۱۷م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 71881

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در گفتگویی تلفنی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با گرامیداشت روز خبرنگار و بزرگداشت شهدای والامقام خبرنگار و رسانه بویژه شهید صارمی و شهیدان غلامرضا رهبر خبرنگار صدا و سیما  و شهید غلامرضا عارفیان خبرنگار و گزارشگر رادیو دزفول تأکید کرد: یاد همه شهدای بزرگوار بویژه شهدای رسانه باید همیشه گرامی داشته شود و امیدوارم بتوانیم رهروی خوب و صدیق برای این شهدای عزیز باشیم.

از خدمات و زحمات خبرنگاران باید تقدیر شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به ۱۷ مرداد و نامگذاری آن به روز خبرنگار گفت: ما دوست داشتیم که در این روز بسیار مهم و مؤثر در عرصه خبر رسانی و تنویر افکار عمومی در بین عزیزان خبرنگار می‌بودیم و خدمتشان می‎رسیدیم و نقطه نظرات آنها را از نزدیک می‌شنیدیم و از زحمات و تلاشها و فعالیت‌های گزارشگری و خبرنگاری که داشتند تقدیر و تشکر می‌کردیم  اما به دلیل اینکه بنده در مسافرت هستم موفق نشدم، ان‌شاءالله در فرصت مقتضی خدمت برادران عزیز برسیم، از شانس روز خبرنگار، به دلیل گرمی هوا را هم تعظیل اعلام کردند که اگر ما بودیم هم امکان حضور وجود نداشت، ان‌شاءالله در فرصت آینده خدمتتشان برسیم.

اگر رسالت و اثرگذاری عزیزان خبرنگار نبود دشمن می‌توانست سوء استفاده بکند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در خصوص نقش و رسالت خبرنگاران در جامعه گفت: اگر رسالت مهم و اثرگذاری که عزیزان خبرنگار دارند و با همت قلم خود و ارسال اخبار مکتوت، تصویر و صوت در همه جای عالم منتشر می‎شود واقعا خدمات انسانهای خدوم و زحمت کش گم می‎شد و به گوش کسی نمی‎رسید و دشمن می‌توانست از آن سوء استفاده بکند.

یکی از مؤلفه‎های اصلی سرزنده بودن هر جامعه‌ای اطلاع رسانی دقیق است

وی افزود: یکی از بزرگترین عرصه‌هایی که می‎تواند برای جامعه منشأ خیر و برکت باشد همین اطلاع رسانی‌های بسیار مفید و ارزنده است، در حقیقت روح هر جامعه‌ای در زنده بودن و پویا بودن آن جامعه است و یکی از مؤلفه های اصلی نشاط و سرزنده بودن هر جامعه‎ای خبرسانی و اطلاع رسانی دقیق است.

امام جمعه دزفول یادآورشد: مردم بایداحساس ‎کنند که می‎دانند اطرافشان چه می گذرد؟ مسئولین چه کار می کنند؟ آیا خدمت می‎کنند یا خدای نکرده در انجام وظیفه‎شان تنبلی می‌کنند؟ در این صورت مردم با اطلاع از خدمات مسئولان احساس سرزندگی و بالندگی می‌کنند.

اعتماد سازی در خبر می‎تواند منشأ بسیاری از برنامه‎ریزی‎های دقیق در جامعه شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی از گم نشدن حقیقت بعنوان یکی از مزایای دیگر اطلاع رسانی و خبر رسانی عزیزان خبرنگار یاد کرد و گفت: خبرنگار با توجه به این مقوله می‎تواند رسالت مهم خود را ایفا کند چرا که اگر این نباشد ممکن است حقیقت به گوش مردم نرسد و حقیقت، پنهان و یا در آن شبهه ایجاد شود، ولی با خبررسانی صحیح و دقیق و همراه با امانت داری که الحمدالله اکثریت قریب به اتفاق خبرنگاران و گزارشگران ما امانت دار هستند و خبر را همانطور که هست نقل می‌کنند و این نکته‏‌ای است که باعث اعتماد مردم خواهد شد و این اعتماد سازی می‎تواند در جامعه منشأ بسیاری از برنامه‌ریزی‎های دقیق برای خدمت در جامعه بشود.

