۶م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه رساندن آب شرب به مردم شهرهای مقاوم آبادان و خرمشهر

امام جمعه دزفول: بعضی از مناطق برای تأمین آب شرب خود در مضیقه هستند و باید به آنها کمک کرد.

زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱ ب.ظ | کد خبر: 71412

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه‎ای تحت عنوان ستاد بحران آب در شهرهای آبادان و خرمشهر که بسیاری از مسئولین شهرستان دزفول حضور داشتند و در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد، گفت: موضوع کم‌آبی بسیار مسئله مهمی است و مردم باید در این خصوص احساس تکلیف کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: بعضی از روستاهای این مناطق حتی برای تأمین آب شرب خود در مضیقه هستند و این موضوع شایسته  مردم متدین این مناطق نیست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: دزفول هم امکانات و توانمندی‌های خوبی دارد و هم از آب نعمت بی‌بدیل الهی است بهره‌مند می‌باشد و قدرشناسی نعمت آب به این است که از آن درست استفاده کرده، اسراف نشود.

امام جمعه دزفول در این جلسه گفت: کمک به هم‌نوع وظیفه الهی و شرعی بوده و باید بعنوان شکرگذاری از نعم الهی تلاش کنیم که در حد وسع خود آب را به کسانی که نیاز دارند برسانیم و این کار کمتر از خدمت در ایام اربعین حسینی نیست.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه دزفول همیشه در کارهای خیر و خداپسندانه پیش‌قدم و پیش‌قراول بوده است خاطرنشان کرد: با پیشنهادهای کارشناسی شده می‌توان روزانه کاروانی با نام دزفول به این مناطق ارسال کرده و حتی توزیع آن را نیز به عهده گرفت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: چنین کاری، انسانی، اخلاقی و اسلامی بوده و قطعا رضایت خداوند و امام زمان(عج) را در پی دارد و مورد رضایت مردم نیز قرار خواهد گرفت.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به اینکه در قرآن سبقت گرفتن در امور خیر مورد تأکید قرار گرفته، افزود: این حرکت نمادین موجب وحدت و انسجام بیشتر بوده و با رسانه‌ای شدن آن تشویق و ترغیب دیگران را در انجام امور خیر در پی خواهد داشت.

همچنین ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در کنار اداره آبفا این شهرستان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال آب بسته بندی و بهداشتی به شهرهای آبادان و خرمشهر اعلام آمادگی کرد.

ستاد مردمی کمک به تأمین آب شهروندان آبادان و خرمشهر در دزفول شماره حساب ۱۰۴۷۳۷۷۲۸۲ بانک رسالت را بمنظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این رابطه اعلام کرد.

موکب‌های مردمی دزفول نیز برای جمع‌آوری و ارسال آب آشامیدنی به شهرهای آبادان و خرمشهر اعلام آمادگی کردند.