۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین تجلیل از فرهنگیان و فرماندهان نمونه بسیجی دزفول

امام جمعه دزفول: معلمی شغل انبیا و اولیاء الهی و جلوه بارزی از خلیفه الهی است.

زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ | کد خبر: 70712

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی در آئین تجلیل از فرهنگیان و فرماندهان نمونه بسیجی شهرستان دزفول در مسجد سپاه ناحیه دزفول با حضور مسئولین آموزش و پرورش و سپاه دزفول با اشاره به اینکه انسان با شغل معلمی جانشین خدا روی زمین می شود گفت: سخن گفتن در توصیف مقام معلم کار ساده ای نیست چون معلمی شغل انبیا و اولیاء الهی و جلوه بارزی از خلیفة الهی می باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: خوب گوش دادن یکی از خصوصیات پیامبر اکرم(ص) می باشد و هنری است که معلم باید داشته باشد تا بتواند در کار خود موفق باشد.

حجة الاسلام والمسلین قاضی با اشاره به روایاتی از ائمه هدی(ع) خاطرنشان کرد: زکات علم نشر آن است و خسیس ترین افراد کسانی هستند که دانش خود را در اختیار دیگران قرار نمی دهند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: در روز قیامت مؤمنین و کفار غبطه می خورند، مؤمنین بر اینکه چرا عمل صالح و کار خیر بیشتری در دنیا انجام نداده اند و کفار بر اینکه چرا ایمان نیاورده و عمل صالح انجام نداده اند.

امام جمعه دزفول گفت: کسانی که فرایض الهی را انجام می دهند، از سنت پیامبر پیروی می کنند، نسبت به حرام الهی ورع می ورزند، در کسب روزی حلال تلاش کرده و به آن تفاخر نمی ورزند مشمول آیه لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُونَ می شوند، خداوند به کسب آنها برکت داده و از ثواب های متعدد اخروی بهره مند می گرداند.