۳م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ | کد خبر: 72135

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار هیأت امنای مسجد الله اکبر در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام معروف به مسجد آیت الله قاضی(ره) رکن و اعتبار مسجد را به برگزاری نماز جماعت در آن دانست و گفت: تأکید بر این است که نماز جماعتی هرچند مختصر در این مسجد برگزار شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: مقام معظم رهبری و مراجع اتفاق نظر دارند که جایگاه رسمی امامت مسجد جایگاه یک فرد روحانی است مگر در وقت ضرورت که فرد غیر روحانی نمازجماعت را اقامه نماید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: معارفه امام جماعت مسجد باید در مراسمی رسمی صورت گیرد که رسما از امام جماعت دعوت شده و معارفه صورت گیرد که خود تعظیم شعائر الهی خواهد بود.

همچنین حجةالاسلام سید حبیب فارغ امام جماعت این مسجد با تأکید بر حل مشکل برق اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر نماز جماعت در این مسجد بزرگ برگزار شود.

گلستانباغ رئیس هیأت امنای مسجد نیزبا اشاره به اینکه از ۱۴ سال پیش کار احداث مسجد شروع شده گفت: بزرگترین و تنها مجموعه با این وسعت و صرفا مردمی در استان‌های فارس، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و خوزستان می‌باشد که دولت هیچ بودجه‌ای برای ساخت به این مجتمع فرهنگی اختصاص نداده است و همین امر موجب افتخار شهرستان می‌باشد.

وی افزود: در این مرحله مشکل اصلی برای اقامه نماز جماعت برق است و اگر مشکل برق رسانی مرتفع شود تمام شرایط برای برگزاری نماز جماعت در این مکان مهیا می‎باشد.