۱۷م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۳ ب.ظ | کد خبر: 71568

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول که با حضور اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه تشکیل شد عفاف و حجاب را موضوع مهمی برای جامعه دانست و گفت: باید در مقابل هجمه دشمن که برای بی‌ایمان کردن جوانان و زنان و مباح کردن بسیاری از ارزش‌های اخلاقی، دینی و حدود الهی برنامه‎ریزی وسیعی دارند برنامه‎ریزی کرد و جامعه را از گزند و فتنه دشمن محافظت کرد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: هرکس باید به اندازه وسع و توان خود در جامعه نسبت به این مسئله مهم و اساسی حساس بوده و ایفای نقش نماید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی عفاف و حجاب را یک مسئله عمومی دانست که مختص قشر خاص یا دستگاه خاصی نمی‎باشد و افزود: همه مردم و مسئولین مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیت دارند که به موضوع عفاف و حجاب توجه داشته باشند و خواهران باید در مقابل هجمه دشمن بصورت منسجم و کارگروهی با طرح‎های جذاب، نو و جوان پسند عمل کنند تا برخورد مناسبی با هجمه دشمن داشته باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول اداره ورزش و جوانان را یک ارگان مهم و اثرگذار خواند و اظهار کرد: ورزش بانوان واقعیتی است در جامعه و کسی منکر آن نیست ولی نباید زمینه‌ای برای بی‎حجابی و عدم رعایت عفاف باشد و اگر موضوع عفاف و حجاب رعایت نشود مفاسد دیگر را به دنبال دارد.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: باید برای کسانی که پاسدار ارزش‌ها هستند هویت‌سازی شود و همه وظیفه دارند برای برقراری ارزش‌های الهی تلاش کنند و با بدعت‌های ایجاد شده در جامعه مبارزه کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ملایمت و نرمی در تذکر را مود تأکید اقرار داد و یادآور شد: حجاب و عفاف قانون است، طبق قانون، بی‌حجابی جرم می‎باشد و هفته حجاب و عفاف فرصت خوبی است که در این زمینه کارشناسانه عمل شود.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: ماهیت کار طلاب ارشادی و کاری فرهنگی  تبلیغی است ولی موضوع امر به معروف و نهی از منکر امری حکومتی نیز هست و در کنار کار فرهنگی باید جنبه حکومتی آن نیز در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول اظهار کرد: علاوه بر اخلاق شخصی باید اخلاق خانوادگی و اجتماعی نیز در ارزیابی‌ها مورد بررسی قرار گرفته و تذکر داده شود.

سرهنگ گل‎آرا جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ضمن یادآوری نامگذاری ۱۹ تا ۲۵ تیرماه بعنوان هفته حجاب و عفاف گفت: باید تلاش شود برنامه‎های مؤثر، بروز و کاربردی در مقابل هجمه دشمن و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ارائه شود.

در طول جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول مسئولین ادارات برنامه‌های خود را در خصوص عفاف و حجاب در طول سال و در هفته حجاب و عفاف ارائه دادند.