۵م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 71763

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” نماز باشکوه عبادی سیاسی جمعه در یکی از روزهای بسیار گرم مرداد با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

انسانهای پرهیزکار همواره به یاد مرگ و جهان آخرت هستند

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسانهای پرهیزکار همواره به یاد مرگ و جهان آخرت هستند و از مسئله آخرت غافل نمی‎شوند.

در روش زندگی مؤمنانه اصالت به آخرت است

امام جمعه دزفول در ادامه بحث سبک زندگی دینی گفت: در روش زندگی مؤمنانه اصالت به آخرت است و دنیا وسیله‎ای برای آخرت است.

به هنگام یاد خدا باید خشوع کرد و در موقع بلا و مصیبت باید به رحمت امیدوار بود

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به آیات الهی در خطاب به حضرت موسی گفت: به شخص فرودست و فقیر نباید حساب کرد و بر ثروت اشخاص فروتن نباید حسرت خورد، به هنگام یاد خدا باید خشوع کرد و در موقع بلا و مصیبت باید به رحمت امیدوار بود.

ایمان و بندگی خدا با عمل به فرامین و دستورات الهی تحقق پیدا می‌کند

وی افزود: ایمان، اعتقادات و بندگی خدا با عمل به فرامین و دستورات الهی تحقق پیدا می‎کند.

یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور گفت: نماز جمعه یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که خدای متعال به برکت مجاهدان فی سبیل الله و خون شهدا به مردم ایران عنایت کرد.

برگزاری نمازجمعه مهمترین راهکار مبارزه با دشمن و عزت انقلاب اسلامی است

امام جمعه دزفول از نماز جمعه به عنوان قدرت سیاسی اجتماعی و شبکه گسترده و مشعشع هدایت جامعه نام برد و افزود: برگزاری نمازجمعه مهمترین راهکار مبارزه با دشمن، سنگر وحدت و عزت انقلاب اسلامی است که با بیان مشکلات جامعه در خطبه‎ها و پاسخگویی مسئولان استحکام نظام را در پی دارد.

تبیین پاسخ شجاعانه سردار قاسم سلیمانی به سخنان ترامپ 

خطیب نمازجمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‎ها به پاسخ شجاعانه سردار قاسم سلیمانی به سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت: سردار اسلام شجاعانه به ترامپ تذکر داد که سپاه قدس نظامیان آمریکا را زمین گیر خواهد کرد.

نجات اسرائیل از این مخمصه آرزویی است که آمریکا به گور خواهد برد

امام جمعه دزفول آمریکا را تجاوزگر، ظالم و ستمگر معرفی کرد و گفت: نجات اسرائیل از این مخمصه آرزویی است که آمریکا به گور خواهد برد.

آیت الله مشکینی(ره) نماد اخلاق، تقوا و فضیلت بود

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‎های نماز سالروز رحلت آیت الله مشکینی(ره) را گرامی داشت و گفت: این شخصیت و عالم وارسته نماد اخلاق، تقوا و فضیلت بود.

گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد

وی همچنین با اشاره به سالروز عملیات مرصاد از این عملیات بعنوان عملیاتی مهم، اساسی و موفق یاد کرد که رزمندگان اسلام توانستند با طرح و برنامه همه منافقین را به سزای اعمال ننگینشان برسانند.

مقام معظم رهبری به صورت مدبرانه و حکمیانه کشور را مدیریت می‎کنند

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: گاهی عنوان می‎شود چرا مقام معظم رهبری به وضعیت گرانی و تورم توجهی نمی‎کنند این در حالی است که مقام معظم رهبری به هر مسئول و قوه‎ای اجازه داده در چارچوب قانون انجام وظیفه کند البته در بسیاری از موارد نیز تذکر و هشدار می‎دهند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در موارد بسیاری به مسئولان به صورت خصوصی تذکر می‎دهند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: حضرت آقا به صورت مدبرانه و حکمیانه کشور را مدیریت می‎کنند و اغلب از کارهای نمایشی و گرفتن ژست منتقدانه به خود دوری می‎کنند.

مسئولان به هر قیمتی شده باید وضعیت اقتصادی، سکه و ارز را به ثبات برسانند

امام جمعه دزفول در بخش پایانی خطبه‎ها ضمن انتقاد از نوسانات قیمت ارز و سکه در بازار گفت: مسئولان به هر قیمتی شده باید وضعیت اقتصادی، سکه و ارز را به ثبات برسانند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: با وضعیت موجود عده‎ای از ترس و عده‎ای از روی سودجویی و فرصت طلبی دست به احتکار می‎زنند که همین امر برگرانی دامن می‎زند.

امام جمعه دزفول افزود: مسئولان دولتی، قضایی و نمایندگان مجلس همت کنند ثباتی در وضعیت اقتصادی کشور به ویژه سکه و ارز ایجاد کنند.

امام جمعه دزفول همچنین از حضور آیت الله حسن زاده امام جمعه موقت اهواز در مراسم امروز نماز جمعه این شهرستان قدردانی کرد.