۱۸م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

روزه و روزه‌داری بهترین روش اجرای سبک زندگی دینی در جامعه است. + متن کامل خطبه‌ها

با تقواترین افراد، انسانهایی هستند که از آنچه خدای متعال بر آنان حرام کرده است اجتناب می کنند.

زمان انتشار: ۱۸م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۳ ب.ظ | کد خبر: 71155

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با روز جهانی قدس آئین با شکوه نماز جمعه دزفول با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

با تقواترین افراد انسانهایی هستند که از آنچه خدای متعال بر آنان حرام کرده است اجتناب می کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با سفارش خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امام محمد باقر(ع) با تقواترین افراد انسانهایی هستند که از آنچه خدای متعال بر آنان حرام کرده است اجتناب می کنند.

روزه و روزه داری بهترین روش اجرای سبک زندگی دینی در جامعه است

امام جمعه دزفول در ادامه از روزه و روزه داری بعنوان بهترین روش اجرای سبک زندگی دینی در جامعه یاد کرد و افزود: روزه سپر نجات انسان از عذاب های الهی است.

برشمردن درجات روزه داری

وی با برشمردن درجات روزه داری تصریح کرد: بهترین درجه روزه داری برای افراد، روزه ای است که علاوه بر مُفطِرات از گناه هم دوری می جویند و این نوع روزه مخصوص افراد خاص و اولیاء الله است.

امام جمعه دزفول اظهارداشت: در فرصت های باقیمانده از ماه مبارک رمضان باید با اقامه نماز و ذکر و یاد قیامت روح معنوی خود را به درجات عالی رساند.

تقدیر از حضور مردم در لیالی قدر، که فضای معنوی شهر را درخشان نمودند

امام جمعه دزفول در پایان خطبه اول از حضور آحاد مردم مؤمن و متدین شهرستان دزفول بویژه نوجوانان و جوانان که در آئین های احیا و لیالی قدر در منازل، حسینه ها، مساجد و اماکن متبرک فضای معنوی شهر را درخشان نموده و با معرفت در عبادات خشنودی پروردگار را بدنبال داشتند صمیمانه تشکر و قدر دانی کرد.

در راهپیمایی روز قدس اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی درهم شکسته شد  

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تشکر از حضور حماسی مردم روزه دار شهرستان دزفول در هوایی گرم و در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: در راهپیمایی امروز اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی درهم شکسته شد.

تبیین روز جهانی قدس از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول به تبیین روز جهانی قدس از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: روز قدس روز مقابله مستضعفان با مستکبران و انزجار از رژیم اشغالگر قدس است.

هرچه دشمنان بر تعدی به مسلمانان اصرار ورزند مقاومت مردم مسلمان نیز مستحکم تر می شود

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس رژیمی کودک کش است که به هیچ اصول انسانی و تعهد بین المللی پایبند نیست گفت: هرچه دشمنان بر تعدی به مسلمانان اصرار ورزند مقاومت مردم مسلمان نیز مستحکم تر می شود.
وی مسئله قدس در جهان را مسئله ای بزرگ و جهانی دانست و بیان کرد: روز قدس روز وحدت اسلامی است و در مقابل تفرقه بین مسلمانان نقطه عطفی برای رژیم صهیونیستی است.

در روز قدس ناقوس نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به صدا درآمده است
امام جمعه دزفول با بیان اینکه امروز در روز قدس ناقوس نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به صدا درآمده است گفت: اگر جنگی رو در رو با این رژیم آغاز شود کلیه جوانان کشورهای مسلمان در مقابل آن خواهند ایستاد زیرا ساکنان آن هیچ انگیزه ای برای دفاع ندارند و اسراییل را وطن خود نمی دانند.

مقام معظم رهبری در دیدارهای ماه رمضان روح امید و نشاط را در بین جامعه و جوانان زنده کردند
حجة الاسلام  والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه های نماز به سخنان راهبردی مقام معظم رهبری در دیدارهای ماه مبارک رمضان اشاره، و بیان کرد: معظم له در این دیدارها روح امید و نشاط را در بین جامعه و جوانان زنده کرد و همواره بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تأکید کردند.
امام جمعه دزفول افزود:ایشان در این دیدارها بر اعتماد نکردن به دشمن تأکید و بدعهدی آمریکا در برجام را تنها نمونه ای از این بدعهدی ها دانست.
وی بیان کرد: دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر از سر گرفتن فعالیت های هسته ای جان تازه ای به کشور بخشید که با این تصمیم خود با قاطعیت از منافع کشور دفاع کردند.

به وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی شود
خطیب نمازجمعه دزفول در ادامه به وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی مردم نیز پرداخت و گفت: کارکنان دولت در این شرایط جوابگوی ارباب رجوع باشند و با وجود مشکلات موجود رضایت شهروندان را مدنظر داشته باشند.

توصیه به استاندار خوزستان در انتخاب یک فرماندار در شأن شهرستان دزفول
امام جمعه دزفول به استاندار محترم خوزستان توصیه کرد تا در انتخاب فرماندار دزفول تحت تأثیر نفوذ برخی افراد قرار نگیرد و بزودی یک فرماندار در شأن این شهرستان که دومین شهرستان استان است انتخاب کند.

در فضای مجازی رعایت تقوا و اخلاص مدنظر قرار گیرد
خطیب نماز جمعه دزفول نسبت به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی هشدار داد و از رسانه ها و مسئولان سایت های خبری شهرستان دزفول خواست در فضای مجازی رعایت تقوا و اخلاص را مدنظر قرار دهند.
حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: البته نقد منصفانه و محترمانه موردی ندارد ولی نقد نباید با بی احترامی و تخریب همراه باشد لذا رسانه ها با مصاحبه ها و اخبار نه چندان مستند جامعه را دوقطبی نکنند.

میزان فطریه هر فرد که قوت غالبشان نان است معادل سه کیلوگرم گندم ۵۵ هزار ریال

امام جمعه دزفول در خصوص اعلام فطریه امسال نیز گفت: بر اساس نظر حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان میزان فطریه برای هر فرد که قوت غالبشان نان است معادل سه کیلوگرم گندم، ۵۵ هزار ریال اعلام شده است.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

ألسَّلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عِبادَ اللّه بندگان و برادران ایمانی،  اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى اللّه، همه شما وخودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

با تقواترین افراد چه کسانی هستند؟ امام باقر علیه السلام در حدیثی در کتاب شریف تحف الحقول می‌فرماید: ای فرزند آدم خدای متعال می‌فرماید از آنچه بر تو حرام کردم اجتناب کن تا باورع‌ترین اشخاص باشی.

امیدواریم خدای متعال به همه در این ماه صیام ماه ضیافت الهی ماه رحمت تقوای الهی را کرامت بفرماید.

روزه و روزه داری آنچنان که خدای متعال فرموده، بهترین روش و منش و سبک زندگی دینی واسلامی است. چون روزه داری همانطوری که امیرالمومنین می‌فرماید سپر نجات از عقاب الهی است.

در کتاب وسایل الشیعه برای اخلاق روزه دار در ضمن روایت مفصلی، این چنین آمده، که شخص روزه دار باید از دروغ، از گناه، از مجادله، از حسادت، ازغیبت از مخالفت ورزیدن باحق، و فحش و سرزنش کردن، خشم نمودن، طعنه زدن، و ظلم کردن و مردم آزاری، وغفلت، و معاشرت با فاسدان، و سخن چینی، و حرام خواری دوری کند.

این حدیثی است که یک روزه مقبول آن روزه ای است که این موارد را شخص روزه دار ملتزم باشد و نسبت به نماز، صبر و بردباری در مقابل مشکلات، صداقت داشتن و ذکر و یاد قیامت توجه خاص داشته باشد.

مرحوم فیض کاشانی رحمت الله علیه برای روزه و روزه داری درجات و مراتبی را بیان کرده است. می‌فرماید: مرتبه اول و پایین ترین مرتبه روزه داری؛ این است که انسان از مفطرات خوداری بکند و امساک بکند از آن چیزهای که روزه را باطل می‎کند.

در مرحله دوم و مرتبه دوم از مراتب روزه داری که بالاتر از مرتبه اول است این است که هم از مفطرات خودداری کند هم اجتناب از گناهان  بنماید این مرتبه دوم است.

اما مرتبه سوم ازروزه و روزه داری که مرتبه بسیار بالایی است می‌فرماید: شخص روزه دار هم باید خوداری از مفطرات بکند، هم از گناهان اجتناب نماید و هم دل از غیر خدا خالی کند. یعنی هرچه تو دلش هست  خداباشد، ولا غیر.

این روزه داری خاص‎الخواص است، اولیا خدا اینچنین روزه می‎گرفتند. آنها از عالم ماده و مادیات دوری می‌جستند و خود را قریب عالم معنا قرار می‎دادند. اینها اشخاصی هستند که حتی فکر گناه به قلبشان خطورپیدا نمی‌کند.

خدایا به ما بندگی وعبادتی کرامت فرما که در قلب ما غیر تو نباشد. ان شاءالله .

