۵م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‎نامه جانباز شهید عبدالکریم قانعی فر

هر کاری را که انجام می‎دهید؛ سعی کنید، برای رضای خدا باشد. زیرا شیطان خیلی قوی است.

زمان انتشار: ۵م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 71755

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‎نامه جانباز شهید عبدالکریم قانعی فر

و به کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند و به شهادت می‌رسند مرده مگویید لکن آنها زنده اند ودر نزد خدا خویش روزی می‎برند.

دیگر بار بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان سخنم را آغاز می‎کنم.

پاسدارم و هرگز نکنم پشت بمیدان        گر سر برود من نروم از سر پیمان

 ضمن عرض سلام به پیشگاه منجی انسانها حضرت مهدی(عج) و با درود وسلام بیکران بر امام امت و رهبر کبیر انقلاب اسلامی، با آرزوی پیروزی برای رزمندگان اسلام و آزاد شدن تمام ملتهای تحت ستم از دست جباران شرق و غرب.

سلامی به عظمت آسمان و زمین و به عظمت دریاها و اقیانوسها، نثار خون مقدس شهیدان از صدر اسلام تا کنون؛ و سلامی به عظمت و صلابت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، خدمت شما و برادران و خانواده محترم عرض می‎کنم.

پروردگارا: این بنده ضعیف به  درگاه تو رو آورده، و این امید دارد که او را ببخشی و مورد لطف و رحمت قرار دهی. ای خدا: خودت فرموده‎ای: (ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ). حالا این بنده حقیر و ضعیف که تاب دردی از دردهای روزگار را ندارد؛ چطور بتواند عذاب آخرت را تحمل کند.

خدایا: این بدن ضعیف من، تاب هیچ یک ازعذابهای تو را ندارد. خدایا من رو به درگاهت آورده‌ام. و اقرار به گناهکار‎ی می‎کنم. و خودت فرموده‎ای: بیائید توبه کنید. من شما را می‎بخشم. خدایا حالا من آمده‎ام و با دلی پر از گناه و معصیت آمده‎ام. و از تو خواهش می‎کنم، جمیع مسلمین را ببخش و بیامرز. آمین.

سخنی با ملت گرامیم. خدمت ملت گرامی ایران و مسلمین جهان سلام عرض می‎کنم. و از آنجایی که وظیفه خود می‎دانم، چند کلمه‎ای به عنوان تذکر و یادآوری می‎گویم.

امام علی(ع): اُوصِیکُم بِتَقْوَى اللهِ وَ نَظْمِ أَمْرِکُمْ از شما ملت دلیر تقاضا می‎کنم، هر کاری را که انجام می‎دهید؛ سعی کنید، برای رضای خدا باشد. زیرا شیطان خیلی قوی است. بنا بر این ما هم باید در برابر دشمن سرسخت (ابلیس) قوی باشیم. و دل خود را از یاد خدا غافل نکنیم.

زیرا یک لحظه غافل شدن از یاد خدا باعث می‎شود، شیطان در ما نفوذ کند؛ و ما را از یاد خدا در غفلت اندازد. و بعضی اوقات خدای ناکرده امکان دارد، انسان را به ترک مستحبی یا انجام مکروهی و یا حرامی وا دارد. و موقعی انسان بیدار می‎شود که: می‎بیند، هیچ راهی ندارد.

اما از آنجا که لطف پروردگار متعال، بیکران است، هر گاه انسان توبه حقیقی کند خدا توبه او را می‎پذیرد. پس باید سعی کنیم، هر عملی را که انجام می‎دهیم؛ فقط برای رضای خدا باشد. ان شاء الله.

از ملت شجاع تقاضا می‎‏کنم که امام را تنها نگذاشته؛ و تا آنجا که بتوانید جوانان خود را به جبهه بفرستید. تا به امید خداوند متعال، و به امدادهای غیبی و به یاری امام زمان(عج)، هرچه زودتر راه کربلا باز شده و ملت تحت ستم عراق نجات یابند.

و نیز از نظر مادی تا آنجا که امکان دارد، به جبهه‎ها کمک کنید. و روحانیت را تنها نگذارید. چرا که آنطور که امام می‎فرماید: اسلام بدون روحانیت مانند کشور بدون طبیب است.

به تمام دوستان و آشنایان سلام می‎رسانم. و امیدوارم که مراعفو کنند و از خداوند تبارک و تعالی‎، پیروزی اسلام و مسلمین را خواهانم. و امیدوارم که‎ خداوند تبارک و تعالی به خانواده‎های شهدا، اجر و صبرعنایت فرماید. از بچه‎های محلمان تقاضا دارم کمتر بازی کرده، و به نمازجماعت رفته، و در جلسات قرآن شرکت کنند.

در ضمن به بچه‎های جلسه بگوئید: که مراعفو کنند. و اگر شهادت نصیبمان شد به زیر تابوت من بیایند؛ و در مراسم تشییع جنازه‌ام شرکت کنند. و از بزرگان هم تقاضا دارم که بگذارند بچه‌های جلسه جسد مرا ببینند.

موفق و مؤید پیروز و سرافراز باشید.

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

التماس دعا

منبع: مرکز فر هنگی دفاع مقدس دزفول