۱۸م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۲ ب.ظ | کد خبر: 71144

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با روز جهانی قدس آئین با شکوه نماز جمعه دزفول با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

با تقواترین افراد انسانهایی هستند که از آنچه خدای متعال بر آنان حرام کرده است اجتناب می کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با سفارش خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امام محمد باقر(ع) با تقواترین افراد انسانهایی هستند که از آنچه خدای متعال بر آنان حرام کرده است اجتناب می کنند.

روزه و روزه داری بهترین روش اجرای سبک زندگی دینی در جامعه است

امام جمعه دزفول در ادامه از روزه و روزه داری بعنوان بهترین روش اجرای سبک زندگی دینی در جامعه یاد کرد و افزود: روزه سپر نجات انسان از عذاب های الهی است.

برشمردن درجات روزه داری

وی با برشمردن درجات روزه داری تصریح کرد: بهترین درجه روزه داری برای افراد، روزه ای است که علاوه بر مُفطِرات از گناه هم دوری می جویند و این نوع روزه مخصوص افراد خاص و اولیاء الله است.

امام جمعه دزفول اظهارداشت: در فرصت های باقیمانده از ماه مبارک رمضان باید با اقامه نماز و ذکر و یاد قیامت روح معنوی خود را به درجات عالی رساند.

تقدیر از حضور مردم در لیالی قدر، که فضای معنوی شهر را درخشان نمودند

امام جمعه دزفول در پایان خطبه اول از حضور آحاد مردم مؤمن و متدین شهرستان دزفول بویژه نوجوانان و جوانان که در آئین های احیا و لیالی قدر در منازل، حسینه ها، مساجد و اماکن متبرک فضای معنوی شهر را درخشان نموده و با معرفت در عبادات خشنودی پروردگار را بدنبال داشتند صمیمانه تشکر و قدر دانی کرد.

در راهپیمایی روز قدس اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی درهم شکسته شد  

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تشکر از حضور حماسی مردم روزه دار شهرستان دزفول در هوایی گرم و در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: در راهپیمایی امروز اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی درهم شکسته شد.

تبیین روز جهانی قدس از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول به تبیین روز جهانی قدس از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: روز قدس روز مقابله مستضعفان با مستکبران و انزجار از رژیم اشغالگر قدس است.

هرچه دشمنان بر تعدی به مسلمانان اصرار ورزند مقاومت مردم مسلمان نیز مستحکم تر می شود

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس رژیمی کودک کش است که به هیچ اصول انسانی و تعهد بین المللی پایبند نیست گفت: هرچه دشمنان بر تعدی به مسلمانان اصرار ورزند مقاومت مردم مسلمان نیز مستحکم تر می شود.
وی مسئله قدس در جهان را مسئله ای بزرگ و جهانی دانست و بیان کرد: روز قدس روز وحدت اسلامی است و در مقابل تفرقه بین مسلمانان نقطه عطفی برای رژیم صهیونیستی است.

در روز قدس ناقوس نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به صدا درآمده است
امام جمعه دزفول با بیان اینکه امروز در روز قدس ناقوس نابودی رژیم جعلی صهیونیستی به صدا درآمده است گفت: اگر جنگی رو در رو با این رژیم آغاز شود کلیه جوانان کشورهای مسلمان در مقابل آن خواهند ایستاد زیرا ساکنان آن هیچ انگیزه ای برای دفاع ندارند و اسراییل را وطن خود نمی دانند.

مقام معظم رهبری در دیدارهای ماه رمضان روح امید و نشاط را در بین جامعه و جوانان زنده کردند
حجة الاسلام  والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه های نماز به سخنان راهبردی مقام معظم رهبری در دیدارهای ماه مبارک رمضان اشاره، و بیان کرد: معظم له در این دیدارها روح امید و نشاط را در بین جامعه و جوانان زنده کرد و همواره بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تأکید کردند.
امام جمعه دزفول افزود:ایشان در این دیدارها بر اعتماد نکردن به دشمن تأکید و بدعهدی آمریکا در برجام را تنها نمونه ای از این بدعهدی ها دانست.
وی بیان کرد: دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر از سر گرفتن فعالیت های هسته ای جان تازه ای به کشور بخشید که با این تصمیم خود با قاطعیت از منافع کشور دفاع کردند.

به وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی شود
خطیب نمازجمعه دزفول در ادامه به وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی مردم نیز پرداخت و گفت: کارکنان دولت در این شرایط جوابگوی ارباب رجوع باشند و با وجود مشکلات موجود رضایت شهروندان را مدنظر داشته باشند.

توصیه به استاندار خوزستان در انتخاب یک فرماندار در شأن شهرستان دزفول
امام جمعه دزفول به استاندار محترم خوزستان توصیه کرد تا در انتخاب فرماندار دزفول تحت تأثیر نفوذ برخی افراد قرار نگیرد و بزودی یک فرماندار در شأن این شهرستان که دومین شهرستان استان است انتخاب کند.

در فضای مجازی رعایت تقوا و اخلاص مدنظر قرار گیرد
خطیب نماز جمعه دزفول نسبت به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی هشدار داد و از رسانه ها و مسئولان سایت های خبری شهرستان دزفول خواست در فضای مجازی رعایت تقوا و اخلاص را مدنظر قرار دهند.
حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: البته نقد منصفانه و محترمانه موردی ندارد ولی نقد نباید با بی احترامی و تخریب همراه باشد لذا رسانه ها با مصاحبه ها و اخبار نه چندان مستند جامعه را دوقطبی نکنند.

میزان فطریه هر فرد که قوت غالبشان نان است معادل سه کیلوگرم گندم ۵۵ هزار ریال

امام جمعه دزفول در خصوص اعلام فطریه امسال نیز گفت: بر اساس نظر حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان میزان فطریه برای هر فرد که قوت غالبشان نان است معادل سه کیلوگرم گندم، ۵۵ هزار ریال اعلام شده است.