۲۱م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مؤمن است. + متن کامل خطبه ها

ماه رمضان ماه عبودیت و بندگی خداوند است و باید مراقب زبان و چشم و گوش خود بود تا دچار گناه نشوند.

زمان انتشار: ۲۱م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 70700

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با استناد به کلام معصومین علیهم السلام افزود: دو چیز است که انسان را به بهشت می برد یکی تقوا و دیگری حسن خلق.

تبیین فضایل و برکات ماه مبارک رمضان

امام جمعه دزفول با اشاره آخرین جمعه ماه شعبان و ورود به ماه مبارک رمضان به تبیین حدیثی از پیامبر گرامی اسلام پرداخت و افزود: در این ماه شیاطین در بند هستند و درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته است.

ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مؤمن است

وی افزود: ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مؤمن است و محروم و بدبخت کسی است که از فضیلت های این ماه بی بهره باشد.

ضرورت تلاوت قرآن مجید در ماه پرخیر برکت رمضان

امام جمعه دزفول تأکید کرد: ماه رمضان ماه عبودیت و بندگی خداوند است و باید مراقب زبان و چشم و گوش خود بود تا دچار گناه نشوند.

خطیب نماز جمعه دزفول از استغفار در پیشگاه خدای متعال و طلب بخشش و مغفرت و سجده طولانی بعنوان راه های رسیدن به قرب الهی نام برد و بر ضرورت تلاوت قرآن مجید در این ماه پرخیر برکت تأکید کرد.

تبیین پیامدهای خروج آمریکا از برجام و دستاوردهای آن برای ایران 

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه به بررسی پیامدهای خروج آمریکا از برجام و دستاوردهای آن برای ایران پرداخت و گفت: با خروج آمریکا از برجام ،ایران مشروعیت بیشتری در استفاده صلح آمیز هسته ای پیدا کرد زیرا آژانس بین المللی انرژی اتمی با ابزار نظارتی دقیق هر سه ماه یکبار بصورت رسمی بر فعالیت های هسته ای ایران نظارت و اعلام کرده بودند ایران کاملا به مفاد برجام عمل کرده است.

پس از خروج آمریکا از برجام بی اعتمادی به آمریکا در جهان تعمیق بیشتری پیدا کرد

وی افزود: پس از خروج آمریکا از برجام بی اعتمادی به آمریکا در جهان تعمیق بیشتری پیدا کرد.

باز خوانی سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام

امام جمعه دزفول به باز خوانی سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام پرداخت و گفت: انرژی هسته ای نیاز واقعی کشورمان است زیرا تا چند سال دیگر ایران به ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد و اگر فراهم نشود مورد بازخواست آیندگان خواهیم بود.

امام جمعه دزفول انرژی هسته ای را بهانه آمریکا دانست و گفت: اگر در برابر آمریکا کوتاه بیاییم بار دیگر بهانه دیگری خواهد آورد.

جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده است

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده و از منافع و عزت کنونی کوتاه نخواهد آمد.

با اعتماد بیجای برخی مسئولان به دشمن خسارات زیادی به ملت وارد شده است

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه به سه کشوری که اعلام آمادگی کرده اند نیز نمی توان اعتماد کرد افزود: با اعتماد بیجای برخی مسئولان به دشمن خسارات زیادی به ملت وارد شده است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مسئولین کشور اکنون در امتحان بزرگی قرار گرفته اند که آیا سرافرازی و عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه، و باید منافع ملت تآمین شود.

برخی از مسئولین باید متوجه بار سنگین گرانی بر دوش مردم باشند

وی افزود: برخی از مسئولین باید متوجه بار سنگین گرانی بر دوش مردم باشند و به دنبال حل مشکلات با تکیه به تولید ملی باشند.

زمان و مکان عملیات موشکی سوریه به جولان بصورت هوشمندانه انتخاب شد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: خبر مسرت بخش پاسخ موشکی سوریه به اسرائیل متجاوز موجب خوشحالی است زیرا زمان و مکان این عملیات بصورت هوشمندانه انتخاب شد.

