۳۱م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۲ ق.ظ | کد خبر: 71687

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش و دشمن شکن نماز جمعه این هفته دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی امام جمعه موقت دزفول با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم ولایتمدار و متدین دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

معنویت همان اعتقاد به خدا و پایبندی به دستورات الهی است

امام جمعه موقت دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به علل و عوامل کاهش معنویت در جامعه پرداخت و گفت: معنویت همان اعتقاد به خدا و پایبندی به دستورات الهی است.

خطیب نمازجمعه دزفول دلدادگی به خدا را موجب آرامش انسان دانست و اظهار کرد: معنویت حسی نیست که لحظاتی دلخوش از حلاوت آن بود بعد آن را فراموش کرده و به بهانه دیگری عملی انجام دهند و مشغولیتی برایشان ایجاد شود.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: پیاده شدن معنویت در زندگی این است که انسان احساس کند که خداوند در تمام عرصه‌های زندگی رسوخ و نفوذ دارد و هر جا خداوند حضور نداشته باشد فرد و جامعه فاقد معنویت است.

پرهیزکاری یکی از مهمترین جلوه‌های دین است

امام جمعه موقت دزفول پرهیزکاری را یکی از مهمترین جلوه‌های دین بیان کرد و ادامه داد: اولین علت کاهش معنویت ضعف باورهای دینی است و انسانی که باور ضعیف دارد روح معنویت نیز در او ضعیف می‌شود، البته اعتقادات انسان باید آثاری داشته باشد.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی ضمن تأکید بر تقویت باورهای دینی تصریح کرد: باور دینی باید در تمام عرصه‌های زندگی قابل رؤیت باشد، انسان باید پایبندی خود را در عمل نشان دهد و به گونه‌ای نمایان شود که پرهیز و ورع، انسان را در بزنگاه‎های سخت نجات دهد.

انسان باید باورهای خود را محکم نماید

امام جمعه موقت دزفول خاطرنشان کرد: انسان باید باورهای خود را محکم نماید، باور نسبت به امام معصوم و عصمت امام معصوم که اگر امام که واسطه فیض الهی است نباشد انسان گرفتار جهنمی سوزان خواهد بود.

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول تأکید کرد: لقمه حرام آثاری سوئی دارد و موجب گرفتار شدن به گناهان می‌شود و در صورت مصرف لقمه حرام لذتی از معنویت در انسان بوجود نخواهد آمد.

تبیین نقش امام رضا(ع) در دوران امامت آن حضرت

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم به سالروز ولادت امام رضا علیه السلام اشاره کرد و گفت: ایشان نه تنها طراوت بخش مدینةالنبی شدند بلکه تا ابد شیعیان کل عالم را به گرمی ابدی رساندند.

امام جمعه موقت دزفول نقش امام رضا(ع) را در دوران امامت ایشان مختصر بیان و اظهار کرد: اولین نقش امام سیر و سلوک اخلاقی ایشان بسیار متمایز بود و فارغ حق و باطل شد و دومین نقش، معرفی سبک زندگی اسلامی فردی و اجتماعی به مردم و جامعه بود.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: سومین نقش امام در دوران امامت، شناساندن جایگاه ارزشمند و متعالی مقام علمی و اجتماعی امام در جامعه اسلامی و پاسخگویی به شبهات مردم به سبک و زبان خودشان بود.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی خاطرنشان کرد: پاسداری و پاسداشت باورهای دینی و جاانداختن امر امامت و ولایت امر بسیار مهمی بود که امام رضا علیه السلام در دوران خلافت سه خلیفه به خوبی از عهده آن برآمدند.

گرامیداشت دهم ذیقعده روز بزرگداست سبزقبا

امام جمعه موقت دزفول دهم ذیقعده روز بزرگداشت سید محمد سبزقبا در دهه کرامت را گرامی داشت و تأکید کرد: به دلیل وجود بقعه متبرکه سید محمد سبزقبا و بقاع متبرکه دیگر در دزفول می‌طلبد که نگاه ما به دزفول نگاهی زیارتی سیاحتی باشد.

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: علیرغم آثار و منافع فراوان سیاحتی کردن دزفول و تبدیل آن به قطب گردشگری، مفاسد زیادی نیز در پی خواهد داشت که اگر صبغه زیارتی یافته و به روح معنوی و مایه برکت شهر که ولایت اهل بیت علیهاالسلام می‌باشد توجه شود آثار و برکات زیادی خواهد داشت.

تبیین بیانات مقام عظمای ولایت در دیدار دولتمردان

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به دیدار دولتمردان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب با بیان تذکرات لازم حجت را بر همه تمام و شروطی را برای رسیدن به موفقیت بیان کردند که اولین شرط برای عبور از مشکلات موجود را تهیه نقشه راه اقتصاد با ثبات دانستند.

امام جمعه موقت دزفول خاطر نشان کرد: دومین شرط، برخورداری از مسئولانی با روحیه قوی، با انگیزه، شجاع و با عزم راسخ بود که فرمودند با سستی و خستگی نمی‎توان اوضاع را پیش برد، و سومین شرط اینکه باید مسئولان دولتی با مردم ارتباط بیشتر و نزدیکتری داشته باشند و مسائل و مشکلات را با مردم شفاف بیان کرده و خواسته‎ها و مطالبات مردم را جدی بگیرند.

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که مخالف مذاکره با اروپا نیستیم ولی نباید مملکت معطل این مذاکرات شود.