مسئولان پاسخگوی پرسشهای خبرنگاران و گزارشگران باشند

امام جمعه دزفول در پاسخ به تعامل خبرنگاران و مسئولان گفت: من امیدوارم که مسئولان ما توجه لازم را به خبرنگاران خبرگزاریها و گزارشگران عزیز داشته باشند و پاسخگوی پرسش‌های هر خبرنگار و گزارشگری باشند و تأکید می‎کنم خبرنگاران در همه عرصه‎ها ی خبری باید حضور داشته باشند تا بتوانند بصورت شفاف فعالیت‎ها و تلاشها و تصمیم گیری‎ها را به مردم منتقل کنند.

خبرنگاران می‎توانند بین مسئولان و مردم و جامعه حلقه وصل باشند

وی افزود: خبرنگاران می‎توانند بین مسئولان و مردم و جامعه حلقه وصل باشند مسئولان باید آمادگی داشته باشند هر نقد و انتقاد سازنده‎ای را بعنوان یک هدیه الهی تلقی کنند و این موضوع باعث می‎شود اشتباهات آنها به حداقل برسد و با اصلاح آن روند مثبتی در جامعه دنبال گردد.

خبرنگار به دنبال کشف مشکلات و حقایق، و پیگیر مشکلات مردم است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که خبرنگار به دنبال کشف مشکلات و حقایق، و پیگیر مشکلات مردم است و می‎تواند در پیشرفت جامعه مؤثر باشد تصریح کرد: اگر خبرنگاران نباشند ارتباط مسئولان با اقشار مختلف مردم ضعیف خواهد بود.

خبرنگاران گلایه‎های مردم را می‎توانند به بهترین شکل به مسئولان منتقل کنند

وی افزود: الان مردم از عملکرد بسیاری از مسئولان واقعا گلایه دارند و این خبرنگاران هستند که این گلایه‎ها را می‌توانند به بهترین شکل منتقل و مسئولان را در حل دغدغه‌های مردم یاری کنند و می‎توان نتیجه گرفت که نقش رسانه و خبرنگار در رساندن گلایه‎ها و شکایات مردمی به مسئولان کلیدی است.

تشکر از خبرنگاران از پوشش خبری خطبه‎های نماز جمعه شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول در پاسخ به این پرسش که نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهرستان است و ارزیابی جنابعالی بعنوان امامت نماز جمعه این شهرستان از پوشش خبری خبرنگاران از این فریضه مهم چگونه هست اظهار کرد: لازم می‎دانم ازخبرگزاری‎های رسمی ایرنا و صداوسیما، رادیو دزفول، مطبوعات، پایگاه‎های اطلاع رسانی و کانال‎های خبری تشکر کنم که بعضی اوقات مطالب مهم و حاد و مطالبات اساسی مردم  را که در خطبه‎ها مطرح می‎شود به سرعت منتشر می‎کنند و به اطلاع مردم و مسئولان می‎رسانند و گاهی اوقات با طرح آنها در رسانه‎ها باعث زودتر به نتیجه رساندن و رسیدگی به برخی از مشکلات و اجرای بعضی از طرح‎ها در شهرستان می‎شوند.

تقدیر از پیشکسوتان عرصه خبر و خبرنگاران جوان

امام جمعه دزفول در پایان بار دیگر از همه پیشکسوتان خبر و خبرنگار که الان هم به حمدلله رسالتشان را در مجموعه‎های مختلف ادامه داده و همکاری می‎کنند و خبرنگاران جوان که با شور و نشاط و روحیه سرزنده‎ای که دارند همچنان در عرصه خبر و خدمت به مردم تلاش و اهتمام دارند تشکر و قدردانی کرد.