۸م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۶ ب.ظ | کد خبر: 71446

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان باید مراقب باشد که مرتکب نافرمانی و معصیت خدا نشود.

سبک زندگی دینی از منظر نهج البلاغه با موضوع رفتار اجتماعی و آئین معاشرت

امام جمعه دزفول در ادامه به بحث سبک زندگی دینی از منظر نهج البلاغه پرداخت و با اشاره به حکمت ۱۰  کلام امام علی(ع) در خصوص رفتار اجتماعی گفت: با مردم آنچنان معاشرت کنید که در صورت مرگ مردم از شما یاد کنند و در زمان حیات، مردم به شما مهر بورزند.

تنها راه درست در جوامع انسانی عمل به دستورات دین است

وی تنها راه درست در جوامع انسانی را عمل به دستورات دین دانست و افزود: انسان‌ها باید از رفتارهای زشت و ناپسند مثل کینه، حسد و برخورد قهری دوری جویند.

باید ارتباط عبد با معبود را مغتنم شمرد

امام جمعه دزفول اظهار داشت: باید ارتباط عبد با معبود را مغتنم شمرد زیرا گذشت زمان و تحولات ناشی از زندگی مدرن در سطح جامعه جهانی تغییری در اعتقادات و باورهای دینی برای بنده و عبد بوجود نخواهد آورد.

وی افزود: انسان‌ها بدون توجه به قومیت و ثروت و ایل و تبار برای خداوند یکی هستند و بهترین آنها با تقواترین آنها ست.

گرامیداشت رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و مجاهدت‌های آن حضرت در نشر مکتب اهل بیت علیهم السلام 

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از مجاهدت‌های آن حضرت در در دوران حیات پربرکت خود در راستای برقراری و نشر مکتب اهل بیت علیهم السلام تجلیل کرد.

مسئولان ما باید در این شرایط حرکت جهادی داشته باشند

امام جمعه دزفول همچنین روز صنعت و معدن و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای را گرامی داشت و گفت: جدی گرفتن و تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد کشور امری ضروری است و مسئولان ما باید در این شرایط حرکت جهادی داشته باشند.

تأکید بر اجرای عملی سخنان مهم مقام معظم رهبری در حل مشکلات مردم 

وی با اشاره به سخنان مهم حضرت آقا در خطبه‌های نماز عید سعید فطر گفت: حرکت کلی قوا و مسئولین مربوطه باید از طریق جلسات هماهنگی در راستای رفع مشکلات مردم پیگیری شده، قاطعانه تصمیم گرفته و به آن عمل کرد.

گرامیداشت سالروز شهادت حضرت آیت الله صدوقی (ره)

امام جمعه دزفول به سالروز شهادت حضرت آیت الله صدوقی، چهارمین شهید محراب توسط منافقین کوردل اشاره کرد و از خدمات این یار برجسته امام راحل در یزد و قم  تقدیر کرد.

 محکوم کردن جنایات آمریکا در کشتار هواپیمای مسافربری ایران 

وی به ۱۲ تیر سالروز حمله ددمنشانه ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد و جنایات آمریکا در کشتار مسافران بی‌گناه را محکوم کرد.

ریخت و پاش و سوء استفاده توسط هرکسی، کار شایسته ای نیست

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به جلسه اخیر مدیران ارشد دولت در تهران اشاره کرد و گفت: ریخت و پاش و سوء استفاده توسط هرکسی، کار شایسته ای نیست.

چه جریانی مجال سوء استفاده به خائنان می‌دهد

وی با تأکید بر اینکه برباد دادن بیت‌المال کار شایسته‌ای نیست گفت: مشخص نیست چه جریانی مجال سوء استفاده به خائنان می‌دهد؟

سخنان اخیر رئیس جمهور محترم باید عملیاتی  و اجرا شود و از شعار پر هیز شود

امام جمعه دزفول تأکید کرد: سخنان اخیر رئیس جمهور محترم باید عملیاتی  و اجرا شود و از شعار پر هیز شود و مسئولان از بالاترین رده تا پائین‌ترین رده باید نسبت به حوزه مسئولیت خود پاسخگو باشند.

مردم مشکلات را تحمل می‌کنند ولی از تبعیض در عذابند

امام جمعه دزفول با تأکید بر عملی کردن سخنان امام خامنه‌ای افزود: مردم مشکلات را تحمل می‌کنند ولی از تبعیض در عذابند ‌بنابراین مسئولان باید با رانت خواری، ویژه نگاه کردن به برخی افراد و اشخاص، پارتی‌بازی، مفسدان اقتصادی، عاملان گرانی و تورم، کسانی که یک شبه با افزایش نرخ دلار ثروت‌های آنچنانی کسب کردند مقابله کنند.

قوه قضاییه مجازات کسانی که مخل امنیت مردم هستند را پیگیری و رسیدگی کند

وی خواستار پیگیری جدی مجرمان توسط قوه قضاییه و مجازات کسانی که مخل امنیت مردم هستند شد.

نمایندگان نقش اصلی خود را در حل مشکلات مردم به خوبی ایفا کنند

امام جمعه دزفول وظیفه نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی را مهم برشمرد و با توجه به سوگند آنان تأکید کرد: نمایندگان محترم باید مراقب نقشه دشمنان باشند و نقش اصلی خود را در حل مشکلات مردم به خوبی ایفا کنند.

پیامدهای شکست متجاوزان در الحدیده یمن آغاز فروپاشی ائتلاف سعودی

وی همچنین از پیامدهای شکست متجاوزان در الحدیده یمن بعنوان آغاز فروپاشی ائتلاف سعودی در یمن یاد کرد و برای پیروزی رزمندگان دعا کرد.

تقدیر از تیم ملی فوتبال ایران که افتخار آفریدند و ملت ایران را سرافراز کردند

حجةالاسلام  والمسلمین قاضی از تیم ملی فوتبال ایران که افتخار آفریدند و ملت ایران را سرافراز کرده و با تعصب و غیرت از فوتبال کشورمان دفاع کرده و افتخار به کشور بازگشتند تقدیر کرد و گفت:بازی‌های خوب تیم ملی نشانه ظرفیت بالای جوانان است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

تذکرات محلی و تقدیر از نیروی انتظامی و حضور پدر شهید احمدی روشن در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول همچنین از دست اندرکاران برپایی نماز عید فطر در دزفول و تلاش نیروی انتظامی دزفول در دستگیری شرور فراری در این شهرستان تقدیر کرد و از قوه قضائییه خواست به خاطر امنیت مردم به سرعت به این پرونده رسیدگی نماید.

تقدیر از کمک‌رسانی مردم دزفول در رساندن آب شرب به مردم عزتمند و مقاوم آبادان و خرمشهر

وی بر ضرورت صرفه‌جویی مردم در آب و برق تأکید، کمک‌رسانی مردم دزفول در رساندن آب شرب به مردم عزتمند و مقاوم آبادان وخرمشهر را مورد توجه قرار داد و از حضور پدر شهید احمدی روشن شهید هسته‌ای در نماز جمعه دزفول تشکر کرد.