۳۱م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 70851

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با حضور جمعی از اعضای این شورا در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

استجابت دعا رحمت و عدم استجابت حکمت است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ماه رمضان را هم بهار قرآن و هم بهار دعا خواند و گفت: دعا انسان را به خدا نزدیک می کند و اصل عبادت و بندگی در دعا نهفته است، استجابت دعا رحمت و عدم استجابت حکمت است و انسان از دعا کردن احساس حقارت نمی کند.

دراین ماه رمضان باید نهایت بهره را برد

امام جمعه دزفول اظهار کرد: همه کتب آسمانی از جمله قرآن در این ماه شریف نازل شده است، روایات فراوانی در خصوص عنایت ویژه خداوند به بندگان در ماه رمضان وجود دارد و شایسته است که از این ماه پربرکت نهایت بهره را برد.

گلایه از عدم حضور بعضی از اعضای شورای فرهنگ عمومی در جلسات

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول از عدم حضور بعضی از اعضای شورا در جلسات گلایه کرد و افزود: شورای فرهنگ عمومی دارای جایگاه قانونی است و اعضای شورا برترین و عالی ترین مجموعه تصمیم گیری در خصوص مسائل فرهنگی شهرستان می باشند.

جمع خوانی قرآن کریم در دزفول در روز ۱۸ خرداد مصادف با ۲۳ ماه مبارک رمضان

امام جمعه دزفول اظهار کرد: جمع خوانی قرآن کریم در دزفول در روز ۱۸ خرداد مصادف با ۲۳ ماه مبارک رمضان برگزار شده، بنا بر اهمیت ویژه آن و جایگاه قرآنی دزفول اقتضا می کند که برنامه ای متناسب با شأن دزفول ارائه شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: نباید شورای فرهنگ عمومی دچار روزمرگی شود، این شورا باید برنامه های فرهنگی شهرستان را سیاستگذاری کرده، بر اجرای آنها نظارت داشته و مجموعه های فرهنگی شهرستان را فعال کند.

تأکید بر اهتمام مسئولین به کارهای فرهنگی شهرستان

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر اهتمام مسئولین به کارهای فرهنگی شهرستان افزود: برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و  ۴ خرداد بسیار مهم هستند، ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری روز دزفول بسیار مهم و بزرگ است، باید با جدیت عمل کرد و به آن بُعد بین المللی داد و بعنوان پایلوت کل منطقه به آن نگریست.

تخریب شخصیت افراد خلاف تقوا می باشد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: فضای مجازی نباید اسباب تشویش خاطر مردم را فراهم کند و باید توجه داشت که تخریب شخصیت افراد خلاف تقوا می باشد.

سخنان حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی

همچنین حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی زیارتی کردن شهرستان را درکنار بُعد سیاختی آن مورد تأکید قرار داد و افزود: باید به سبک معماری دزفول توجه داشت که در حال دور شدن از سبک اسلامی است، نه با اعتقادات و شرایط اقلیمی منطقه تناسب دارد و نه از نظر فرهنگی متناسب با شأن و منزلت ما می باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول گفت: سکونت گاه های غیر رسمی مجموعه ای از مشکلات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، معیشتی و علمی هستند که آثار سوئی بر فرهنگ شهرستان داشته و اگر چاره اندیشی نشود مفاسد فراوانی ایجاد می کنند و می طلبد که همه دستگاه ها نگاه جامعی به این قضایا داشته باشند.

وی در خصوص موضوع موسیقی اظهار کرد: اشعار سروده شده بزرگان ما پیشینه ای کهن دارد  که آمیخته با فرهنگ و ضابطه مند است، ترکیبی از موسیقی شعر همراه با احساس و عمق بخشی به احساسات است و نسل کنونی نسبت به آن آشنایی ندارد، باید از نظر فقه و اسلام که دقیقا نظر داده و حدود را مشخص کرده است تبیین شود.

سخنان مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول

در ادامه این جلسه سرهنگ بهزاد جولایی در خصوص بعضی موضوعات فرهنگی شهرستان سخن گفت و افزود: فرمانداری بعنوان رئیس ستاد چهارم خرداد باید اهتمام بیشتری داشته و فعالتر عمل نماید.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به اهمیت ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری روز دزفول اشاره و تأکید کرد: مقاومت یکی از ارزش های دفاع مقدس بوده و اثرات بسیار مطلوبی برای جامعه شیعه خواهد داشت.