۲م، تیر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ | کد خبر: 71375

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی و دشمن شکن نمازجمعه دزفول در اولین هفته پس از ماه مبارک رمضان به امامت حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی امام جمعه موقت دزفول، با حضور باشکوه مردم متدین و ولایتمدار دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و اهمیت به تقوای الهی در ماه‌های دیگر سال

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در ابتدای خطبه اول ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و تبریک عید سعید فطر، به موضوع کاهش معنویت در جامعه پرداخت و گفت: نمی‌توان بطور کلی و کامل نسبت به همه خانواده‌ها و افراد جامعه حکم به کاهش معنویات و یا ترقی کامل در معنویات صادر کرد.

امام جمعه موقت دزفول افزود: در ایام خاص چون ماه رمضان و ماه‌های محرم و صفر، افراد جامعه با نشاط و امید در مجالس معنوی شرکت می‌کنند، ولی باید معنویت را امری مهم دانست و در دیگر ماه‎های سال نیز به آن توجه کرد.

معنویت به معنای عبادت، حجاب، صبر، گذشت و دیگر موارد می‌‌باشد

خطیب نمازجمعه دزفول به معنای معنویت اشاره و اظهار کرد: معنویت به معنای عبادت، حجاب، صبر، گذشت و دیگر موارد می‌‌باشد و همانگونه که جسم انسان نیاز به خوراک برای تضمین حیات دارد، روح انسان نیز برای بقا به خوراک که همان معنویات است نیاز دارد.

نیت، شرط عمل است ولی بدون تدارک عمل ارزش ندارد

امام جمعه موقت دزفول نمایانگر بودن جلوه‎هایی از خدا در زندگی را همان معنویت دانست و افزود: گاه بعضی انسان‌ها احساس می‎کنند که با الهام گرفتن از عرفان‎های نوظهور به معنویت می‎رسند ولی این احساس پایدار نبوده و تکلیف انسان را در دیگر صحنه‎های زندگی مشخص نمی‌کند.

وی تصریح کرد: نیت شرط عمل است ولی بدون تدارک عمل ارزش ندارد، در کنار باور داشتن به خدا، پایبندی به دستورات الهی نیز بسیار مهم است.

نقش سازمان تبلیغات اسلامی در مساجد و محافل مذهبی و تربیت مبلغان و اشاعه فرهنگ قرآنی

حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با اشاره به اول تیرماه، سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی، به اهمیت تبلیغات و اشاعه دین توسط رسولان و اوصیای الهی پرداخت و کار مبلغان، علما، مراجع، اساتید و فضای حوزه و دانشگاه در ترویج مبانی دین را عملی بسیار ارزشمند دانست.

خطیب موقت نماز جمعه دزفول افزود: در شرایطی که فضای آلوده جامعه به عنوان میراث رژیم ستم شاهی وجود داشت سازمان تبلیغات اسلامی در سال‎های اول انقلاب تأسیس شد و خدمات ارزشمندی در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب در مساجد و محافل مذهبی و تربیت مبلغان و اشاعه فرهنگ قرآنی داشته است .

اصناف نقش کلیدی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند که باید توجه بیشتری در کاهش فشار بر مردم داشته باشند

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه ها روز اصناف را گرامی داشت و گفت: اصناف قشر زحمت کش، خدوم و امین جامعه هستند که نقش بسزایی در زندگی افراد و جامعه ایفا می‌کنند و با جان و مال و سرمایه خود به جامعه رونق می‌بخشند.

وی اصناف را به آگاهی از فضای مربوط به فقه و قوانین اسلامی و قوانین مربوط به تجارت فراخواند و افزود: اصناف نقش کلیدی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند که باید توجه بیشتری در کاهش فشار بر مردم داشته باشند.

محکومیت جنایات وهابیون

امام جمعه موقت دزفول همچنین با اشاره به جنایات وهابیت و تعرض آنها به قبور اهل بیت علیهم السلام  این عمل شنیع آنان را محکوم کرد.

تبیین وقایع ترورهای منافقین و شهادت جمعی از بزرگان

خطیب موقت نماز جمعه دزفول به  ۶ تیرماه سالروز جنایت ضد انقلاب در ترور امام خامنه ای اشاره کرد و خداوند سبحان را شاکر شد که معظم له را برای ادامه ولایت و رهبری جامعه برای ملت ایران حفظ نمود.

وی به تبیین  وقایع ترورهای منافقین و شهادت جمعی از بزرگان پرداخت و حرکات ضد انقلاب را که همانا از بین بردن نظام ولایتی بود، عملی کور و ناموفق دانست و اظهار داشت: وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از برکات الهی است که مردم و مسئولین باید به مواضع و دستورات ایشان توجه نمایند.

قوه قضائیه باید به وضع درون خودش برسد و ایستادگی در راه حق را سرلوحه عمل خود قرار دهد

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به عدالت محوری در قوه قضائیه و نقش آن در سلامت جامعه گفت: این قوه باید به وضع درون خودش برسد و ایستادگی در راه حق را سرلوحه عمل خود قرار داده، مفاسد و فساد را در هر مقام و جایگاه، جدی پیگیری نمایند و خاطیان را به سزای عمل برسانند.

نمایندگان در تنظیم قوانین باید با خدمت خالصانه خود توجه بیشتری به اقشار ضعیف و متوسط داشته باشند

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در فراز دیگری از خطبه های این هفته به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان در تنظیم قوانین باید با خدمت خالصانه خود توجه بیشتری به اقشار ضعیف و متوسط داشته باشند و این موارد را در موضع گیری‌ها، بیانیه ها و نطق‎ها مدنظر داشته باشند زیرا همانطور که نمایندگان مجلس در پیشرفت و ترقی کشور شریک هستند در ضعف ها و کمبودها هم شریک هستند و باید پاسخگو باشند.

وی تأکید کرد: نمایندگان مجلس در بیانیه‎ها و نطق‎های خود نباید خودکم بینی و یأس را در جامعه ترویج کنند.