۳م، مرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ | کد خبر: 71730

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که با حضور اعضای این شورا در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و گرامیداشت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه گفت: باید یاد ائمه جمعه دزفول چون آیت الله قاضی(ره) و علامه حاج شیخ عباس مخبر(رضوان الله تعالی علیه) که برای اعتلای فرهنگ دینی و تدین شهر تلاش کردند را گرامی داشت.

امام جمعه دزفول در بررسی اجمالی اوضاع فرهنگی و دینی شهرستان اظهار کرد: داشتن عقاید شخصی آزاد است ولی ترویج عقاید انحرافی در جامعه آزاد نبوده و مجازات دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: باید کار فرهنگی و آگاهی سازی باهم صورت گیرد و با موضوعات انحرافی برخورد شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان تأکید کرد: باید آموزش و پرورش، کانون فرهنگی مساجد، بسیج و سپاه اوقات فراغت دانش آموزان را با برنامه‎های مفید فرهنگی پر کنند تا دشمن فرصت سوءاستفاده نیابد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام اقشار جامعه حقوقی دارند که باید به آن احترام گذاشت، ورزش بانوان نیز حقی است که باید رعایت شود ولی نباید به گونه‎ای باشد که به فرهنگ عفاف و حجاب لطمه وارد شود، به همین منظور بعنوان یک کار فرهنگی، زمینی برای تفریح و ورزش بانوان در نظر گرفته شده است تا در ساعات معینی در اختیار بانوان قرار گیرد.

امام جمعه دزفول درخصوص موضوع موسیقی افزود: ما مخالف ابتذال، هرزه‌گی و مفاسد اخلاقی می‎باشیم و باید موضوع موسیقی را بطور کارشناسانه بررسی و بر این اساس تصمیم گیری مناسبی اتخاذ شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول شرایط فرهنگی جامعه را شرایط خاصی عنوان و تصریح کرد: قطعا جنگ اقتصادی با جنگ فرهنگی همراه است، و چون تمام زیرساختهای فرهنگی کشور مورد هجمه دشمن قرار دارد همه در این خصوص مسئولیت دارند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان باید برای مسائل فرهنگی شهر سیاستگذاری و برنامه ریزی شده و در مقابل هجوم دشمن در زمینه‎های فرهنگی ایستادگی شود.

ارائه گزارش رئیس بنیاد غدیر دزفول

همچنین حجةالاسلام والمسلمین علوی رئیس بنیاد غدیر دزفول گزارشی از فعالیت‎ها و نشست‌های بنیاد غدیر دزفول ارائه داد و گفت: سال گذشته علاوه بر برگزاری جشن‎های متنوع در نقاط مختلف شهرستان دزفول در تعدادی از روستاها ۲۹ هزار نفر اطعام شدند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته نزدیک به  ۶۰۰ جلسه خطبه غدیر در شهرستان دزفول و با همکاری شهرهای اندیمشک، شوش و شوشتر قریب ۱۰۰۰ خطبه‌خوانی غدیر صورت گرفت.

سرهنگ جولایی: شهدای گمنام تا کنون در ۱۱ نقطه شهرستان خاکسپاری شده‎اند

در ادامه این جلسه سرهنگ جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول جایگاه شهدای گمنام را باارزش خواند و گفت: شهدای گمنام در شهرستان دزفول تا کنون در ۱۱ نقطه شهرستان خاکسپاری شده‎اند ولی مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول که می‎تواند مرکز نشر آثار دفاع مقدس به شیوه انقلابی باشد به دلیل اختصاص نیافتن اعتبارات لازم مسکوت مانده است.

وی افزود: ابنیه موجود در شهرستان مانند مصلای امام علی علیه السلام که مراکزی برای برگزاری برنامه‎های فرهنگی هستند باید مشمول اعتبارات سالانه از سوی استانداری باشند تا با توجه به هجمه فرهنگی-اجتماعی-سیاسی بتوان با جدیت و آرامش بیشتری برنامه‎های فرهنگی را صورت داد.

سرافراز: برنامه‌های فرهنگی باید نهادینه شوند

سرافراز رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با تأکید بر اینکه نباید در بر نامه‎های فرهنگی پراکندگی وجود داشته باشد گفت: برنامه‌های فرهنگی باید نهادینه شوند و ضمن بررسی آسیب‌های اجتماعی همه در جهت رفع این آسیب‌ها همراه باشند.

مهندس دوایی: امکانات خود را در اختیار شورای فرهنگ عمومی قرار می دهیم

همچنین مهندس دوایی شهردار دزفول نیز به بدهی شهرداری و انتظارات نهادها و ادارات اشاره کرد و گفت: در یک ماه اخیر مبالغ قابل توجهی به موزه فرهنگی دفاع مقدس و حسینیه فرهنگی ثارالله کمک شده است.

وی از مطالبه به حق مردم در خصوص برخی از مشکلات شهری گفت و افزود: شهرداری اعلام آمادگی می‎کند که تمام امکانات و ظرفیت خود را در اختیار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار دهد.

گزارش حسن پورکیانی در خصوص موفقیت اخیر مؤسسه جامعةالقرآن دزفول

در پایان این جلسه پورکیانی مشاور فرهنگی امام جمعه دزفول در خصوص گسترش فرهنگ قرآنی در شهرستان گفت: از ۱۶۴ مؤسسه قرآنی در استان خوزستان، مؤسسه جامعةالقرآن دزفول در زمینه فعالیت‎های قرآنی با داشتن ۲۵۰۰ عضو قرآن آموز رتبه دوم استانی و در برنامه‎های قرآن و عترت رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.