۷م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۴ ب.ظ | کد خبر: 71435

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در جریان سفر معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جلسه‌ای با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان دزفول و حجةالاسلام والمسلمین علی‎نژاد نماینده دفتر تبلیغات اسلامی قم در خوزستان به منظور ارائه گزارشی از فعالیت‎های فرهنگی شهرستان در حوزه‌های مختلف، در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آمادگی اعزام مبلغ در حوزه‌های گوناگون را دارد

حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد در این جلسه پس از استماع گزارش‎های گوناگون در حوزه‌های مختلف فرهنگی شهرستان ضمن تقدیر از امام جمعه دزفول گفت: دزفول نماد مقاومت و ایثار و ایستادگی است و با داشتن چنین ظرفیت‌هایی باید انتظار آسیب‌های متعدد از جانب جبهه معاند را داشت.

معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به اهمیت نقش فرهنگیان اشاره کرد و افزود: اصلی‌ترین راهکار مقابله به جبهه معاند توانمندسازی طلاب و فرهنگیان در این حوزه می‌باشد.

وی تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم آمادگی اعزام مبلغ در حوزه‌های گوناگون را دارد.

امام جمعه دزفول: با بررسی تهدیدهای دشمن باید مانع فعالیت دشمن شد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در ابتدای این جلسه ضمن خوشامدگویی، اجمالا به بررسی وضعیت فرهنگی و تبلیغی شهرستان با تأکید بر جایگاه ویژه آن در استان پرداخت و گفت: دزفول دارای استعدادها و توانمندی متعدد فرهنگی است و دشمن نیز نسبت به این خطه توجه دارد و برنامه‌ریزی می‌کند و باید با بررسی تهدیدهای دشمن مانع فعالت دشمن شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول: حدود ۷۰۰ جلسه قرائت قران در شهرستان دزفول فعالیت دارند

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول طی گزارشی از فعالیت‎های فرهنگی شهرستان گفت: شهرستان دزفول با ۲۸۶ مسجد و ۱۸۵ حسینیه، ۳۵۰ هیئت مذهبی قابل ثبت، ۳۷۶ مداح و شاعر آئینی، ۶ واحد دانشگاهی، ۸ حوزه علمیه و ۶۲ مؤسسه قرآنی از ۱۴۲ مؤسسه استانی، حکایت از ظرفیت بالای برنامه‌های قرآنی دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول اظهار کرد: حدود ۷۰۰ جلسه قرائت قران در دزفول فعالیت دارند و کانون قرآن دزفول کار بزرگی در انسجام بخشی فعالیت‌های قرآنی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به وجود مؤسسات متعدد در شهرستان افزود: مؤسسه فرهنگی و آموزشی – پژوهشی عاشورا، مرکز فرهنگی دفاع مقدس، مؤسسه دزفول شناسی در جهت حفظ میراث فرهنگی شهرستان، دفتر یونسکو که به دلیل ظرفیت و سابقه تاریخی شهرستان تنها دفتر یونسکو در کشور بعد از تهران می‌باشد در دزفول فعالیت دارند.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در ادامه گزارشی از وضعیت اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی دزفول ارائه داد و تصریح کرد: شهرستان دزفول علاوه بر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، ۱۸ مؤسسه رسمی خیریه دارد که فعالیت آنها با کل کشور برابری می‌کند و ثابت شده است که دزفول در انجام امور خیریه سرآمداست.

وی ضمن یادآوری اینکه شورای فرهنگ عمومی دزفول چندین سال پیاپی شورای فرهنگ عمومی نمونه کشوری شناخته شده است افزود: جلسات شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر با برگزاری جلسات منسجم مصوبات فرهنگی بسیار خوبی داشته، هم از نظر تعداد مصوبات و هم از نظر کیفیت و اثرگذاری فعالیت‌های ارزنده‌ای ارائه داده است.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس: دزفول با پیشینه منحصر بفرد، در دفاع مقدس بعنوان پایلوتی برای نجات کشور عمل کرد

سرهنگ جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول ضمن یادآوری شهادت شهدای منحصر بفرد شهرستان دزفول از شهدای انقلاب تا شهدای مدافع حرم گفت: دزفول پیشینه منحصر بفردی دارد و همین پیشینه منحصر بفرد، در دفاع مقدس بعنوان پایلوتی برای نجات کشور عمل کرد.

سرهنگ جولایی خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس اولین کتابخانه تخصصی ایران را با ۱۱ هزار جلد کتاب و ۸ هزار عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس به خود اختصاص داده است.

وی از آرشیو تخصصی این مرکز سخن گفت و افزود: در این بخش اسناد، عکس و سند و فیلم‌های ارزشمند دفاع مقدس نگهداری می‌شوند که در کشور پیشرو و نمونه است.

سرهنگ جولایی افزود: آیت الله قاضی(ره) نماد مقاومت دزفول بود و شهرستان را مأمنی برای استراحت و تیمار رزمندگان سراسر کشور ساخته بود.

مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره): فعالیت‌های پژوهشی این حوزه در ۲ سال پیاپی رتبه اول را به خود اختصاص داده است

حجةالاسلام والمسلمین خاکی مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) با اشاره به اینکه این حوزه ۲۰۰ طلبه دارد که در پایه‌های اول تا دهم و مشاوره درس خارج فقه تحصیل می‎کنند گفت: در این حوزه ۳۰ استاد فعالیت دارند و فعالیت‌های پژوهشی این حوزه در ۲ سال پیاپی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

گزارش مدیران حوزه های ام ابیها و الزهرا(س) و مرکز آموزشی پژوهشی کوثر

سرکار خانم بیگله مدیر مدرسه علمیه ام ابیها گزارشی از فعالیت این مدرسه ارائه داد و گفت: این مدرسه ۹۰ طلبه و ۲۰ استاد دارد و تشکیل اردوهای راهیان نور، مشهد، برگزاری برنامه طلیعه، فعالیت امر به معروف و نهی از منکر ، برگزاری مسابقات در مناسبت‌های مختلف سال و شرکت در جشنواره غدیر از فعالیت‌های فرهنگی این مدرسه می‌باشد.

همچنین سرکار خانم لیه زاده مدیر حوزه علمیه الزهرا و سرکار خانم  امجد نیا مدیر مرکز آموزشی پژوهشی کوثر گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی این مراکز ارائه دادند.