۹م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴ ق.ظ | کد خبر: 71233

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جشن حمایت که به همت انجمن حمایت از زندانیان و به منظور تجلیل از خیرین در این عرصه، در تالار مهستان دزفول برگزار شد گفت: در قران کریم فراوان امر به احسان و نیکوکاری شده و کسانی را که در راه خدا انفاق می کنند ستوده است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: خداوند دستی را که در راه خدا انفاق می کند دوست دارد و امام صادق علیه السلام نیز بهترین دست را دست انفاق کننده می داند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی خداوند را واسطه بین انفاق کننده و گیرنده انفاق دانست و افزود: امام سجاد علیه السلام پس از صدقه دست خود را می بوسید و معتقد بود که دست انفاق کننده پیش از سائل در دست خدا قرار گرفته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: از روایات و احادیث چنین استنباط می شود که انسان باید در جامعه یاریگر بوده و در راه خدا به دیگران کمک کند و بار جامعه نباشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه انسان باید عزت نفس داشته و هیچگاه از کسی درخواست نکند خاطرنشان کرد: فقیر و سائل هدیه خداوند به افراد غنی بوده و فرصتی است که اگر انسان، حاجت سائل را برآورد هدیه خدا را پذیرفته است.