۱۶م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جمع نمازگزاران مسجد شهیدمسعود توتونچی

حجه الاسلام شهبازیان: مغز همه عبادات دعا است.

زمان انتشار: ۱۶م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۴ ق.ظ | کد خبر: 71121

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین محمد شهبازیان به مناسبت ماه مبارک رمضان و در جمع نمازگزاران مسجد شهید توتونچی به تبیین فلسفه استغفار و دعا از منظر قرآن کریم و روایات ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت و گفت: مغز همه عبادات دعا است و دعا برای نزدیک شدن بنده به خدای متعال است.

استاد مرکز تخصصی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) قم اهمیت دعا را در ماه مبارک رمضان و بویژه در لیالی قدر مورد تأکید قرار داد و افزود: ماه رمضان فرصت و ظرفیتی ویژه است که انسانهای پاک با زبان روزه می توانند در کنترل نفس خود اقدام کنند.

وی افزود: با کنترل نفس، شیاطین و آلودگیها از انسان دور می شوند و زمینه تقرب به پروردگار به اوج می رسد.

استاد شهبازیان اعمال شب قدر را مورد توجه قرار داد و یاد آورشد استغفار، قرائت زیارت مخصوص امام حسین(ع)، واسطه قرار دادن ائمه اطهار علیهم السلام و توجه و تدبر عمیق به مضامین دعاهای جوشن کبیر و ابوحمزه ثمالی از نکات مهم در درک شب قدر است.

وی در پایان با اشاره به این مطلب که دعا ذلت عبودیت را در انسان زنده می کند و عزت ربوبیت را در دل انسان بیدار می سازد از مؤمنین خواست روح عبادت و بندگی به خدا را پس از ماه رمضان نیز استمرار دهند.

گفتنی است این استاد حوزه و دانشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان به دعوت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول در این هفته با حضور در محافل مختلف شهرستان دزفول به تبیین مباحث امام شناسی و مهدویت می پردازد.