۲۳م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۰ ق.ظ | کد خبر: 71262

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه‌ای با حضور حجةالاسلام‌ والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و جمعی از اعضای ستاد اقامه نماز برای نهادینه کردن و ترویج فرهنگ نماز در جامعه در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

امام جمعه دزفول مسئله تبلیغ را اعم از موضوع نماز دانست و گفت: هرچه در سنین پائین‌تر برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شود نتیجه بهتر و جامع‌تری حاصل خواهد شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در تأیید و تأکید تشکیل کارگروه در مقطع مهدکوک تصریح کرد: به دلیل خلاء انجام کار فرهنگی و دینی در مهدهای کودک، دشمن از خلاء موجود سوء استفاده می کند و در صورت انجام کار فرهنگی دشمن نمی تواند کاری از پیش ببرد و نفوذ کند.

در این جلسه عبدالمحمد جرجانی رئیس آموزش و پرورش دزفول ضمن ارائه گزارشی از کارهای صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ نماز در مدارس گفت: در شهرستان دزفول نیروهای بسیار قوی و مستعد فراوانی خصوصا در مقطع ابتدایی که آمادگی بیشتری برای پذیرش دارند وجود دارد و اگر در مقطع ابتدایی برنامه ریزی شود بهتر در وجود دانش آموز نهادینه می شود.

وی از گروه یاوران نماز در شهرستان یاد کرد و افزود: این گروه با طرح ابتکاری و خودجوش کارهای ارزنده‌ای انجام دادند که برای ادامه کار نیاز به پشتیبانی دارند.

در این جلسه مقرر شد کارگروهی شامل حوزه علمیه، بسیج دانش آموزی، مؤسسه یاوران نماز، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی، واحد فرهنگی نهاد امامت جمعه، ستاد اقامه نماز، کانون جلسات قرائت قرآن، سازمان تبلیغات اسلامی و گروهی از کارشناسان صاحب نظر با محوریت آموزش و پرورش در اسرع وقت تشکیل شده و در این عرصه برنامه ریزی کنند.

همچنین تشکیل کارگروهی شامل بهزیستی، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ستاد اقامه نماز، سازمان تبلیغات اسلامی، در خصوص برنامه‌ریزی مهدهای کودک شهرستان با دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار جلسه قرار گرفت.