۵م، خرداد ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۳ ب.ظ | کد خبر: 70969

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سردار ترتیپ شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان در آئین بزرگداشت روز ملی مقاومت و پایداری روز دزفول، ۴ خرداد را روز بزرگی در تاریخ برای ملت ایران دانست و گفت: چهارم خرداد روز مقاومت و نماد مقاومت مردم در مقابل متجاوزین است.

سردار شاهوار پور مواجهه با تجاوز گسترده رژیم تا دندان مسلح صدام در آغاز جنگ تحمیلی را مورد توجه قرار داد و افزود: بعثیون متجاوز در شکستن مقاومت دزفول بعنوان مقاومت کشور هر آنچه توانستند انجام دادند چراکه شکستن مقاومت مردم به معنای شکستن مقاومت رزمندگان بود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) تصریح کرد: یکی از اقداماتی که از ابتدای جنگ در دستور کار صدام جنایتکار بود حمله به مناطق مسکونی، مختل کردن نقاط حیاتی کشور و تجزیه خوزستان در گام اول که نقش حیاتی و اساسی در کشور دارد.

وی اظهار کرد:انچه که توانست دشمن را در غرب کرخه زمین گیر کند مقاومت و ایستادگی بود و باید توجه داشت که یکی از ظرفیت های بسیار مهم شمال خوزستان، دزفول بعنوان پشتوانه اساسی در عدم موفقیت دشمن بود و باید همواره آن را یادآوری کرده و پاس بداریم.

سردار شاهوار پور افزود: اگر امروز ۴ خرداد بلافاصله پس از ۳ خرداد مطرح می شود پیوستگی همه جانبه در موفقیت های دفاع مقدس است که باید با هم گفته شود.

وی خاطرنشان کرد: سوم خرداد رزمندگان و نیروهای مردمی یکدل موفق شدند خرمشهر را آزاد کنند و پشتوانه آن ۴ خرداد مقاومت مردمی است که در مقابل دشمنان ایستادند.

سردار شاهوارپور اظهار کرد: یکی از مؤلفه هایی که پشتوانه انقلاب اسلامی محسوب می شد ولایت و رهبری بعنوان مؤلفه قدرت و تبدیل تهدیدها به فرصت ها بود و حضور مردم در صحنه و داشتن روحیه  انقلابی و تفکر و فرهنگ انقلابی ازدیگر مؤلفه های موفقیت در دفاع مقدس بود.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) تأکید کرد: تکیه بر باورهای خود که مقام معظم رهبری همواره به مردم و مسئولین یادآوری می کنند درسی است که باید از مقاومت مردم دزفول و شهرهای مختلف ایران گرفت و آن را  تکرار کرد.

سردار شاهوارپور خاطرنشان کرد: اسلامیت انقلاب، ما را به اینجا رسانده و اگر از اسلام راستین این مؤلفه اصلی غفلت شود دشمن از این فرصت استفاده می کند.

وی به وحدت و یکدلی اشاره و تأکید کرد: دولتمردان و مسئولین باید بدانند که اگر بناست که مردم همراهی کنند باید همیشه توجه ویژه به مردم داشته باشند چراکه تنها انتظار مردم این است که مسئولین به آلام و مشکلاتشان توجه کنند و در این صورت حضورشان در صحنه پرشورتر خواهد بود.