۱۲م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 71833

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تبیین اهمیت خرد و اندیشه از منظر قرآن مجید

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه اول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی به تبیین اهمیت خرد و اندیشه از منظر قرآن مجید پرداخت و گفت: به این موضوع در قرآن بیش از ۵۰ بار اشاره شده است که در بعضی آیات مثل سوره ملک از عقل به عنوان مایه نجات انسان یاد می‌شود.

دلایل جهنمی شدن انسان

وی به دلایل جهنمی شدن انسان اشاره کرد و افزود: بی توجهی به نصایح و ارشادات و بهره نبردن از عقل و خرد موجب می‌شود که حساب انسان در آخرت به آتش دوزخ منجر شود.

قناعت نکردن در زندگی زمینه ساز مشکلات و انحراف از راه صحیح است

خطیب موقت نمازجمعه دزفول به تأکید ائمه اطهارعلیهم السلام به مسئله قناعت و صبر و استقامت در مسائل و مشکلات اشاره کرد و افزود: قناعت نکردن در زندگی و امور اقتصادی زمینه ساز مشکلات و انحراف از راه صحیح است.

صبر و استقامت در مقابل دشمن  باعث فلاح و رستگاری می‌شود

وی افزود: صبر در مسائل و مشکلات و استقامت نمودن در مقابل دشمن باعث فلاح و رستگاری  می‎شود.

خبرنگاران نقش ویژه‌ای در روشنگری، افشای دشمن و همراهی با مردم دارند

امام جمعه موقت دزفول در خطبه دوم نماز جمعه امروز دزفول ضمن گرامیداشت  ۱۷ مرداد روز خبرنگار افزود: خبرنگاران نقش ویژه‌ای در روشنگری، افشای دشمن و همراهی با مردم دارند.

وی افزود: در عصر ارتباطات و فناورهای نو نقش خبرنگاران در گوش فرادادن به مشکلات مردم و انتقال آنها به مسئولان، بیان خدمات مسئولان بسیار مؤثر است که اگر نگاهی دقیق و عمیق داشته باشند می‌توانند در نقد و جهت دهی به مسئولان و رفع سوء تدبیرها نقش ویژه‌ای داشته باشند.‎

خطیب موقت نماز جمعه دزفول به مشکلات اخیر اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت: نوسانات بازار ارز و سکه که با افزایش قیمت ها در بازار گرایید از ترفندها و جنگ روانی دشمن از یک سو و عدم تدبیر داخلی نشأت می‎گیرد.

 توجه به مطالبات مردم، دشمن را ناامید می‌کند

وی افزود: هدف دشمن ایجاد اغتشاشات، ناامنی و نارضایتی است و آنچه که می‌تواند دشمن را ناامید کند توجه به مطالبات مردم است.

دولت به نیروهای توانمند و کنترل گلوگاه‌های اقتصادی توجه کند

امام جمعه موقت دزفول با باز خوانی سخنان راهبردی مقام معظم رهبری اظهار داشت: دولت باید با جایگزین کردن نیروهای توانمند و جدی به جای نیروهای ضعیف و کنترل گلوگاه‌های اقتصادی کشور همت بیشتری ورزد.

 باید به سرمایه‌های مردمی و ملی توجه کرد

وی اضافه کرد: برای کاهش دردها و آلام مردم  باید به  سرمایه‎های مردمی و ملی توجه کرد، سران کشور اعم از دولت و مجلس و قوه قضائیه مشکلات را بررسی و با پیدایش راهکار از کنار مسائل به سادگی نگذرند.

با توجه به فریبکاری و عدم اعتماد به ترامپ هیچگونه راه مذاکره‌ای وجود ندارد

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به فریبکاری اخیر رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: با توجه به فریبکاری و عدم اعتماد به ترامپ هیچگونه راه مذاکره‌ای وجود ندارد زیرا تجربه این را نشان می‎دهد.

از ارتکاب کارهایی که باعث تفرقه در جامعه می‌شود باید پرهیز شود

امام جمعه موقت دزفول در پایان از مسئولینی که در بین مردم هستند و خالصانه و با جدیت خدمت می‌کنند قدردانی و اظهار امیدواری کرد و افزود: باید در حفظ وحدت مردم بکوشند و از ارتکاب کارهایی که باعث تفرقه در جامعه می‌شود بپرهیزند.