۱۰م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 71819

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” همایش مهدویت در جمع فرماندهان نیروی انتظامی شمال استان در سالن ولایت مرکز فرهنگی حضرت موعود(عج) دزفول جهت آگاهی بخشی نسبت به انحرافات موجود در جامعه و توانایی پاسخگویی به شبهات مطرح شده و مصونیت در برابر این جریانات تشکیل شد.

امام جمعه دزفول درپیامی تلفنی امنیت موجود را از تلاش و مجاهدت نیروی انتظامی دانست و گفت: در کنار انجام وظیفه برقراری امنیت در جامعه باید مراقب اعتقادات، افکار و ایمان خود نیز بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: انگیزه اصلی برای حرکت انسان و تلاش و موفقیت، ایمان، اعتقادات و باور قلبی است و آسیب شناسی مبحث مهدویت کار بسیار بجا و درستی می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین محمدرضا زارع مدیر مرکز فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول ضمن تأکید بر اینکه شیعه امیرالمؤمنین همان سنت حقیقی و درست پیامبر(ص) می‎باشد گفت: ریشه و اساس و زمان پیدایش فِرَق و جریانات انحرافی که دامن گیر جامعه اسلامی شده است به سال دهم هجری رحلت پیامبر اکرم برمی‌گردد.

وی اظهار کرد: بر اساس آیات صریح قرآن، اعتقادات و روایات امیرالمؤ منین امام علی علیه السلام را جانشین بلافصل پیامبر دانسته و امامت را امتداد نبوت می‌دانیم و راه شناخت معصومین رجوع به آیات شریفه قرآن و آیه تطهیر می‌باشد.

مدیر مرکز فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول افزود: استعمار و استکبار از این جریانات سودجویی کرده و به این فرقه‌های میان مسلمانان دامن می‌زنند.

وی تصریح کرد: ضعف بینش و عدم آگاهی مسلمانان جهان نسبت به نقشه‎های استعمار، یکی از عوامل بوجود آوردن این فِرَق می‌باشد و بار سنگین نهادهای فرهنگی نجات مردم از فقر فرهنگی است.

مدیر مرکز فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول در ادامه به تفصیل و با استدلال به ردّ جریانات انحرافی مهدویت پرداخت و خط بطلان به تمامی ادعاهای مدعیان دروغین کشید.

در ادامه این نشست حجةالاسلام والمسلمین رجبی رئیس عقیدتی نیروی انتظامی استان خوزستان یکی از موضوعات مورد تأکید در قرآن را دشمن شناسی عنوان کرد و گفت: تلاش دشمن در ایجاد تردید و سرگشتگی برای از بین بردن باورها، ایجاد اختلاف جهت از بین بردن صفوف مستحکم جامعه، و ایجاد جنگ روانی برای ضربه زدن به جامعه اسلامی از شیوه‎های دشمن برای انحراف جامعه از منظر قرآن می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین رجبی افزود: استراتژی قرآن برای مبارزه با دشمن “تجهیز به قدرت ایمان”، “افزایش قدرت نظامی”، “ممنوعیت دوستی با بیگانگان” و جهاد و مبارزه و مقاومت” می‌باشد.

وی خطاب به فرماندهان نیروی انتظامی مسئولیت نیروی انتظامی را بسیار سنگین دانست و اظهار کرد: نیروی انتظامی در صف مقدم مسئولیت و در ارتباط تنگاتنگ با مردم قرار دارد، باید هوشیارتر بوده و بصیرت خود را در حوزه دین و مسائل سیاسی افزایش داده و به گونه‌ای رفتار شود که دشمن نتواند سوء استفاده نماید و در حد امکان مشکلات مردم را برطرف نمود.

رئیس عقیدتی نیروی انتظامی استان خوزستان ضمن اشاره به اینکه دشمن با تمام وجود به میدان آمده خاطرنشان کرد: پایبند بودن به آرمان‌ها و ارزش‎های انقلاب از افتخارات است و کوتاه امدن از این آرمان‎ها و افتخارات از محالات می‌باشد و پلیس جمهوری اسلامی ایران باید در مسیر این آرمان‎ها و ارزش‎ها قرار گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین رجبی هدف دشمن را ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه عنوان کرد و افزود: قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران به حدی است که تمام نظریه پردازان و دانشمندان در حوزه نظامی به این قدرت ایران اعتراف دارند.