۲م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 72108

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز باشکوه جمعه با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام  جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین سیره معنوی و علمی امام هادی(ع)

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان باتقوا راه خدای متعال را با بصیرت و از دل و جان پیدا کرده و گمراه نمی‌شود.

با قرائت زیارت جامعه روح و جان انسان نشاط پیدا می‌کند

امام جمعه دزفول در آستانه ولادت با سعادت امام هادی(ع) به تبیین سیره و اندیشه‌های گرانقدر آن حضرت بویژه زیارت جامعه پرداخت و گفت: با قرائت مفاهیم و مضامین عالی معصومین علیهم السلام در این زیارت، روح و جان انسان نشاط می‌یابد.

در زیارت جامعه جایگاه هدایت‌گری ائمه اطهار با شیوه رسا بیان می‌شود

وی افزود: در زیارت جامعه جایگاه هدایت‌گری ائمه اطهار با شیوه رسا بیان می‌شود که اگر انسانها نسبت به این بزرگواران شناخت داشته باشند مسیر هدایت را به خوبی دنبال خواهند کرد.

اهل بیت علیهم السلام معدن خیر و برکت بر ای تمام جوامع بشری هستند

امام جمعه دزفول با تأکید بر ولایت پذیری اظهار داشت: اگر انسان ولایت پذیر باشد این امر موجب تزکیه نفس او خواهد شد چرا که اهل بیت علیهم السلام معدن خیر و برکت بر ای تمام جوامع بشری هستند.

پیام غدیر معرفی الگوی حکومت اسلامی برای ادامه راه انبیاء الهی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول فرا رسیدن دهه امامت و ولایت را تبریک گفت و از عید غدیر بعنوان بزرگترین اعیاد امت اسلامی نام برد.

امام جمعه دزفول افزود: پیام غدیر معرفی الگوی حکومت اسلامی برای ادامه راه انبیاء الهی است.

نقش ستادهای غدیر در کمک به مستمندان و ضرورت مشارکت بیشتر مردم 

وی با اشاره به نقش ستادهای غدیر در کمک به مستمندان گفت: در سالهای اخیر این ستادها به کمک مردم و خیرین فعالیت‌های خوبی در اطعام فقرا و نیازمندان انجام می دهند و انتظار می رود که مشارکت مردم در این امر خیر همچنان ادامه یابد.

هفته دولت فرصتی است که مردم در عملکرد دولت بازنگری داشته باشند

امام جمعه دزفول همچنین آغاز هفته دولت و سالگرد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت: هفته دولت فرصتی است که مردم در عملکرد دولت بازنگری داشته باشند.

مردم از وعده‎های بی عمل برخی مسئولان خسته شده‌اند

وی افزود: مردم از وعده‌های بی عمل برخی مسئولان خسته شده‌اند زیرا برخی مسئولان فقط به میز ریاست چسبیده و هیچ واکنشی در برابر مشکلات مردم نشان نمی‌دهند.

مدیران ضعیف و ناکارآمد باید کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول با انتقاد از بی تدبیری برخی مدیران گفت: مدیران ضعیف و ناکارآمد باید کنار گذاشته شوند.

نمایندگان وکلای مردم هستند و حل مشکلات مردم باید اولویت اول آنها باشد

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید از شهیدان باهنر و رجایی الگو بگیرند گفت: مجلس نیز چنین است و فقط در برخی مواقع صدای یکی از نمایندگان به گوش می‌رسد در حالی که نمایندگان وکلای مردم هستند و حل مشکلات مردم باید اولویت اول آنها باشد.

برخی از نمایندگان مجلس نباید توجیه‌گر عملکرد برخی از مدیران ضعیف باشند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: برخی از نمایندگان مجلس نباید توجیه‌گر عملکرد برخی از مدیران ضعیف باشند.

خطیب جمعه دزفول ادامه داد: مردم از وضعیت گرانی، تورم و بیکاری جوانانی که از سن ازدواجشان گذشته گلایه دارند و نمایندگان محترم مجلس باید چشم بینا و گوش شنوای آنها باشند و مشکلات آنها را به درستی بیان و در رفع آنها کوشا باشند.

اقدامات آمریکای جنایتکار در منطقه باعث منزوی شدن آن در دنیا شده است

امام جمعه دزفول به اقدامات آمریکای جنایتکار در منطقه نیز اشاره کرد و افزود: هر اقدامی که آمریکا در خارج از کشورش انجام داده به تجاوز، جنگ، ناامنی و کشتار و خونریزی منتهی شده و باعث شده آمریکا به یک کشور منزوی در دنیا تبدیل شود.