۶م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 71408

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم در گفتگو با خبرنگار این پایگاه در خصوص هدف سفر به استان خوزستان و شهرستان دزفول گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از جانب مقام معظم رهبری مأموریت دارد که نسبت به مباحث تبلیغی و فرهنگی و بکارگیری ظرفیت‌های موجود در سراسر کشور فعالیت کند.

معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم با اشاره به اینکه دفتر تبلیغات فقط در ۳ استان شعبه دارد تصریح کرد: استان خوزستان به لحاظ اهمیت حوزه علمیه استان و ظرفیت‌های بسیار خوب موجود در حوزه‎های علمیه خواهران و برادران، جزء معدود استان‌هایی است که دفتر تبلغات در این استان شعبه دارد.

حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد فعالیت‌های گسترده استان را به یمن وجود حضرت آیت‌الله موسوی‌جزایری و ائمه جمعه شهرهای استان دانست و افزود: وضعیت، ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در دزفول با حضور حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی امام جمعه دزفول امتیاز کاملا ویژه و درخشندگی بیشتری دارد.

وی مقاومت و ایستادگی مردم دزفول را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: دزفول ظرفیت‌های بزرگی دارد، پایتخت ایستادگی و مقاومت بوده و برای همه ایرانیان نمادی از ایثار و گذشت و مردانگی می‎باشد، در واقع پشتوانه‌ای برای فرهنگ ایثار و گذشت و مقاومت در کشور است و همه ایران به وجود دزفول افتخار می‌کند.

حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد افزود: باید در آینده دوره‌های توانمندسازی و مهارت‎افزایی متعددی برای عناصر فرهنگی اعم از روحانیون، طلاب و حتی معلمینی که مسئولیت تربیت دینی نسل امروزی را بر عهده دارند در خصوص راه‌های مقابله با فِرَق انحرافی و نیز دوره توانمندسازی تبلیغی برگزار کرد.

وی اظهار کرد: دوره توانمندسازی تبلیغی در خصوص یادگیری و بکارگیری مهارت‌های مربوط به تبلیغ در رده‏های سنی جوانان، نوجوانان و کودکان، و یادگیری زبان فعالیت تبلیغی بین نسل امروزی در برنامه کار دفتر تبلیغات بوده که این برنامه‌ها و قول‌های داده شده با همراهی امام جمعه دزفول ان‌شاءالله محقق خواهد شد.

حجةالاسلام والمسلمین روستاآزاد اعزام مُبلّغ به سراسر کشور در مناسبت‌های بزرگی چون ماه محرم و ماه مبارک رمضان را از برنامه‎های اصلی دفتر تبلیغات بیان کرد و گفت: قریب به ۱۲ هزار مُبلّغ به استان‎ها و شهرهای مختلف اعزام می‌شوند که مجموعه‎های درخواست کننده از وجود آنها استفاده می‌‎کنند.

معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم خاطر نشان کرد: در ۲ سال اخیر رویکرد جدید و غالب دفتر تبلیغات در امور فرهنگی و تبلیغی، اعزام‏های تخصصی و موضوع محور می‎باشد، مسائلی چون اعزام مربی خانواده، مربی سبک زندگی اسلامی، مدرسان سواد رسانه و سواد فضای مجازی و همچنین اعزام مربیانی که می‎توانند نسبت به گزینش و استفاده درست از کالاهای فرهنگی تبلیغ کنند.