۱۷م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴ ق.ظ | کد خبر: 71191

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مراسم احیای شب قدر در مسجد امام سجاد(ع) کوی مقاومت دزفول در باب اهمیت شب قدر سخن گفت و بیان کرد: اولیاء الهی از لحظه لحظه شب قدر بهره برده و با خواندن ادعیه ای که از معصومین به ما رسیده با خدا راز و نیاز می کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: اولیاء الله اهل تأمل و تدبر در شب قدر بوده و باور دارند خداوند امر کرده که مرا بخوانید و وعده استجابت نیز داده است و هیچگاه خلف وعده نمی کند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: دعا آداب و شرایطی دارد و اگر انسان، با معرفت دعا بخواند و معانی ژرف و عمیق آن را درک کند موجب تزکیه شده و روح و جان انسان نورانی می شود.

امام جمعه دزفول با بیان معانی عمیق فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی افزود: اولیاءالله حتی عقاب خداوند را ادب کردن می دانند و به همین دلیل در ابتدای دعای ابوحمزه آمده که “خدایا ما را با عقوبت خود ادب مساز”.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: ذات انسان ها دوست داشتن دنیاست و در این دعا از خدا درخواست می شود که حب دنیا را از دل بیرون کرده و محبت خود را جایگزین نماید و قلب مان را مملو از محبت خود کند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: تسبیح به دست گرفتن و ذکر گفتن، پسندیده است ولی آنچه که از خدا در این دعا درخواست می شود این است که در تمام کارها به به یاد خدا بوده و غفلت نورزیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: به تعبیر آیت الله مشکینی خداوند انسان را با سه لجام بیماری، فقر و مرگ مهار کرده است با این وجود انسان بسیار سرکش و معصیت کار است.