۱۵م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 71533

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز باشکوه جمعه در گرمای طاقت فرسا و با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا و خداترسی کلید هر نیکی و ذخیره و اندوخته آخرت است

خطیب نماز جمعه دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با بیان حدیثی از امیر مؤمنان حضرت علی(ع) در نهج البلاغه  گفت: تقوا و خداترسی کلید هرنیکی و ذخیره و اندوخته آخرت است.

دنیا برای انسان به مثابه پل و وسیله عبور برای آخرت معین شده است

امام جمعه دزفول با تبیین این مطلب که سبک زندگی دینی دنیا را هدف قرار نداده بلکه غایت و مقصود در زندگی دنیا آخرت است افزود: دنیا برای انسان به مثابه پل و وسیله عبور برای آخرت معین شده است.

وجود بعضی از نعمت‌ها و ثروت‌ها در دنیا چه بصورت کم و یا زیاد وسیله‌ای برای آزمایش انسان‌ها می‌باشند

وی با استناد به آیاتی از کلام الله مجید افزود: انسان‌هایی که پرهیزکار باشند آخرت را برای خود خیر می‌دارند و به دنیا اعتنایی ندارند.

امام جمعه دزفول افزود: وجود بعضی از نعمت‌ها و ثروت‌ها در دنیا چه بصورت کم و یا زیاد وسیله‌ای برای آزمایش انسان‌ها می‌باشند.

وی افزود: آیات الهی را باید در باورهای خود سرلوحه زندگی خود قرار داد تا رستگار شد.

امام صادق(ع) با مجاهدت‌های علمی و عملی اسلام ناب را به دنیا عرضه و مذهب شیعه را نهادینه کرد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به ۲۵ شوال سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: آن حضرت با مجاهدت‌های علمی و عملی اسلام ناب را به دنیا عرضه و مذهب شیعه را برای مسلمانان نهادینه کرد.

ملت و مسئولین ما در برابر آمریکای مستکبر ایستادگی خواهد کرد و هیچگاه کوتاه نخواهد آمد

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه به این مطلب اشاره کرد که دشمن مستکبر و آمریکای جنایتکار بر تهدیدات خود و فشار اقتصادی علیه ایران افزوده و علاوه بر ایران، هند، چین و کشورهای اروپا و آمریکای لاتین را نیز مورد هجمه قرار داده ولی باید بداند ملت و مسئولین ما در برابر این مستکبر ایستادگی خواهد کرد و هیچگاه کوتاه نخواهد آمد.

نامه سردار سلیمانی برای دنیا معنا داشت

وی به سخنان عزتمندانه رئیس جمهور اسلامی ایران درباره صدور نفت و نامه سراسر افتخار آمیز سردار دلیر اسلام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: این نامه برای دنیا معنا داشت و آنها به خوبی می‌دانند که آمریکا در یمن، سوریه و لبنان ضربه پذیر است.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود و تنگه هرمز بسته شود کلیه کشورها ضرر خواهند کرد و ثبات منطقه بر هم می‎خورد که مقصر اصلی این اوضاع نیز آمریکا خواهد بود.

مسئولان باید به خواسته‌های مردم رسیدگی کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به مطالبات اخیر مردم خوزستان گفت: مسئولان باید به خواسته‌های مردم رسیدگی کنند.

وی افزود: باید مراقب بود تا مطالبات مردم تبدیل به آشوب نشود چرا که در جریان مطالبات بازاریان تهران برخی که ربطی به بازار نداشتند دست به آشوب زدند چون قصد آنها آشوب و اغتشاش بود.

باید به سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی دشمن اهتمام ورزید

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد ناامنی و ناآرامی و نفوذ کامل بر کشورمان است و باید به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص فشار اقتصاد،ی فشار روانی و فشار عملی دشمن اهتمام ورزید گفت: راه مقابله با آمریکا مستحکم کردن وضعیت داخلی است.

توطئه‌های وزارت خزانه داری آمریکا در ۲ سال گذشته 

امام جمعه دزفول ادامه داد: وزارت خزانه داری آمریکا در ۲ سال گذشته با ۱۶۵ بانک جهانی مذاکره کرده و آنها را وادار به اعمال فشار بر ایران کرده، و همچنان از انجام هرگونه توطئه فروگذار نیست.

راه مقابله با آمریکای جنایتکار، اجتناب دولت در مذاکره با اروپا و توجه به  ظرفیت‌های داخل کشور است

امام جمعه دزفول راه مقابله با آمریکای جنایتکار را اجتناب دولت در مذاکره با اروپا دانست و بر ضرورت بهره‎مندی از ظرفیت‌های داخل کشورمان و منابع غیر آمریکا و اروپا تأکید کرد.

برغم تلاش‌های قضات و کارکنان دادگستری قوه قضاییه باید عدالت را اجرا کند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین بیان کرد: برای اینکه وجهه نظام حفظ شود و برغم تلاش‌های قضات و کارکنان دادگستری  قوه قضاییه باید عدالت را اجرا کند.

محکومیت دولت منافق فرانسه

امام جمعه دزفول دولت منافق فرانسه را بخاطر برگزاری جلسه منافقین تروریست در این کشور محکوم کرد.

عفاف و حجاب یکی از عرصه‎های مهم دشمن در جنگ نرم است

وی در بخشی دیگر از این خطبه از عفاف و حجاب بعنوان یکی از عرصه‌های مهم دشمن در جنگ نرم یاد کرد و بر ضرورت رعایت عفاف و حجاب و ارزش‌های اسلامی در تمام ادارات و  دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد.

روحانیت متعهد در طول تاریخ همیشه در کنار مردم بوده است

امام جمعه دزفول همچنین از اقدام امام جمعه خرمشهر در کمک‌رسانی به پروژه غدیر برای آب‌رسانی به مردم تقدیر کرد و گفت: روحانیت متعهد در طول تاریخ همیشه در کنار مردم بوده است.

تقدیر از ستاد اجرایی فرمان امام بویژه دکتر محمد مخبر

وی در بخش دیگری از خطبه‎ها با تقدیر از ستاد اجرایی فرمان امام بویژه دکتر محمد مخبر گفت: به زودی عملیات اجرایی کارخانه ده هزارتنی قند دزفول آغازخواهد شد که نقش ویژه‎ای در اقتصاد، اشتغال و کشاورزی منطقه خواهد داشت.

تأمین آب کشاورزان شهرستان دزفول پیگیری شود

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به خبرهای نگران کننده در تأمین آب کشاورزان شهرستان دزفول در فصل پاییز خواهان پیگیری مهندس پایی زاده نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی  بویژه در این خصوص شد.

وی افزود: حوضه آب دز جزء پایدارترین حوضه‌های آبی کشور است و مدیریت آن ضروری است.

والدین در تعطیلات تابستان برنامه مناسبی برای اوقات فراغت فرزندان خود در نظر بگیرند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه‌ها به والدین توصیه کرد در تعطیلات تابستان برنامه مناسبی برای اوقات فراغت فرزندان در نظر بگیرند تا فرزندان درگیر برنامه‌های ماهواره‌ای نشوند.