۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۳ ق.ظ | کد خبر: 70705

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به مناسبت هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم از معلمان و مدیران نمونه شهرستان با  حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و مسئولین آموزش و پرورش دزفول در سالن ایثار با اهدای هدایایی تجلیل شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ضمن گرامیداشت مقام معلم با استناد به آیات قرآن گفت: معلم واسطه ای است تا بندگان را به رشد و کمال برساند و این بزرگترین رسالت انسان بعنوان خلیفة الله می باشد.

امام جمعه دزفول با ذکر حدیثی از امام علی علیه السلام اظهار کرد: کسی که تقوا پیشه کند و دیندار باشد ارتباط  خود را با خدا اصلاح کرده است و خداوند بنا بر سنت الهی محبت وی را در دل مردم قرار می دهد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: انسان باید خود به مدارج و مراتبی دست یابد تا بتواند دیگری را رشد دهد، معلم با مراقبت به درجه معلمی می رسد و سعه صدر، بردباری و مجاهدت موجب ترفیع درجه معلم شده تا بتواند دست متعلم و متربی را بگیرد که البته زحمت دارد و در عین حال ارزشمند می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: رسالت معلم ایجاد محبت امیرالمؤمنین در قلب دانش آموزان است تا بیمه شده و کسی نتواند عقل و اندیشه و ایمان آنها را برباید، در اینصورت جامعه رشد کرده و به کمال و ظرفیت والای خود رسیده، زمینه برای ظهور حجت الهی فراهم می شود.

امام جمعه دزفول افزود: امام عصر(عج) با ظهور خود جامعه ای با بالاترین معنویت و کمالات انسانی تشکیل داده و بشر را به هدف نهایی از خلقت می رساند.