۲۵م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۳ ب.ظ | کد خبر: 71651

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع خواهران مؤمن و متدین شهرستان دزفول در روز میلاد کریمه اهل بیت، آغازین روز از دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب در حرم مطهر امامزاده سبزقبا گفت: خداوند اسباب فهم و درک و شعور را برای انسان فراهم کرده و یکی از بزرگترین نعم الهی که خداوند به اشرف مخلوقات عنایت کرده است قوه درک و شعور است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: وجه تمایز انسان با دیگر مخلوقات الهی قوه درک انسان است، باید این نعمت را خوب شناخته و دانست که انسان موجودی است که هدفمند خلق شده و اقتضا می‎کند که معرفت بیابد که برای چه خلق شده است؟

امام جمعه دزفول افزود: انسان موجودی اجتماعی است و فطرتا باید در اجتماع زندگی کند و به همین دلیل باید رفتار انسان در  اجتماع تعریف شود تا با دیگران ارتباط برقرار کند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی وقار را نشانه شخصیت دانست و تصریح کرد: رفتار و ظاهر افراد نشان دهنده شخصیت و درون فرد می‎باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه بعضی افراد بدحجاب قصد حرمت شکنی دارند اظهار کرد: پوشش و حجاب یکی از اوامر و حدود الهی است، با بررسی معقول و منطقی باید معنای حجاب را بررسی کرد و توجه داشت که خداوند به مصلحت انسان‎ها آگاه‎تر بوده و در هر حکم و دستور، مصلحتی قرار داده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: حجاب و عفاف و حیا از صفات الهی بوده و اینکه کسی درک کند که باید حد الهی را با رعایت حجاب حفظ نماید نعمتی است که باید آن را شناخت و قدر دانست.

امام جمعه دزفول با بیان روایتی از امام علی علیه السلام گفت: ایمان باور قلبی است که باید به زبان جاری شده و در رفتار انسان تجلی یابد، انسان‎های باایمان و بصیر باید مراقب رفتار، کردار و حرف زدن خود باشند.