۸م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 70993

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله شیخ نجم الدین طبسی در همایش علمی آسیب شناسی مهدویت با حضور امام جمعه دزفول و جمع کثیری از روحانیون و فرهنگیان که در سالن ایثار دزفول برگزار شد در سخنانی با استناد به بخشی از روایات ائمه اطهار علیهم السلام به تبیین موضوع قیام قبل از ظهور، وقت معین کردن، رجعت، سفیانی، سید خراسانی و یمانی پرداخت و بر ضرورت مطالعه دقیق و بهره مندی از متخصصان دینی تأکید کرد.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه ایجاد تفرقه بین مسلمانان را از موضوعات در دستور کار بیگانگان برشمرد و اظهار داشت: تا زمانی که روباه پیر انگلیس است، و توطئه ها و اختلافات مذهبی را بین جوامع مسلمانان ترویج می دهد، ادعاهای دروغین آن ها حتی تا مرز نبوت نیز ادامه خواهد داشت.

آیت الله طبسی با بیان این مطلب که نباید به هر کتابی اعتماد کرد و یا به هر شخصی متوسل شد بلکه باید از متخصصین فن آن بهره مند شد اظهار کرد: دشمنان اسلام ولایت فقیه و مرجعیت را مورد هدف قرار داده‌اند و به دنبال قطع رابطه‌ ناگسستنی مردم با آن می باشند.

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: برخی از جریان های انحرافی با همکاری و سرمایه گذاری آمریکا و غرب به دنبال تضعیف مرجعیت هستند زیرا به خوبی می دانند ولی فقیه بود که به دهان استعمار کوبید و آمریکا را تحقیر کرد.

آیت الله طبسی گفت: فرقه‌های گوناگون از جمله سلفی‌ ها، داعشی‌ ها و وهابی‌ ها همه دست پرورده آمریکا و ایادی او هستند و دشمن به دنبال سرمایه‌ گذاری است که نقطه قوت جهان تشیع یعنی ولایت فقیه را مورد هدف قرار دهد.

آیت الله طبسی ولایت فقیه و مرجعیت را دیده بان جامعه دانست و تأکید کرد: جامعه باید هوشیار باشد و از این مهم غفلت نورزد و مطمئن باشد توطئه‌های دشمنان نظام به سرانجام نخواهد نرسید و آرزوهای دیرینه خود را به گور خواهند برد.

در پایان این همایش علمی، آیت الله طبسی به پرسش ها و شبهات حاضرین پاسخ داد.