ها مستقیم یا غیر مستقیم در تولید ملی، کارآفرینی، جذب سرمایه، ایجاد اشتغال و تولید منافع ملی نقش مهمی ایفا می‌کنند که اگر قوت پیدا می‌کردند این همه غارت بیت المال توسط بعضی افراد و لطمه به نظام اقتصادی صورت نمی‌گرفت.

هر امری که به مجموعه الهی خانواده خدشه وارد کند ناصواب است

امام جمعه موقت دزفول همچنین به ۲۵ ذیحجه سالروز نزول سوره دهر و روز خانواده اشاره کرد و گفت: خانواده مکانی است که ظرفیت دارد که انسان با ورود به این مکان تشویش خاطر، ناملایمات و تلاطم‌های موجود در جامعه را فراموش کند و هر امری که به این مهم و مجموعه الهی خدشه وارد کند ناصواب است و می‌تواند معضلات و تلاطم جامعه را بیشتر کند.

امام جمعه موقت دزفول به خانواده امام علی(ع) و عترت پیامبر بعنوان الگویی از جانب خداوند اشاره و تصریح کرد: باورهای دینی و توجه به پیوندهای خانوادگی در حفظ و تقویت نهاد خانواده مؤثر است ولی متأسفانه استفاده نابجا از فضای مجازی خانواده‌ها را دچار خطر کرده است.

بازخوانی فرمایشات مقام عظمای ولایت در دیدار هیأت دولت

خطیب موقت نمازجمعه دزفول به دیدار هیأت دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: قانع نشدن نمایندگان مجلس از توضیحات ریاست جمهوری در پاسخ به ۴ سؤال از ۵ سؤال مطرح شده جای حسرت و نگرانی دارد و ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس و رئیس جمهور باید به فکر باشند و مسئله را پیگیری کنند.

مشکل شخص و فرد نیست، باید روش‌ها و سیاست‌ها عوض شود تا جبران شود

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی استیضاح وزرا را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مشکل شخص و فرد نیست بلکه مشکل اصلی سیاست‌ها، رویکردها و شیوه‌هایی است که در پیش گرفته شده است، باید روش‌ها و سیاست‌ها عوض شود تا جبران شود.

امام جمعه موقت دزفول افزود: باید شاخصه‌های حکومت علوی، عدالت، پارسایی و پاکدامنی در دولت اسلامی پیاده شود و علاوه بر اهمیت دادن به موضوع اقتصاد مقاومتی باید مدیریت جهادی صورت گیرد و تا جهادی عمل نشود دچار رکود و مشکلات خواهیم بود.

مقام معظم رهبری فرمودند به هیچ وجه و در هیچ سطحی نباید مذاکره با آمریکا صورت گیرد

خطیب نمازجمعه دزفول ادامه داد: مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا فرمودند به هیچ وجه و در هیچ سطحی نباید مذاکره صورت گیرد و فرمودند فریاد مرگ بر آمریکا را تا سرنگونی این افراد وقیح و سیاست‌های سراسر وقیحانه خواهیم داشت.