۱۱م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۱ ب.ظ | کد خبر: 71012

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در سومین جمعه از ماه مبارک رمضان آئین باشکوه نماز جمعه با حضور مؤمنان روزه دار و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: اگر در جامعه ای تقوا نهادنیه شد در آن جامعه امنیت و آرامش اخلاقی پیدا می شود که سرمایه بزرگی به شمار می آید.

امام جمعه دزفول افزود: در جامعه خداترس، کسی به دیگری ظلم نخواهد کرد حقوق افراد محترم شمرده شده و در امانت خیانت نمی شود.

تبیین شب قدر و برکات آن از منظر امام حسن مجتبی(ع)

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در آستانه شب های قدر با استناد به روایتی از امام حسن مجتبی(ع) به تبیین شب قدر و آثار و برکات آن پرداخت و از آن بعنوان میدان مسابقه ای یاد کرد که خداوند برای بندگانش قرار داده که به سوی رضوان و رضایت الهی گام برمی دارند.

عده ای در طاعت و بندگی خدا پیروز می شوند و برخی هم که غفلت و تخلف کردند دچار زیان و ضرر خواهند شد

امام جمعه دزفول افزود: در این مسابقه الهی عده ای در طاعت و بندگی خدا پیروز می شوند و برخی هم که غفلت و تخلف کردند دچار زیان و ضرر خواهند شد.

وی اضافه کرد: یکی از اسباب این مسابقه شب قدر است که اهمیت آن به قدری است که در آن شب قرآن نازل شده و شب قدر از هزار ماه برتر است.

تبیین دیدگاه امام خمینی(ره) در خصوص شب قدر

خطیب نماز جمعه دزفول دیدگاه امام خمینی(ره) را در خصوص شب قدر مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: شب قدر شب دعا و تضرع و توبه و فرصتی برای آمرزش و مغفرت است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مؤمن نباید این فرصت را از دست دهد و با دست گدایی به سوی پروردگار باید سعادت آخرتش را از درگاه حق طلب نماید.

در آستانه سالروز شهادت امام علی(ع) و لیالی قدرخود را در مسیر نفحات الهی قرار دهیم

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول در آستانه لیالی قدر و شب ضربت خوردن و سالروز شهادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) بر لزوم برنامه ریزی برای بهره مندی از فیوضات این ایام الهی تأکید و اظهار کرد: در شبهای قدر نفحات الهی وزیدن می گیرد و انسان مؤمن با تدبیر، بصیرت و برنامه ریزی خودرا در مسیر این نفحات الهی قرارمی دهد.

شیعه واقعی کسی است که حرف و عملش یکی باشد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه شیعه حقیقی کسی است که امام علی(ع) به وجود او افتخارکنند اظهار داشت: شیعه واقعی  کسی است که حرف و عملش یکی باشد.

گرامیداشت ۱۴ و پانزده خرداد

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت ۱۴ و پانزده خرداد از امام خمینی(ره) بعنوان عبد صالح خدا یاد کرد که توانست در دوران حیات پربرکتش نقشه راه را به ملت ایران نشان دهد و عزتمندی و سربلند زیستن را به ما بیاموزد.

وی افزود: امام خمینی(ره) راه عزت و قدرت مسلمانان را تمسک به اسلام ناب و توجه و عمل به قرآن می دانست و کشورهای اسلامی باید برای رهایی از شرق و غرب از آن حضرت الگو گیرند.

۱۵ خرداد مفتاح نجات اسلام، سند جنایت پهلوی و سرآغاز نهضت اسلامی به رهبری روحانیت بود

امام جمعه دزفول همچنین از ۱۵ خرداد بعنوان روزی تاریخی و فراموش نشدنی برای ملت ایران یاد کرد و گفت: ۱۵ خرداد مفتاح نجات اسلام، سندجنایت پهلوی و سرآغاز نهضت اسلامی به رهبری روحانیت بود.

وی افزود: دستاورد بزرگ ۱۵ خرداد ۲۲ بهمن پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل و سرنگونی رژیم طاغوت بود.

