۳۰م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۲ ق.ظ | کد خبر: 71680

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش نماز که در فرهنگسرای شهید مدرس دزفول و با همت اداره ارشاد اسلامی و ستاد اقامه نماز دزفول برگزار شد ضمن تبریک دهه کرامت، هدف اصلی خلقت را بندگی خدا  دانست و گفت: یکی از راه‌های اصلی بندگی اقامه نماز است، خداوند به انسان قوه ادراک داده است تا خدا را بندگی کند و وقتی انسان عبد و بنده خدا شد می تواند شاکر نعم الهی نیز باشد.

امام جمعه دزفول عالم بی عمل را همانند درخت بی ثمر خواند و خاطرنشان کرد: امام علی علیه السلام مسیر خلقت را در حدیثی کوتاه بیان فرموده و می‌فرماید کامل شدن دین انسان این است که  انسان به دنبال دانش بوده و بتواند به آن عمل کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: نماز باید هم از نظر معرفتی و هم از نظر کاربردی و عملی و نقش آن در زندگی بررسی شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: سرلوحه قرار دادن نماز در زندگی سودی برای خدا ندارد بلکه برای تعالی روح انسان‎ها می‎باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: شخصیت شخص با رفتار و گفتار و عملکرد وی که ناشی از اعتقادات و اندیشه فرد است شکل می‌گیرد.

امام جمعه دزفول اقامه نماز را با خواندن نماز متفاوت دانست و افزود: اقامه نماز یعنی اعتقاد داشتن به کلام نماز و خود را در محضر الهی دانستن است و امام علی علیه السلام ایمان را معرفتی می‎داند که در قلب انسان بوده، با زبان اقرار شده و با اعضا عمل شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی نماز را ساختار دستور الهی دانست و تصریح کرد: نماز هنرمندانه ترین شکل سخن گفتن با خالق هستی می‌باشد و اگر انسان به نماز اول وقت بها دهد به دلیل اعتقادات وی می‌باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: خداوند هیچ‎گاه به چیزی امر نکرده و امری را واجب ندانسته مگر اینکه در آن امر مصلحتی برای بنده وجود داشته و هیچ جا نهی و منع و حرام نکرده مگر اینکه در آن موضوع مفسده‏‌ای وجود داشته است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: نماز در شخصیت، رفتار و گفتار انسان اثر دارد و انسانی که از نماز خود مراقبت کند مصون از هر آسیب اخلاقی و اجتماعی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خطاب به مدیران کانون‎های فرهنگی مساجد گفت: زبان هنر زبان گویا و رسایی است و باید نماز را که زیباترین هنر خدا می‌باشد با هنرمندی بشناسانید و آن را به درستی به نمایش گذاشته و در قالب هنر، داستان، شعر و … تبیین کنید.

امام جمعه دزفول با بیان کلامی از امام رضا علیه السلام افزود: ما نتوانسته‎ایم سخنان نورانی ائمه را به جامعه تبیین کنیم که اگر چنین می‌کردیم مشکلات فرهنگی، دینی و اجتماعی در جامعه نبود.