امام جمعه دزفول افزود: با شلیک موشک های سوریه، شمارش معکوس نابودی اسرائیل آغاز شد.

پیام ها و دستاوردهای پیروزی باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمان لبنان

وی به پیام ها و دستاوردهای پیروزی باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمان لبنان نیز اشاره کرد و گفت: مردم رویکرد مقاومت و ایستادگی را انتخاب کردند که این بیانگر تفکر مردم لبنان است زیرا امروزه ملت های اسلامی جنایت های عربستان را به خوبی شناخته اند.

تأکید بر آماده سازی مساجد و چند تذکر محلی به شورای نامگذاری و برخی از مسئولان شهرستان

امام جمعه دزفول در پایان به آماده سازی مساجد توسط مؤمنان تأکید و از عدم حضور برخی از مسئولان در نماز جمعه که متعلق به کشور، نظام و مردم است انتقاد کرد.

امام جمعه دزفول با انتقاد شدید از مسئولان نامگذاری معابر عمومی از حذف نام مبارک شهیدان در برخی از خیابانها و معابر عمومی این شهرستان تأکید کرد که باید مراقب این کارخود باشند.

راهپیمایی ضدآمریکایی در پاسخ به عهدشکنی دولت ترامپ در دزفول

اقشار مختلف مردم مسلمان و ولایت مدار دزفول امروز درحالیکه پیشاپیش آنان امام جمعه و روحانیان حضورداشتند پس از اقامه نماز جمعه دست به یک راهپیمایی ضد آمریکایی در پاسخ به عهدشکنی دولت ترامپ زدند. 

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پس از اقامه نماز جمعه با در دست داشتن نوشته‌هایی با مضمون «آقای ترامپ غلط می‌کنید» و «من انقلابی‌ام» از محل مصلای دزفول تا خیابانهای اطراف حرکت کردند.

همچنین تظاهرکنندگان با شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «می‌جنگیم، می‌میریم سازش نمی‌پذیریم» و … انزجار خود را نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی و دولت آمریکا به منصه ظهور گذاشتند.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

امام علی علیه السلام می فرماید: از رسول خدا سؤال شد چه چیزی بیشتر موجب رفتن به بهشت می شود؟ رسول گرامی اسلام ختم انبیا محمد مصطفی(ص) در پاسخ فرمودند که دو چیز است که انسان را به بهشت می برد یکی تقوا و یکی حسن خلق. انسان اگر این دو صفت را داشته باشد می تواند بهشت برین را بدست بیاورد.

این جمعه آخرین جمعه ماه شعبان المعظم است. در آستانه ماه خدا ماه ضیافت الهی قرار گرفته ایم و ان شاء الله باید مهیا شویم برای ورود در ماه خدا و بهره جستن از این خوان گسترده وضیافت الهی.

پیامبر اکرم در یک حدیث نبوی می فرمایند:  یَا مَعْشَرَ اَلْمُسْلِمِینَ إِذَا طَلَعَ هِلاَلُ شَهْرِ رَمَضَانَ غُلَّتْ مَرَدَةُ اَلشَّیَاطِینِ وَ فُتِحَتْ أَبْوَابُ اَلسَّمَاءِ وَ أَبْوَابُ اَلْجِنَانِ وَ أَبْوَابُ اَلرَّحْمَةِ وَ غُلِّقَتْ أَبْوَابُ اَلنَّارِ وَ اُسْتُجِیبَ اَلدُّعَاءُمی فرماید ای مسلمانان چون ماه شب اول رمضان برآید شیاطین به بند کشیده می شوند و درهای آسمان و درهای بهشت و درهای رحمت الهی گشوده می شود و درهای آتش بسته می شود و دعاها مستجاب می گردد.

خیلی ماه باعظمتی است. انسان باید نسبت به عظمت این ماه معرفت پیدا کند تا بتواند از مواهب این ماه درست استفاده کند.

ماه رمضان فرصت طلایی برای انسان های مؤمن است. ماه رمضان ماه خودسازی و اصلاح نفس است. ماه رمضان ماه بخشش است.

