۳۱م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار مسئول و جمعی از اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دزفول

امام جمعه دزفول: دشمن شورای نگهبان را سد محکمی در برابر خود می‌‎بیند و جوسازی می‎کند.

زمان انتشار: ۳۱م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ | کد خبر: 71697

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئول دفتر و جمعی از اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان دزفول به مناسبت سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان ضمن تبریک دهه کرامت گفت: از برکات انقلاب اسلامی روال صحیح، معقول و منطقی امور قانون گذاری و انتخابات کشور است که ضامن سلامت طی مسیر روال قانونی و اجتماعی می‌باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: قانون نظارت، امور را در جهت مصالح و منافع کشور نظام‌مند کرده است و اگر این فیلترها نبود دشمن می‎توانست نفوذ کرده و ارکان نظام را مورد هجمه قرار دهد و دشمن که شورای نگهبان را سد محکمی در برابر خود می‌‎بیند به خشم آمده و جوسازی می‎کند که نشان از تأثیر این نهاد ارزشمند دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی شورای نگهبان را نهادی دانست برای سلامت روال قانونی و اجرایی کشور که لاجرم باید وجود داشته باشد و خاطرنشان کرد: هر حکومت و نظامی باید برای حفظ آرمان‌ها و اهداف خود سازوکاری دارد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس نگاه دینی و اسلامی این سازوکار شورای نگهبان است که باید آن را پاس داشت و مراقب بود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر نقش مهم و کلیدی شورای نگهبان در نظام و کشور افزود: افرادی که مسئولیت خطیر نظارت را بر عهده دارند باید متوجه اهمیت نقش نظارت و شورای نگهبان باشند تا با دقت و جدیت بیشتری انجام وظیفه کنند.

امام جمعه دزفول به نهادینه بودن هیأت نظارت در کشور و منافع فراوان آن اشاره کرد و گفت: اعضای هیأت نظارت از اقشار مختلف جامعه تشکیل شده‌ است که اهمیت زیادی دارد و ذخیره و سرمایه بزرگی برای انقلاب بوده و علاوه بر انجام وظیفه ذاتی خود پشتوانه‌‎ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز می‎باشد.

همچنین سیدمحمدرضا صافی مسئول دفتر هیأت نظارت بر انتخابات دزفول گفت: شبکه نظارت دزفول از نیروهای ارزشمند، ولایی و امین هستند که صادقانه و بدون هیچ چشمداشتی به نهاد خدمت می‎کنند و قریب ۲۰۰۰ نفر اعلاام آمادگی کرده که متناسب با ایام انتخابات در صحنه نظارت بر انتخابات فعالیت می‎کنند.

وی افزود: این مجموعه یک جریان فعال و ارزشمند است که قریب ۱۶ سال در شهرستان فعالیت دارد، در طول سال برای اعضای ستادی جلسات ماهانه برگزار کرده و همچنین همایش‎ها و نشست‎هایی متناسب با ایام خاص برگزار می‌شود که به بررسی اوضاع روز و تجزیه و تحلیل کشور و اخبار پرداخته می‎شود.

مسئول دفتر هیأت نظارت بر انتخابات دزفول اظهار کرد: سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان زمینه‎ای است برای تبیین اختیارات و وظایف و اصل شورای نگهبان در قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی که اگر جایگاه آن روشن شود هجمه‎های موجود وجود نخواهد داشت.