۱۷م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۵ ق.ظ | کد خبر: 71557

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “مجد دز” سرکار خانم زهرا اسدی مسئول گروه جهادی شهید احمدی روشن با حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول دیدار کرد و گزارشی از فعالیت‌های این گروه در دزفول ارائه داد.

امام جمعه دزفول در این دیدار با اشاره به ارتباط خدمات گروه‌های جهادی با نهاد امامت جمعه گفت: اقوام عرب نسبت به آیت الله قاضی(ره) ارادت داشته‌اند و می‌توان از این موضوع در راستای پیشبرد امور فرهنگی استفاده کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید از باورها و اعتقادات مردم برای انجام امور فرهنگی کمک گرفته و بدین وسیله فرهنگ منطقه را ارتقا داد.

امام جمعه دزفول به عزم و اراده گروه‎های جهادی اشاره کرد و فعالیت آنان را برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و در مقابله با هجمه های دشمن در مناطق محروم مفید و ارزشمند خواند.

همچنین سرکار خانم اسدی مسئول گروه جهادی شهید احمدی روشن در دیدار با امام جمعه دزفول گفت: این گروه متشکل از طلاب، دانشجویان خواهران نخبه تهران و دزفول می‌باشد که برای مبارزه با فرقه‌های انحرافی دوره‌ها و آموزش‌های تخصصی لازم را گذرانده‌اند.

زهرا اسدی آغاز فعالیت گروه جهادی شهید احمدی روشن را از سال ۱۳۹۵عنوان کرد و افزود: فعالیت اصلی گروه در زمینه‌های علمی، فرهنگی و هنری و در روستاهای مختلف اطراف دزفول انجام شد.

مسئول گروه جهادی شهید احمدی روشن اظهار کرد: در ماه‎های شعبان و رمضان حلقه‌ای تحت عنوان حلقه شهید حججی، در قالب کلاس‌های بصیرتی، قرآن، احکام، نقاشی، سخنرانی، اردوهای راهیان نور، زیارت قبور شهدا، دیدار با خانواده شهدا و مدافع حرم و … برای مادران، کودکان و نوجوانان در زمینه مبارزه با فرقه‌های انحرافی مهدویت با استعانت از قرآن و نهج البلاغه برگزار شد.

وی هدف اصلی گروه را تشریح کرد و افزود: کار تربیتی در این مناطق بنا بر فرمایشات رهبر انقلاب، پرورش نیروی جوان انقلابی مؤمن بود که در این زمینه فعالیت‌هایی انجام شد و در این راستا از معتمدین روستا و شیوخ آنها کمک گرفته شد.

سرکار خانم اسدی به استقبال بی‌نظیر مردم اشاره کرد و گفت: به درخواست بانوان منطقه برای پاسخگویی به شبهات ایجاد شده از اساتیدی چون حجج اسلام شهبازیان، میرزاپور و حاج حسن یکتا جهت سخنرانی در این زمینه‌ها و مراسم اختتامیه دعوت شد.

وی همچنین از همایش اخیر در سالن ایثار دزفول و با حضور عشایر روستایی و سخنرانی پدر شهیدوالامقام احمدی روشن و نیز افتتاح قرارگاه فرهنگی این گروه با حضور پدر بزرگوار این شهید به عنوان برنامه های دیگر این گروه جهادی برشمرد.

وی تصریح کرد: در پی حمله موشکی سپاه به دیرالزور در ماه مبارک رمضان بنری با امضای اهالی منطقه که در این فعالیت‌ها شرکت داشتند خدمت مقام معظم رهبری ارسال شد و ایشان صد جلد قرآن را به عنوان هدیه به مردم شریف دزفول اهدا و به گروه‌های جهادی خدا قوت گفتند.

اسدی مسئول گروه جهادی به مشکلات موجود در طول دوره اشاره کرد و گفت: مشکلاتی از جمله محل اسکان اعضای گروه، مشکلات مالی و عدم همکاری بعضی از ارگان‌ها و نهادها با این گروه وجود داشت.