۱۹م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 71892

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) دزفول قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی دینی از منظر امام جواد(ع)

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا بزرگترین راهکاری است که انسان می‌تواند در زندگی و برای آخرتش زاد و توشه فراهم کند.

کلام نورانی ائمه اطهار علیهم السلام برای جامعه بشری راه گشا است

امام جمعه دزفول در آستانه سالروز شهادت امام جواد(ع) به تبیین حدیثی از آن حضرت در خصوص زینت مؤمن پرداخت و گفت: کلام نورانی ائمه اطهار علیهم السلام برای جامعه بشری راه گشا است و باید از این سرمایه‌های ارزشمند به نحو احسن استفاده کرد.

تبیین زینت‌های انسان مؤمن از منظر امام جواد(ع)

وی افزود: صبر در مسائل، فصاحت در کلام، شکر گزاری، گشاده رویی، خضوع در نماز، فروتنی و تواضع، علم و دانش و منت نگذاشتن به افراد، از زینت‎های انسان مؤمن است که باید آنها را در زندگی، سرلوحه امور خود قرار دهد.

 این شرایط را باید با هوشیاری پشت سرگذاشت و تسلیم بدخواهان و دشمنان نشد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت: این روزها ایران عزیز ما در شرایط بسیار حساسی به سر می‌برد که باید با هوشیاری و تدبیر این مراحل را پشت سر گذاشت و تسلیم بدخواهان و دشمنان نشد.

ضروری بودن تصمیماتی کارآمد، تاریخی و اساسی

وی به مسئولان تأکید کرد: در این برهه از زمان باید تصمیماتی کار آمد، تاریخی و اساسی در این خصوص گرفته شود و این امر نیازمند عزم، اراده و تصمیمی جدی است.

باید برخوردی متناسب با محتکران صورت گیرد

خطیب نماز جمعه دزفول یادآور شد: به علت نوسانات ارز و سکه شاهد نوسانات زیادی در قیمت اجناس هستیم که اقتصاد کشور را بی ثبات کرده و در این بین افرادی یا از روی ترس و یا به دلیل خیانت به کشور و اختلال در نظام اقتصادی دست به احتکار می‎زنند که باید برخوردی متناسب با آنها صورت گیرد و دستگاه‎های نظارتی و امنیتی جریمه، ضبط اجناس، حبس و حتی اعدام را برای عوامل این احتکار در نظر بگیرند تا جامعه به ثبات برسد.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اخلال‌گران بدون همکاری دیگر ارگانها توانایی چنین اختلاس‌هایی در کشور را نداشتند افزود: باید با حقایق رو به رو، و برخورد قاطعی با آنها صورت گیرد.

اجازه نخواهیم داد ضد انقلاب بر روی احساسات مردم موج سواری کند

وی افزود: شایعه شده بودکه پس از آیین نمازجمعه نسبت به گرانی راهپیمایی خواهد شد که البته چنین اطلاع رسانی شایعه و کار ضد انقلاب است و روحانیت این امر را فریاد خواهد زد و اجازه نخواهد داد ضد انقلاب بر روی احساسات مردم موج سواری کند.

همه افرادی که با رأی مردم انتخاب شده‌اند مسئول هستند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گفت: همه افرادی که با رأی مردم انتخاب شده‌اند مسئول هستند و باید روز قیامت به تمام افرادی که به آنها رأی داده‎اند پاسخگو باشند.

چرا در انتخاب مدیران و وزرا دقت نمی‌شود و سران قوا تصمیم راهگشایی نمی‌دهند

امام جمعه دزفول با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه کشور اظهار داشت: ایران بزرگ از کلیه امکانات بهره‌مند است؛ باید دید چرا در انتخاب مدیران و وزرا دقت نمی‌شود و چرا سران قوا تصمیم راهگشایی نمی‌دهند.

وی مدیریت را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و گفت: سران قوا تصمیمی اساسی برای کشور بگیرند و اجازه ندهند کشور به لبه پرتگاه برسد.

مدیران در خدمت به مردم روحیه انقلابی داشته باشند

امام جمعه دزفول فسادستیزی را وظیفه اصلی مدیران بیان کرد و افزود: مدیران در خدمت به مردم روحیه انقلابی داشته باشند و همه مردم و مسئولان دلسوزانه تلاش کنند.

مسئولان با انتخاب مدیرانی کارآمد و با اقدامی انقلابی عدالت را به جامعه بازگردانند

خطیب نمازجمعه دزفول بر ضرورت مبارزه با فساد در کشور تأکید کرد و گفت: مسئولان با انتخاب مدیرانی کارآمد و با اقدامی انقلابی عدالت را به جامعه بازگردانند.

مردم و مسئولان اسباب ازدواج آسان جوانان فراهم کرده و اهل عمل باشند

وی در بخشی دیگر از خطبه‎های نماز به سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ازدواج اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان اسباب ازدواج آسان جوانان را دلسوزانه فراهم کرده و اهل عمل باشند.

جنایت‌های اخیر آل سعود در یمن و غزه با چراغ سبز آمریکا بوده است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به جنایات آل سعود در یمن و رژیم صهیونیستی در غزه  اشاره کرد و افزود: این جنایتها در یمن و غزه با چراغ سبز آمریکا بوده است.

گرامیداشت روز خبرنگار و یاد شهیدان صارمی، رهبر و غلامرضا عارفیان

امام جمعه دزفول همچنین روز خبرنگار را تبریک و یاد و خاطره شهیدان صارمی، رهبر و غلامرضا عارفیان را گرامی داشت و گفت: اگر تلاش شبانه روزی اصحاب رسانه نباشد زحمات و اقداماتی که انجام می‌شود به گوش مردم نمی‌رسد.

خبرنگاران واسطه مردم و مسئولان هستند

خطیب نمازجمعه دزفول به نقش کلیدی رسانه‌ها در جوامع بشری تأکید کرد و افزود: خبرنگاران واسطه مردم و مسئولان هستند و اگر نباشند، بخش زیادی از مشکلات مردم همچنان باقی می‎ماند.

وی با تقدیر از خبرنگاران به آنها توصیه کرد در انتشار اخبار امانت را رعایت کنند.

امام جمعه دزفول در خصوص راه اندازی پایانه گل و گیاه دزفول نیز گفت: تعیین مرز هوایی دزفول نتیجه سالها پیگیری و تلاش، مراحل پایانی خود را طی می‎کند و با راه اندازی آن شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود که باید زیرساخت‌های مورد نیاز آن از جمله انبار، امکانات بارانداز و سایت اداری فراهم شود.

تقدیر از موفقیت زهرا خالقی بانوی محجبه دزفول در مسابقات تکواندو کره جنوبی

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان موفقیت زهرا خالقی بانوی محجبه دزفول که در مسابقات تکواندو در کره جنوبی موفق به کسب دو نشان طلا و نقره شد را به جامعه ورزشی و مربیان تبریک گفت.