۱۵م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹ ق.ظ | کد خبر: 71113

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در آئین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول در آستان متبرک سبزقبا این شهرستان برگزار شد در سخنانی به تبیین ابعاد مختلف شخصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) در حالیکه عالم و فقیهی بزرگ و عارفی وارسته بود، سیاست مداری خبره و کار کشته بود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرهنگ سیاسی و دینی را متحول کرد و رویکردی جدید در نظام سیاسی جهان شکل داد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی طرح اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی را از نوآوری های تفکر امام راحل(ره) در عرصه سیاسی برشمرد و اظهار داشت: این تفکر معادلات جهانی را به هم ریخت و چهره اسلام تحریف شده آمریکایی را در بین مسلمانان و ملت های آزاده آشکار ساخت.

امام جمعه دزفول در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی  و ضرورت تبیین ابعاد مختلف شخصیت این انسان عارف وارسته بیان داشت: امام خمینی(ره) انسانی تکلیف گرا بود که عمل به تکالیف دینی را یک وظیفه می دانست و همین عمل به وظیفه و تکالیف دینی موجب شد تا امام خمینی(ره) دل ها را تسخیر کند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد گفت: انقلاب اسلامی ایران در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ شکل گرفت و در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.

در این آئین که به همت بسیج ادارات شهرستان دزفول برگزار شد یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد گرامی داشته شد.

شایان ذکر است که نماز جماعن ظهر و عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در حرم مطهر امامزاده سبزقبا دزفول اقامه شد.