۲۰م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۹ ب.ظ | کد خبر: 71212

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در احیا شب قدر در حسینیه ثارالله با حضور مردم مؤمن و متدین شهرستان دزفول شب قدر را شب تأمل، تفکر و عبرت گرفتن دانست و گفت: شب قدر شبی است که انسان باید از آن بهره ببرد و از این فرصت مغتنم که خداوند برای بنده فراهم کرده است استفاده کند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: انسان ها دو دسته اند یا به خداوند به عنوان پروردگار اعتقاد دارند و عبد و بنده می شوند یا اعتقاد ندارند و عبد غیر خدا می شوند که از آن تعبیر به طاغوت می شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به کلام نورانی امام علی علیه السلام اظهار کرد: بلاها و نقمت های فراوان و پی در پی نشان از این دارد که خداوند می خواهد بنده را بیدار کند، و نعمت های پی در پی و مشغول به گناه بودن نشان از غرق شدن انسان دارد و در هر دو صورت باید تأمل و تدبر کرد که غفلت موجب ضرر انسان می شود.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به اینکه در شب معراج تمام خلقت به پیامبر نشان داده شد تأکید کرد: کسی که از تمام خلقت خبر داشته باشد می تواند راهنمای انسان ها باشد و قطعا کسی شایسته تر و گویا تر از ائمه معصومین نمی تواند هدایت و راهنمایی انسان ها را عهده دار شود.

امام جمعه دزفول فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی را بیان و تصریح کرد: با توجه به معانی بلند ادعیه باید نحوه درخواست از خداوند و ادبیات دعا کردن را از ائمه هدی علیهم السلام آموخت.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: انسان مؤمن قدر فرصت ها را می داند، باید در شب قدر که شب اعتراف و انابه است به محاسبه نفس پرداخت و مراقب بود که غرور وجود انسان را فرا نگیرد و متوجه بود که می توان در شب قدر سرنوشت خود را تغییر داد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: با توجه به سخنان پیامبر گرامی اسلام باید وزیدن نسیم های الهی را دریافت و خود را در معرض این نسیم ها قرار داد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: انسان باید مراقب گناهان باشد چراکه اثر وضعی گناه بسیار سریع در زندگی اثر می کند و موجب سلب بعضی از توفیقات از انسان  می شود.