۲۰م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 71202

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  مراسم جزء خوانی قرآن کریم با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول، روحانیون و اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول در روز ۲۳ ماه مبارک رمضان با شکوه خاصی در حرم مطهر امامزاده سبزقبا برگزار شد.

حجة الاسلام والمسلمین  عبدالمجید مقامی در ابتدای این مراسم به تفسیر اجمالی بعضی از آیات جزء بیست و سوم پرداخت و گفت: سوره “یاسین” قلب قرآن بوده، دارای مضامین والایی است و به توحید، نبوت و معاد اشاره دارد.

حجة الاسلام والمسلمین مقامی با اشاره به اینکه یکی از نام های قیامت یوم الحسرة می باشد افزود: در قیامت تمام انسان ها حسرت می خورند ولی بیشترین حسرت از آن کفار و مخالفان اسلام است که لجاجت ورزیدند و حسرت آنها پایانی ندارد، به همین دلیل شایسته است که تلاش کرده تا برای یوم الحسرة اندوخته داشته باشیم.

استاد عالی حوزه علمیه قم  اظهار کرد: در سوره “صافات” به تاریخ بعضی از انبیای الهی اشاره شده، پیروزی حق بر کفر و نفاق را بیان می کند و همچنین اشاره شده است که در روز محشر افراد فقط به اعمال  خود می نگرند.

حجة الاسلام والمسلمین مقامی به پیام های سوره “ص” اشاره و تصریح کرد: یکی از پیام های مهم سوره “ص” این است که پیامبر در مقابل رسالت خود چیزی جز مودت و محبت اهل بیت عصمت و طهارت از امت نخواسته است.

گفتنی است این برنامه بصورت زنده از شبکه استانی صداوسیمای مرکز خوزستان بخش شد.