۷م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ | کد خبر: 72184

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار جمعی از اعضای کانون مداحان و شعرای آئینی و شورای هیآت مذهبی ثبت عزاداری در دزفول را کار مهم و بزرگی دانست و گفت: نظام مند شدن تشکل‌های مذهبی و این دو جریان اثرگذار در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دزفول کار بزرگی بوه که باید استمرار یابد تا به مطلوب برسد.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه ظرفیت و توانمندی دزفول در همه عرصه‌ها قابل ارائه است افزود: شکل گیری هیآت عزاداری در ابتدا، کاری مردمی و خودجوش بود که باید نظام مند می‌شد و با قاطعیت و اهتمام پیگیری شده و این کار انجام شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: آموزش و ارتقای سطح دینی، علمی و فرهنگی دو گروه مداحان و هیآت مذهبی باید در اولویت باشد تا مداحان در کنار توانمندی مداحی از نظر نرم افزاری، علوم دینی و شبهات مطرح شده در جامعه آمادگی لازم برای پاسخگویی را داشته باشند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید در کنار عترت، قرآن نیز مطرح شود چراکه دشمن سعی دارد مبانی فکری اباعبدالله الحسین(ع) و معارف عاشورا را تحریف کرده و از بین ببرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: توانمندی های فراوانی در دزفول وجود دارد ولی نباید بسته عمل کرد بلکه باید از توانمندی دیگر مناطق نیز بهره برد و در کنار اینها باید مراقب بود صبغه اخلاقی اثرگذار در مداحی و تبلیغات دینی مورد غفلت واقع نشود.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی گفت: کانون مداحان و شعرای آئینی و شورای هیآت مذهبی دو جریان و نهاد پیوسته و تفکیک ناپذیرند و مسئولیت خطیر حفظ جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت را به عهده دارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول افزود: این دو نهاد اثرگذار نزد مردم جایگاه والایی دارند و مورد اعتماد و احترام مردم هستند.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد ظرفیت جهت بهره‌مندی از پتانسیل موجود است و نهادینه کردن و انسجام بخشی فعالیت‌ها را نیز بر عهده دارد.