۱۷م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۰ ب.ظ | کد خبر: 71564

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه هیأت امنای شهدای گمنام در نهاد امامت جمعه دزفول ضمن تأکید بر توجه ویژه به شهدای گمنام گفت: شهدای گمنام هم مظهر مظلومیت، اقتدار و عظمت، و هم سند حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.

امام جمعه دزفول افزود: بخش بزرگی از نهادینه کردن فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جامعه در گرو تجلیل از شهدای گمنام  می‌باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شهدای گمنام بدلیل ناشناخته بودن، منسوب به خانواده، اداره و دستگاه مشخصی نیستند و اگر هیأت امنای شهدای گمنام و بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس تلاش نکنند کسی مسئول تجلیل از این بزرگواران  نیست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: همه مسئولین و آحاد مردم نسبت به همه شهدا خصوصا شهدای گمنام یک وظیفه عمومی دارند تا آنچنان که شایسته مقام شهدا می‌باشد تجلیل و تعظیم شوند که قطعا در نهادینه شدن فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت مؤثر است.

امام جمعه دزفول بر برجسته کردن نمادهای معنوی و فرهنگی تأکید و اظهار کرد: محور قرار دادن شهدای گمنام و انجام کار فرهنگی پیرامون آنها لازمه کار فرهنگی است.

همچنین سرهنگ جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به جایگاه والای شهدا از دیدگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: حضور شهدای گمنام اثرات فرهنگی فراوانی بر منطقه دارد.

سرهنگ بهزاد جولایی از عدم تأمین اعتبارات برای ساخت یادمان شهدای گمنام گلایه و تصریح کرد: بنا بر مصوبه دولت در سال ۱۳۹۴ باید هزینه و اعتبار ساخت یادمان شهدا در اعتبارات شهری لحاظ شده و شهرداری نیز متولی ساخت باشد.