ماه مبارک رمضان ماه غفران الله است. از مواهب و فیوضات این ماه شریف این است که انسان مؤمن اگر با نیتی خالص و با قصد تقرب به ذات اقدس اله، روزه بگیرد و بندگی کند به مراتب ودرجات عالی دست پیدا می‌کند.

در ماهی که شب قدرهست شبی که شناخته نشده، نه قدرش و نه زمانش. چون؛ همین پنهان بودن، همین اسرار بودن شب قدر از اختصاصات شب قدر می باشد.

گنج که چیز با ارزشی است پنهان است اگر آشکار شد دیگر اسمش گنج نیست. و لذا باید برای به دست آوردن آن تلاش کرد. نامبرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

سیره اولیاء خدااینچنین بوده که تمام تلاش و اهتمام خود را به خرج می‌دادند تا بتوانند شب قدر را درک  کنند.

بحمدالله تعالی شب‌های قدر که گذشت فضای بسیار معنوی در شهرستان بود. در گوشه گوشه این شهر، در کوچه‌ها، در خیابان‌ها، در حسینیه‌ها، در مساجد، در منازل، همه احیا گرفته بودند شب زنده داری بود.

من نزدیک سحر که داشتم برمی‌گشتم منزل، در خیابان ترافیک شده بود، از این بابت خیلی خوشحال شدم. خدا را شاکرهستیم خداوند از همگی قبول کند.

امام سجاد علیه السلام در ابتدای ماه مبارک رمضان هرروز صدقه می‎داد می‌فرمود: این کار را می‎کنم تا بتوانم خدا را خشنود کنم، شاید بتوانم شب قدر را درک کنم.

اولیاء خدا به دنبال خشنود کردن خدا بودند. آن را وسیله قرار می‌دادند برای درک کردن شب قدر. البته بندگی و عبودیت خدای متعال باید توأم با معرفت باشد. بندگی و عبودیتی که همراه با معرفت و بصیرت نباشد چندان ارزشی ندارد.

امام علی علیه السلام می‌فرماید: ألا لا خَیْرَ فی عِبادةٍ لَیْسَ فیهِ تَفَکُّرٌ بدانید که خیر در عبادتی که تفکر در آن نباشد نیست. باید تأمل و  تفکر باشد، معرفت در عبادت همان بصیرت در دین است، که جز از راه شناخت احکام و دستورات دینی به دست نمی‌آید.

امام علی علیه السلام می‎فرماید: کَمَالَ اَلدِّینِ طَلَبُ اَلْعِلْمِ وَ اَلْعَمَلُ بِهِ  می‌فرماید: کمال دین انسان، کامل شدن دین انسان این است که انسان دنبال علم باشد و به آن علمش عمل کند. خدا کمال دین ما را در طلب علم وعمل به آن قرار دهد.

پیامبر صلی الله علیه واله وسلم در دهه آخر ماه مبارک رمضان رختخواب را جمع می‎کرد و از شب‌های دهه آخر ماه مبارک رمضان که عصاره ماه مبارک رمضان است بهره می‌برد و استفاده می‎کرد.

خدایا طاعات وعبادات ما را به فضل و کرمت قبول بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز در این ماه شریف، در این ماه رحمت الهی همه شما و خودم را مؤکدا دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امام رضا علیه السلام در حدیثی که در کتاب شریف عیون اخبار الرضا آمده است می‌فرماید:

إتَّقِ اللَّهَ تقوا داشته باشید بعد می‌فرماید: هر آنچه ما به آن رسیده‌ایم به سبب تقوا بوده است بعد می‌فرماید: ومن لم یتق الله و لم یراقبوه فلیس منا و لسنا منه . می‌فرماید: کسی که تقوا نداشته باشد و مراقبت نکند از ما نیست و ما هم از او نیستیم.

معلوم می‌شود که از این جمله و از این حدیث حلقه وصل ما شیعیان و ائمه اطهار و حضرات معصومین تقوا و پرهیزکاری است.

امروز روز جهانی قدس بود و مردم در سرتاسر کشورهای اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را با عنوان روز جهانی قدس با تظاهرات و راهپیمایی ها و انزجاراز رژیم اشغالگر قدس و حامیانش راهپیمایی کردند. مسلمانان ابراز انزجار و خشم خودشان را اعلام کردند.

وهمانطور که امام فرمودند: روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.

روز قدس یک بعد جهانی دارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ روز قدس روز اعلام مخالفت امت اسلامی با ظلم و بی‌عدالتی صهیونیستها و حامیانش هست.

رژیم کودک‌کش رژیمی که به هیچ اصول انسانی و اخلاقی پایبندی نداره رژیمی که به هیچ تعهدنامه بین المللی پایبند نیست.

