۴م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۶ ق.ظ | کد خبر: 72149

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در اولین جشنواره تجلیل از خادمین حوزه سلامت که به همت دانشگاه علوم پزشکی دزفول و با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولین محلی در تالار مهستان برگزار شد ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت: دزفول مهد علما، ادبا، شعرا و هنرمندان، و از قدیم الایام شهر تدین بوده است و روحیه انجام کار خیر ناشی از  ایمان و تدین مردم می‌باشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه علما در انجام کار خیر پیشگام و پیشقدم بوده‌اند افزود: علمای دزفول اهل عمل بوده‌اند و مردم دزفول نیز تربیت شده و پرورش یافته عالمان دینی هستند و این امر سرمایه بزرگی برای دزفول محسوب می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: دزفول در عرصه‌های مختلف درخشیده است که از این جمله می‎توان به دوران دفاع مقدس اشاره کرد که مردم تمام سختیها را به جان خریده و تحمل کردند ولی شهر را ترک نکردند و امروز پایتخت مقاومت ایران نامیده شده است.

امام جمعه دزفول به شتاب دزفول در حوزه درمان اشاره و تصریح کرد: در کمتر از ۳ سال دانشکده علوم پزشکی دزفول تبدیل به دانشگاه علوم پزشکی شد که بی سابقه است و نشان دهنده سرمایه‎های موجود در دزفول می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: دزفول به شهرهای همجوار و حتی به شهرهای جنوب استان ایلام و لرستان نیز خدمات ارائه می‌دهد و آمار ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی دزفول به حدود ۱ میلیون نفر می‎رسد.

امام جمعه دزفول همچنین به مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع) که صرفا توسط خیرین اداره می‌شود اشاره کرد و گفت: دزفول پتانسیل، سرمایه، خیرین و نیروی انسانی فراوانی دارد و هرکاری که در دزفول بنا نهاده شود به سرعت به ثمر خواهد نشست زمینه‌های موجود در دزفول اقتضا می‌کند که مسئولین توجه ویژه‌ای به منطقه داشته باشند.

 دکتر سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت نیز در این همایش گفت: دزفول در بین تمام شهرهای ما جایگاه ویژه ای دارد هم از جهت مقاومت و پایداری در طول هشت سال دفاع مقدس و هم در حوزه مشارکت های مردم در عرصه های مختلف چه در مدرسه سازی و چه توسعه زیر ساخت های نظام  سلامت کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است.

دکتر ایازی گفت: هیچ بنای بهداشتی درمانی در دزفول ایجاد نشده مگر اینکه مشارکت مردم را داشتیم.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دزفول در شهر های ما جزء نوادر است که چنین شرایطی دارد و باید ما قدر دان شما خیرین عزیز و بزرگوار باشیم که اینقدر نیکوکارانه اقدامات ارزشمند را انجام می دهید.