۹م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 71800

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول ضمن خوشامدگویی به حجةالاسلام والمسلمین مصلحی معاون آموزشی مرکز تخصصی مهدویت قم گفت: مدیر و مجموعه مرکز فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول با تلاش بسیار خوب خود که منشأ خدمات فراوانی در زمینه مهدویت بوده است موجب افتخار شهرستان دزفول شده‎اند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: تلاش دشمن در موضوعات فرهنگی و انحرافی می‌طلبد که کار فرهنگی گسترده‌تری در جامعه انجام شود و با انسجام و برنامه ریزی دقیق افرادی را که در معرض شبهات قرار دارند به مسائل آگاه نمود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: موضوع مهدویت در مقابله با انحرافات موجود در جامعه مبحث بسیار جذاب، شیرین و مهمی برای جوانان است که اگر به درستی بیان شود بسیاری از جوانان جذب خواهند شد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: زمینه کار فرهنگی فراهم است و باید بتوان با تلاش، از این ظرفیت موجود به خوبی استفاده کرد.

همچنین حجةالاسلام والمسلیمن علی مصلحی، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول را یکی از قویترین مراکز در کشور عنوان کرد و گفت: با پشتیبانی امام جمعه دزفول و حضور حجةالاسلام والمسلمین محمدرضا زارع از فارغ‌التحصیلان مرکز تخصصی مهدویت که بسیار قوی به میدان آمد این مرکز شکل گرفت و موفق عمل کرد.

معاون آموزشی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم به نحوه شکل گیری مرکز تخصصی مهدویت و مراکز آن در شهرستان‌ها اشاره و اظهار کرد: مرکز تخصصی مهدویت حدود ۴۰۰ فارغ‌التحصیل و حدود ۷۰ پایان نامه نوشته شده دارد و همه این موارد به اخلاص افراد ارتباط داشته چراکه با اخلاص، امور بهتر پیش می‌رود.

حجةالاسلام والمسلمین مصلحی افزود: باید به گونه‌ای قوی عمل کرد که مروّجان فرق ضالّه و انحرافی به دلیل پیش بینی شکست، از مباحثه و مناظره با مربیان و مبلغان مهدویت، ترس و ابا داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین مصلحی با ذکر روایتی تصریح کرد: اگر انسان امورش را به امام زمان(عج) متصل و منسوب نماید خداوند رزق و رزوی او را می‌رساند، شرح صدر به وی عطا کرده، به آرزویش می‌رساند و در برآورده شدن حوائج به وی کمک خواهد کرد.

معاون آموزشی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم به قدر دانستن خدمت در چنین مکانی اشاره کرد و افزود: در حال فعالیت برای مهدهای کودک بوده و برگزاری دوره تربیت مربی معارف مهدوی کودکان می‌باشیم و تا کنون ۱۰۰ عنوان کتاب و نرم افزار برای کودکان تهیه شده و ۱۰ عنوان آنها برای مهدهای کودک کاربرد دارد.

حجةالاسلام والمسلمین مصلحی به ارتباط خطبه غدیر با مهدویت پرداخت و یادآور شد: ۲۵ مورد از خطبه غدیر در ارتباط با امام زمان(عج) می‌باشد.

در این جلسه همچنین حجةالاسلام والمسلمین محمد رضا زارع مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول گزارشی در خصوص چگونگی تأسیس این نهاد، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای طلاب روحانیان و معلمان، اجرای برنامه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی در محافل دانشگاه، آموزش و پرورش، اماکن مذهبی، مساجد و حسینیه‌های شهر و روستاهای اطراف و مراکز نظامی ارائه داد.