۲۵م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۹ ب.ظ | کد خبر: 71647

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش نماز که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش دزفول با حضور مدیر و جمعی از معاونین آموزش و پرورش دزفول برگزار شد ضمن تبریک میلاد کریمه اهل بیت علیهاالسلام و آغاز دهه کرامت گفت: در همایش‎های نماز باید به ابعاد معرفتی و کاربردی نماز توجه شود.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: در دیدگاه معرفتی نماز باید با جایگاه، اهمیت و عظمت نماز آشنا شده و معرفت بیابیم که موجب افزایش ایمان خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: اگر این دو بعد از نماز در جامعه نهادینه و با روش‌ها و قالب‌های جذاب مخصوصا به جوانان ارائه شود نماز در جامعه کارآمدی داشته و در این صورت در تمام ابعاد فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی و حتی سیاسی و اقتصادی جامعه مؤثر خواهد بود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: علیرغم همه تلاش‌ها و برگزاری همایش‌ها که قابل تقدیر می‎باشد اما حق نماز به درستی ادا نشده است که اگر نماز در جامعه نهادینه می‌شد بسیاری از مشکلات جامعه در عرصه‎های مختلف وجود نداشت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: یکی از مواردی که در احادیث و روایات بر آن تأکید شده است و بخش عمده‎ای از روایات جدی و هشدار دهنده را به خود اختصاص داده است موضوع استخفاف نماز است که نشان از عنایت ویژه ائمه به این موضوع دارد.

امام جمعه دزفول روایاتی از معصومین در این زمینه بیان کرد و گفت: اصلی‌ترین و شاهرگ حلقه وصل بندگی انسان با خدا نماز است و در روایات متعددی انسان را از سبک شمردن نماز برحذر داشته و فرموده‌اند که شفاعت اهل بیت به افرادی که نماز را سبک بشمارند نمی‌رسد.