۲۳م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶ ق.ظ | کد خبر: 71266

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه‌ای با عنوان نحوه جمع آوری زکات فطره با حضور امام جمعه دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

امام جمعه دزفول در این خصوص گفت: تمام صندوق‌های جمع‌آوری فطریه باید مجوز و آرم مخصوص داشته باشند و در غیر اینصورت غیر قانونی بوده و مجاز به جمع‌آوری زکات فطره نمی‌باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: تمام مؤسساتی که مجوز جمع آوری فطریه را دارند برای اعلام آمار دقیق‌تر مبالغ جمع‌آوری شده درسطح شهرستان، آمار را به کمیته امداد امام خمینی(ره) ارائه دهند و مبلغ مورد نظر را در اختیار گرفته و خود بین نیازمندان توزیع نمایند.

همچنین رحیمی مسئول کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول گفت: زکات فطره جمع‌آوری شده در هر شهرستان، صرفا بین نیازمندان همان شهر توزیع می‌شود.

رحیمی اظهار کرد: ما به دنبال ساماندهی کمک های مردمی و رفع نیاز نیازمندان از این محل می‌باشیم.

شایان ذکر است که دستورالعمل صادره از وزارت کشور در خصوص مجوز جمع‌آوری کمک‌های مردمی به این شرح می‌باشد: جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مراسم مذهبی و اعیاد، مستلزم اخذ مجوز کتبی از مرجع صادر کننده (نیروی انتظامی، بهزیستی، فرمانداری) می‌باشد و اینگونه مجوزها برای مؤسسات قانونی و صرفا برای تاریخ و ایام خاص صادر می‌شود.‌