۱۳م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ | کد خبر: 71068

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دزفول به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری روز دزفول با حضور فرماندهان و پرسنل نیروهای مسلح در محل فرماندهی تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول یادشهدای دفاع مقدس را گرامیداشتند.

دراین مراسم حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به آیاتی از قرآن گفت: ایمان و استقامت دو عامل سعادت برای انسان مؤمن هستند و معنای دین دل بستن به خدا، ایمان راسخ، و استقامت در راه خدا می باشد.

امام جمعه دزفول افزود: طاعات و عبادات در پرتو صبر و استقامت معنا می یابد و انسان باید بوسیله نماز و صبر و استقامت در راه بندگی خدا از پروردگار استعانت و یاری بطلبد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: وظیفه اصلی برای حفظ دین و ایمان، استقامت است و خداوند در قرآن پیامبر را امر به استقامت نموده است.

حجة الاسلام والمسلمین خاطرنشان کرد: سوم خرداد یادآور فتح عظیم آزادسازی خرمشهر قهرمان از وجود متجاوزان بعثی بوده و این پیروزی بزرگ در سایه مقاومت مردم ایران، بسیجیان و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بدست آمد.

امام جمعه دزفول افزود: چهارم خرداد نیز یادآور پایداری مردم خوزستان و مردم حماسه ساز دزفول قهرمان است که به پای ایمان و اعتقاد خود استقامت ورزیده و امروز برای همه ملت ها اسوه و سرمشق شده اند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: پیر مجاهد و دلاور بسیجی آیت الله قاضی دزفولی نماینده امام و امام جمعه فقید دزفول با صلابت در شهر ماند و مردم هم به پیروی از آن بزرگ مرد استقامت نمودند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی گفت: مردم دزفول با جهاد و ایثار و فداکاری حماسه تاریخی بزرگی را به ثبت رساندند و افتخاری آفریدند که تا قیامت بر تارک این شهر می درخشد و آیندگان بر آن می بالند ولی دشمنان اسلام و مستکبرین عالم چشم دیدن این همه افتخارات را نداشته و از این استقامت و پایداری به لرزه افتاده اند.

در پایان این مراسم از تعدادی از جانبازان دوران دفاع مقدس با اهدای هدایایی تجلیل شد.