امروز صلابت وحماسه مقاومت تار و پود خانه عنکبوتی صهیو نیستها را برهم زده است.

امروز اسطوره شکست ناپذیری اسرائیل در هم شکسته شده است.

امروز نقشه‌های آمریکا و اسرائیل و آل سعود در منطقه با شکست مواجه شده و داعشی‌ها وتکفیری‌ها در حال نابودی هستند.

هرچه دشمنان اسلام بر روی تجاوزات و تعدی به مسلمانان اصرار بورزند مقاومت در مقابل آنها مستحکم‎ترخواهد شد.

آمریکا بعد از انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس با مقاومت جانانه فلسطینیان مواجه شد؛ و شهادت و زخمی شدن هزاران فلسطینی در مقابله با  این حرکت ‎مریکا که دهن کجی به امت اسلام بود گواه بر این مطلب است.

روز قدس یکی از برجسته‌ترین یادگارهای امام راحل رضوان الله تعالی علیه است.

از منظر امام و رهبری مسئله قدس در دنیای اسلام مسئله اساسی و اسلامی است.

روز قدس روز فلسطین تنها نیست روز امت اسلامی است.

روز قدس نماد وحدت اسلامی است.

در روز قدس ناقوس نابودی اسرائیل به صدا در می‌آید.

نقطه قوت اسرائیل اختلافات امت اسلام است. اگر امت اسلامی وحدت داشته باشد، اسرائیل نابود است.

امروزه با کنار رفتن پرده نفاق از چهره بعضی حکام مرتجع منطقه مثل آل سعود خبیث؛ مسلمانان و فلسطینیان به خوبی دوست و دشمن خود را شناخته‌اند.

امروز اگر نبردی رودررو با اسرائیل آغاز بشود میلیون‌ها جوان مسلمان از ایران گرفته تا یمن تا سوریه تا عراق تا لبنان تا افغانستان تا پاکستان تا بحرین همه آماده‌اند و مشتاق که تا مقابل اسرائیل بجنگند.(تکبیر نمازگزاران)

از آن طرف هم اسرائیلی‌ها هیچ انگیزه‎ای در مقابله و دفاع از اسرائیل ندارند. چون که آنجا را وطن خود نمیدانند عده‌ای از مردم از گوشه گوشه دنیا یهودی را آورده‌اند آنجا و یک کشور را غصب کرده و اسرائیل را درست کرده‎اند. هیچ کدام احساس  تعلقی به سرزمین اشغالی فلسطین ندارند و آنجا را وطن خود نمیدانند فلذا اگر نبردی آغاز شود، اگر جنگی در بگیرد بسیاری از اسرائیلی‎ها فرار را بر قرار ترجیح میدهند و خواهند رفت و آمریکا از همین می‌ترسد، اسرایئل از همین می‎ترسد.

مدام روی امنیت اسرائیل تأکید می‎کند به خاطر این مسئله است پس ان شالله وعده الهی نزدیک و صبح پیروزی و ظفر بسیار نزدیک شده است.

امیدواریم به زودی زود با اتحاد و وحدت و تدبیر کشورهای اسلامی این غده سرطانی ریشه کن بشود ان شالله.

بنده از همه مردم عزیز و غیرتمند و متدین و حاظر در صحنه تشکر می‎کنم که در این هوای گرم با زبان روزه اینچنین حماسه خلق کردند و راهپیمایی روز قدس را شرکت کردند و قلب امام زمان و نائب برحقش را شاد کردند و ان شالله خداوند از شما قبول کند، زبان بنده از توصیف این همه ایثارگری و جهاد در راه خدا الکن است عظم الله اجورکم ان شالله.

ازهمه دست‎اندرکاران که شبانه‌روز تلاش کردند سپاسگذارم از همه اقشار، عزیزان که شرکت کردند من فرصت نیست که یک به یک نام ببرم نمیخواهم خطبه طولانی بشود از همه و همه سپاسگزارم ان شالله مأجور باشید.

فرمایشات گوهربار رهبری معظم را در دیدارهای رمضانی داشتیم که روح امید و نشاط و بالندگی را در جان ملت ایران و بخصوص جوانان دمید. این هم یکی از سنت‌های میمون و مبارک ماه مبارک رمضان است.

تأکید مجدد رهبر فرزانه بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است. حضرت آقا در فرمایشاتشان با دانشجویان تأکید بر این مطلب داشتند. فرمایش حضرت آقا باید درسی باشد برای آحاد مسئولین و ملت شریف ایران. تأکید حضرت آقا مبنی بر اعتماد نکردن به دشمن، این هم یکی از فرمایشات ایشان بود که خیلی روی آن تأکید فرمودند.

