۳م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
بمناسبت 5مرداد سالروز اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی

امام جمعه موقت دزفول: تریبون نماز جمعه جایگاه بیان معارف اسلام و تبیین مسائل و مشکلات مردم است.

زمان انتشار: ۳م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 71740

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در نشست خبری به مناسبت پنجم مرداد سالروز برپایی اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تشریح فعالیت های ستاد نماز جمعه دزفول پرداخت و با بیان اینکه تریبون نماز جمعه جایگاه بیان معارف اسلام، تبیین مسائل و مشکلات اجتماعی و اقتصادی است افزود: بیان مسائل و مشکلات جامعه از تریبون نماز جمعه صرفا به منظور کمک به حل آنها بوده تا مسئولان و دستگاه‌های اجرایی تلاش بیشتری برای رسیدگی به مطالبات مردم داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: بیان مسائل و مشکلات کشور و شهرستان در خطبه‎های نماز جمعه با هدف تخریب مدیران و یا نادیده گرفتن خدمات دستگاه‎های اجرایی نبوده بلکه صرفا تلاشی برای آگاهی مسئولان ذیربط و کمک به حل آنهاست.

وی ادامه داد: تشریح مسائل و مشکلات مردم در خطبه‌های نماز جمعه موجب جلب توجه مدیران به مشکلات شده و در پیگیری مطالبات مردم مؤثر است.

امام جمعه موقت دزفول پیگیری مسائل و مشکلات جامعه را وظیفه دستگاه‎های متولی و مدیران مربوطه دانست و گفت: از آنجا که ائمه جمعه جایگاه اجرایی ندارند و تنها وظیفه ارشاد و موعظه دارند بعضا مورد انتقاد قرار می‎گیرند.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی تصریح کرد: ائمه جمعه فارغ از جهت گیری‎های سیاسی و جناحی بوده و مشکلات مردم را در خطبه‎ها مطرح می‎کنند.

وی در خاتمه از ستاد نماز جمعه به عنوان یک پایگاه فرهنگی نام برد و افزود: باید از ظرفیت های این پایگاه فرهنگی در راستای ایجاد نشاط معنوی در جامعه، جلب مشارکت مردم برای حل مشکلات و کارهای عام المنفعه بهره گرفت.

حبیب الله ذبیح الله زاده مسئول ستاد نماز جمعه دزفول نیز در این نشست با تشریح برنامه‌ها و تلاش‎های مجموعه کارکنان این ستاد گفت: ۱۴۰ نفر خواهر و برادر بدون هیچ چشم داشتی در برپایی نماز جمعه دزفول مشارکت دارند.

وی با تقدیر از مشارکت سایر دستگاه‌ها از جمله اورژانس، آتش نشانی و اتوبوسرانی در برپایی نماز جمعه افزود: هم اکنون نماز جمعه علاوه بر شهر دزفول در شهرهای سالند سردشت، میانرود و شهر امام اقامه می‌شود.
شهریورماه سال ۱۳۵۸ نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله سیدمجدالدین قاضی دزفولی(ره) در محل ورزشگاه شهید رجایی ( کلوپ ورزشی) دزفول اقامه شد.

در هشت سال دفاع مقدس و زیر بمباران موشکی و هوایی دشمن نماز جمعه هر هفته با حضور خیل رزمندگان در دزفول اقامه شد.