۹م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۶ ق.ظ | کد خبر: 71796

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” آیت الله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز سخنران پیش از خطبه‎های نمازجمعه دزفول ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به مردم قهرمان پرور دزفول پایتخت مقاومت ایران تبریک گفت و اظهار کرد: اولین نمازجمعه را آیت الله طالقانی در ۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در تهران اقامه کرد و امروز در تمام شهرها و بسیاری از بخش‌ها نمازجمعه برگزار می‌شود.

سخنران پیش از خطبه‌ها با بیان روایتی از امام رضا علیه السلام گفت: روز جمعه روز اجتماع همگانی است و خداوند آن را قرار داده تا ائمه جمعه مردم را به انجام وظایف ترغیب و نسبت به انجام معاصی هشدار دهند.

آیت الله حسن زاده خاطرنشان کرد: نمازجمعه یکی از دلایل پیوند بین دین و سیاست است و امام رضا علیه السلام تصریح دارند که مصلحت دین و دنیای مردم در خطبه‌های نمازجمعه مطرح شود.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: جنایات امروز استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار در تاریخ مشابه ندارد و یکی از مهمترین سنگرهای مقابله با توطئه‎های جنایتکاران، سنگر نمازجمعه است که به تعبیر امام(ره) ” نمازجمعه در رأس امور است”.

آیت الله حسن زاده به فرموده مقام معظم رهبری نمازجمعه را قرارگاه فرهنگی هر شهر و منطقه عنوان کرد و افزود: امروز دشمن تمام  توان خود را بکار گرفته و به شایعات تکیه می‎کند و مهمترین سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی نمازجمعه می‌باشد.

سخنران پیش از خطبه‌ها گفت: جماعت مؤمنین در ظهر روز جمعه که یکی از بهترین اوقات است و خداوند برکت را در همین اوقات قرار داده گردهم می‎آیند و این مصداق خصوصیت وحدت آفرینی و دشمن شکنی نماز جمعه است.

امام جمعه موقت اهواز دزفول، اهواز و آبادان را نماد حضور روحانیت در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: آیت الله قاضی(ره) اولین امام جمعه دزفول پایتخت مقاومت ایران بود ولی فضایل این عالم بزرگوار در اقامه نمازجمعه خلاصه نمی‌شود.

سخنران پیش از خطبه‌ها یادآور شد: مبارزات آیت الله قاضی(ره) قبل از انقلاب، محور علمای پرافتخار دزفول، انقلابیون و جوانان بود که نقش این عالم وارسته را در دزفول، خوزستان و کشور ماندگار نمود.

آیت الله حسن زاده افزود: دزفول به حق پایتخت مقاومت کشور معرفی شده است و یکی از انقلاب‌‎ترین شهرهای استان و حتی کشور می‎باشد و باید نقش تاریخی مردم این شهر را همیشه و در هر اجتماعی یادآور شد.

سخنران پیش از خطبه‌ها تصریح کرد: مقاومت مردم دزفول نشان می‎دهد که مردم برای پاسداری از انقلاب و حفظ دستاوردهای انقلاب آماده ایثارگری بوده‎اند و اثبات کردند که این آمادگی همچنان وجود دارد.