ما از اعتماد کردن به دشمن لطمه خورده‌ایم. هر وقت ما آمده‌ایم با آنها مذاکره کنیم اعتماد کرده‌ایم و نمونه آن هم همین برجام بود که اخیرا دیدید و بد عهدی که آمریکا به سر ما آورد و اروپایی‌ها خواهند آورد. اروپائی‎ها تا الان تعهد کرده‎اند ولی عمل نکرده‎اند.

حضرت آقا فرمودند: حضرت امام رضوان الله تعالی علیه، یک لحظه به دشمن اعتماد نکرد.

اتکال به توان داخلی و قطع امید از وعده‎های دروغین اجانب و بیگانگان از فرمایشات حضرت آقا بود و از همه مهم‌تر دستور و حکم حکومتی رهبر عزیز به سازمان انرژی هسته ای و رسیدن به ۱۹۰ هزار سو در صنعت انرژی هسته ای که جان تازه‌ای در کالبد ملت عزیزمان دمید که خدا را شاکر هستیم که چنین رهبری داریم، با صلابت با قاطعیت از منافع و مصالح کشور دفاع می کند.

مسئولین عزیز به فکر حل مشکلات مردم باشند مردم خیلی نجابت دارند، در فشار هستند، در فشارهای اقتصادی، در فشارگرانی، لااقل اگر فشار گرانی هست کارکنان دولت جواب ارباب رجوع را درست بدهند. نظارت بشود. لااقل از این جهت مردم در فشار نباشند وقتی آنجا می‌روند، حرفشان را گوش بکنند نه اینکه با بی توجهی بگویند به ما ربطی ندارد. این هم نکته مهمی است که باید دولت توجه داشته باشد. مسئولین ما توجه داشته باشند.

از آقای استاندار محترم جناب آقای دکتر شریعتی هم تقاضا داریم تحت تأثیر فشار اشخاصی که نباید در مسائل اجرائی دخالت کنند برای تعیین فرماندار دزفول قرار نگیرد و فرمانداری متناسب شهرستان دزفول که دومین شهرستان استان است ان‌شالله به زودی زود تعیین کند.(تکبیر نمازگزاران)

چند نکته را هم در پایان خطبه تذکر می دهم و خطبه را به پایان می برم.

در فضای مجازی رعایت تقوا و اخلاق بشود، نباید به مسئولین بی احترامی بشود.

نقد عملکرد البته منصفانه و محترمانه اشکال ندارد ولی تخریب و تضعیف مسئولین شایسته نیست، برازنده نیست.

به رسانه‎ها و سایت‎ها میگویم  اُوصِیکُم بتَقوَى اللّه، برادران تقوا را رعایت کنید. تقوای رسانه‎ای را رعایت کنید. نباید با مصاحبه‎ها و اخبار نه چندان مستند جامعه را متشنج کرد، جامعه را دو قطبی کرد. هرکس با هر استدلالی و در هر جایگاهی به اختلافات دامن بزند مطرود است و حرفش مورد قبول واقع نمی‌شود.

اعلام فطریه را هم داشته باشیم، که زکات فطره را بر اساس نظر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان حضرت آیت الله موسوی جزایری بر اساس قیمت گندم ۱۸۰۰ تومان سه کیلو ۵۴۰۰ تومان که احتیاطا ۵۵۰۰ تومان اعلام شده است که زکات فطریه را همین اعلام می کنیم. برای کسانی که قوت غالبشان نان است؛ ولی کسانی که برنج است باید بر اساس ۳ کیلو برنج حساب بکنند.

من مجددا از حضور تک تک عزیزان، خواهران و برادران عزیز و مسئولین همه تشکر می‎کنم که در روز جهانی قدس اینچنین با صلابت شرکت کردند.

خدایا پروردگارا به مقربان در گاهت قسمت می دهیم طاعات و عبادات ما را مقبول درگاهت قرار بده…

اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام، آمریکا و اسرائیل و حامیانش را خوار و ذلیل و نسیت و نابود بگردان…

توطئه ها و نقشه هاشان را به خودشان برگردان…

شهدای ما و امام شهیدان و همه شهدای ذوی‌الحقوق ما را مشمول رحمتت قرار بده…

پروردگارا رهبر عظیم‎الشأن و مراجع تقلید را در پناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران و مریضان بپوشان…

خدایا پروردگارا به حق مقربان درگاهت حق محمد و آل محمد (ص) دعاهای ما را مستجاب بگردان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