۳م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 72100

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد غدیر که با حضور جمعی از اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد غدیر را شناسنامه و هویت شیعه دانست و گفت: هویت، شخصیت و هرچه داریم از ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام است.

امام جمعه دزفول به ارادت هندوها به امام علی علیه السلام اشاره کرد و افزود: دشمنان امیرالمؤمنین علی علیه السلام در دشمنی با امام هرچه توانستند انجام دادند ولی با این وجود فضایل و مناقب امام علی علیه السلام در عالم فراگیر شده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر اینکه باید شاکر باشیم که شیعه امام علی(ع) هستیم خاطرنشان کرد: با تمسک به ولایت امیرالمؤمنین که در دنیا و آخرت نجات دهنده است می‌توان از مشکلات رهایی یافت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: نظارت و انجام دقیق کارها، همچنین جنبه مردمی بودن جشن و اطعام غدیر، و خدمت به نام امیرالمؤمنین بسیار مهم می‌باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: مبلغی از سوی مقام معظم رهبری برای اطعام خانواده‎های نیازمند در ایام غدیر در نظر گرفته شده است.

امام جمعه دزفول گزارشی از آمار رسمی و ثبت شده کارهای صورت گرفته در سال گذشته در شهرستان دزفول ارائه داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته اطعام قریب ۲۹ هزار نیازمند، توزیع ۸ تن گوشت قربانی بین نیازمندان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و مؤسسات خیریه، بازسازی دو باب منزل، پخت و توزیع نان رایگان در ۱۴۰ نانوایی در سطح شهرستان و قریب ۱۰ ساعت برنامه رادیویی صورت گرفته که باید امسال توسعه یابد.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین علوی رئیس ستاد غدیر شهرستان دزفول فاصله گرفتن از غدیر و استمرار این فاصله را باعث ایجاد فقر و گرفتاری در جامعه دانست و گفت: باید با فرهنگ سازی غدیر در جامعه، ناهنجاری‌ها و مشکلات را در جامعه کاهش داد.

رئیس ستاد غدیر شهرستان دزفول گزارش تکمیلی ستاد غدیر دزفول در سال گذشته را ارائه داد و افزود: تقسیم ۴۳۰ بسته غذایی بین فقرا به مبلغ ۱۷ میلیون تومان، پرداخت هزینه تحصیلی تعدادی از ایتام به مبلغ ۳ میلیون تومان، توزیع بسته‌های فرهنگی به مبلغ ۹ میلیون تومان و برگزاری جشن‌ها و شب شعر فارسی و عربی در بعضی روستاها جزئی از کارهای صورت گرفته در ایام عید غدیر سال گذشته دزفول می‌باشد.

شایان ذکر است که در این جلسه در خصوص مشارکت‌های مردمی و نحوه انجام امور در ایام غدیر امسال بحث و تبادل نظر صورت گرفت.