۲۴م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶ ق.ظ | کد خبر: 71284

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع قرآنی فرماندهی، رئیس عقیدتی سیاسی و کارکنان پایور تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول، قرآن را کتاب هدایت و نور دانست و گفت: انفاق آشکار و پنهان، و گذشت و  بخشش از خصوصیات انسان مؤمن می باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: انسان بزرگوار؛ سلیم النفس، متواضع و فروتن است و باید با رفتار و عمل بزرگواری خود را نشان داد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه اگر به آموزه‌های دینی و قرآنی عمل شود جامعه سعادتمندی خواهیم داشت اظهار کرد: بسیاری از مراجعات به دادگستری به دلیل عصبانیت است و اگر بنابر آموزه‌های دینی افراد خشم خود را فرو برند چنین مشکلات و گرفتاری‌هایی بوجود نخواهد آمد.

امام جمعه دزفول انفاق را یک فرهنگ قرآنی ذکر کرد و با اشاره آیاتی از قرآن کریم و آیه اطعام خاطرنشان کرد: عمل کوچک ولی برای خدا نزد خداوند محبوب است، و انسان به مقام برّ و نیکی نمی‌رسد مگر اینکه چیزی را که دوست دارد در راه خدا انفاق نماید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی نمونه ای دیگر از فرهنگ قرآنی را ترحم و شفقت بیان کرد و افزود: انسان باید به هم‌نوع خود ترحم کند تا خداوند نیز به او ترحم نماید ولی متأسفانه جامعه ما با آن فاصله زیادی دارد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: گذشت از گناه دیگری که گاه در حق انسان ظلم کرده است معامله با خدا می‌باشد و خداوند انسانی را که با عمل خود دردی را از جامعه دوا کرده و باری از دوش کسی برمی‌دارد دوست دارد.

امام جمعه دزفول افزود: نگاه قرآنی با نگاه کوتاه ما قابل قیاس نیست، قران به ما می‌آموزد که برای دنیا خلق نشده‌ایم و باید دانست که در بازار دنیا کسانی که گره گشایی می‌کنند سود می‌برند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: صداقت، وفای به عهد، امانتداری مواردی از فرهنگ قرآنی می‌باشند و باید متوجه بود که عملیاتی و اجرایی کردن دستورات الهی در زندگی است که اهمیت دارد.