تبیین ابعاد و جوانب سخنان ارزشمند و کاربردی اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز به ابعاد و جوانب سخنان ارزشمند و کاربردی اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان اشاره کرد و گفت: باید به وجود این نعمت بزرگ کشور افتخار کرد که جوان دانشجو نظرات خود را در جوّی صمیمی و با نشاط با بالاترین مقام کشور بیان می نماید و مظهر آزادی را به رخ مدعیان دمکراسی غرب می کشاند.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: توجه به مشکلات و چالش های کشور، استمرار انقلاب، تحلیل صحیح و جامع بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن و نیز توجه به آرمان های انقلاب مثل عزت ملی، اعتماد به نفس، استقلال سیاسی اقتصادی و فرهنگی، استقرار عدالت و نقد تبعیض و فاصله طبقاتی، و رشد اخلاق و معنویت، رهایی از برده شهوت و غضب از مهمترین موضوعاتی بودند که معظم له برآن تأکید داشتند.

در روز جهانی قدس ملت های مسلمان بار دیگر با فریادهای پرخروش خود به آمریکا و اسرائیل غاصب تودهنی خواهند زد

امام جمعه دزفول همچنین به شکست رژیم اشغال گرقدس در مقابله با موشکباران نیروهای مقاومت فلسطین و در نهایت تن دادن به آتش بس اشاره کرد و گفت: در روزجهانی قدس ملت های مسلمان و آزاده جهان بار دیگر با فریادهای پرخروش خود به آمریکا و اسرائیل غاصب تودهنی خواهند زد.

تذکرات محلی :

تجلیل  ازسخنان شخصیت فرهیخته و علمی کشور حجة السلام والمسلمین خسرو پناه

وی در فرازی دیگر از خطبه ها با تجلیل  از سخنان شخصیت فرهیخته و علمی کشور حجة السلام والمسلمین خسرو پناه امام جمعه موقت این شهرستان در هفته گذشته گفت: وظیفه خطیب نماز جمعه مطالبه گری مشکلات مردم است که به خوبی ایشان این وظیفه را در راستای خواست مردم دزفول انجام دادند و کسی نباید برای خود حق ویژه ای قائل شود.

بعضی نانشان در اختلاف است

امام جمعه دزفول با انتقاد از عده ای که با استفاده از فضای مجازی در تلاش اختلاف بین مردم شهرهای همجوار هستند گفت:  مردم این دو شهر متدین و ولایی هستند و هیچ اختلافی ندارند ولی بعضی نانشان در اختلاف است.

وی افزود: من تاکنون هیچگونه اظهار نظری نکردم ولی چون احساس خدشه در وحدت مردم کردم ملاک و محور در مرز قانون است و اسنادی که در وازارتخانه های کشور و راه و شهرسازی وجود دارد نه یک میلیمتر کمتر و نه یک میلیمتر بیشتر و همه هم باید تابع قانون باشیم و هیچ کس هم نباید فراتر از قانون تقاضایی داشته باشد یا پشت پرده زدوبندی داشته باشد مسئولین ذیربط باید بصورت شفاف روشن کنند و همه هم تابع قانون باشند.

تقدیر از صدا و سیما، خیرین حوزه سلامت و نویسنده کتاب خطبه های مقاومت

امام جمعه دزفول همچنین در خطبه های نماز از خیرین حوزه سلامت در مرکز درمانی امام حسن مجتبی(ع)، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بویژه مرکز خوزستان در پوشش مراسم چهارم خرداد و روز مقاومت و پایداری دزفول و نیز نویسنده عزیز آقای محمد حسین دُرچین در تألیف کتاب خطبه های مقاومت تجلیل کرد.

معرفی کتاب خاطرات سفیر

وی در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه، کتاب خاطرات سفیر را به نمازگزاران این شهرستان معرفی کرد.

پول گندمکاران را پرداخت کنید

امام جمعه دزفول در پایان با تقدیر از زحمات کشاورزان خواستار تأمین و پرداخت به موقع پول گندمکاران توسط مسئولان ذیربط شد.