پیامبر می فرمایند: فَإِنَّ الشَّقِیَّ مَنْ حُرِمَ غُفْرَانَ اللَّهِ فِی هَذَا الشَّهْرِ الْعَظِیمِمی فرمایدبدبخت و بیچاره آن کسی است که در این ماه عظیم از غفران و مغفرت الهی محروم باشد.

خیلی ماه بزرگی است. بدانیم در چه ماه باعظمتی و در چه ماه بافضیلتی داریم پا می گذاریم و ورود پیدا می کنیم.

خدای متعال برای زنان و مردان روزه داردر آیه ای در قرآن کریم آمرزش وپاداش بزرگی آماده کرده است.

در آیه ۳۵ سوره احزاب می فرماید: إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا وَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِیمًا

خداوند برای انسان های مؤمن و صابر و روزه دار مردان و زنان روزه دار اجر عظیم وعده داده است. این ماه خیلی ماه بزرگ و باعظمتی است.

حضرت رسول اکرم(ص) در خطبه شعبانیه چقدر زیبا به انسان های مؤمن بشارت می دهد هم بشارت به بهشت می دهد و هم انذار و هشدار از آتش جهنم می دهد. ماه مبارک رمضان ماه تقوای الهی و خداترسی است.

لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ‌ماه مبارک رمضان ماه مواظبتبر گوهر گرانبهای بندگی انسان است. ماه مبارک رمضان ماهی است که انسان بر عبودیت و بندگی خود ثابت قدم می شود.

پیامبر فرمود: وَاحفَظوا ألسِنَتَکُم، وغُضّوا عَمّا لا یَحِلُّ النَّظَرُ إلَیهِ أبصارَکُم، وعَمّا لا یَحِلُّ الاِستِماعُ إلَیهِ أسماعَکُم یعنی ای مردم زبانتان را حفظ کنید چشمانتان را از آنچه که نگاه ه آنها حرhم است مراقبت و حفظ کنید و فرو بندید، گوشهایتان را از آنچه که شنیدن آن برای شما مجاز نیست ببندید و گوش ندهید.اینها توصیه های پیامبر است.

در یک بخش دیگری از فرمایشاتشان می فرماید:إِنَّ أَنْفُسَکُمْ مَرْهُونَةٌ بِأَعْمَالِکُمْ همانا جان های شما در گرو و رهن اعمال شماست. جان شما در گرو عمل شماست.

بعد می فرماید فَفُکُّوهَا بِاسْتِغْفَارِکُمْ پس جانهایتان را با استغفار و طلب توبه آزاد کنید و از رهن درآورید. استغفار دوای هر دردی است.

دربعضی از احادیث دارد که لِکُلِّ دَاءٍ دَوَاءٌ و دَوَاءُ الذُّنُوبِ الِاسْتِغْفَارُ برای هردردی و مرضی یک درمانی وجود دارد و درمان گناهان، استغفار است.

در ادامه همین حدیث حضرت می فرماید: وَ ظُهورِکُم ثقیلةٌ مِن أوزارِکُمفَخَفّفوا عَنها بِطولِ سُجُودِکُمیعنی ای مردم کمرهای شما شانه های شما از وزر و وبال و گناه سنگین شده است، فَخَفّفواعَنها پس این بار سنگین گناه را با طولانی کردن سجده هایتان سبک کنید، با خدا راز و نیاز کنید، از خدا طلب مغفرت کنید، از خدا طلب بخشش کنید.

ان شاءالله در ماه مبارک رمضان توبه حقیقی کنیم، و بتوانیم با این توبه حقیقی سنگینی بار گناه را تخیفف دهیم و سبک کنیم.

وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ تَعَالَى ذِکْرُهُ أَقْسَمَ بِعِزَّتِهِ بدانید ای مردم همانا خداوند قسم خورده است به عزت خود أَنْ لَا یُعَذِّبَ الْمُصَلِّینَ وَ السَّاجِدِینَ اینکه نمازگزاران و سجده کنندگان را عذاب نخواهد کرد. این خیلی مهم است.

ان شاءالله ما جزء مصلین و سجده کنندگان حقیقی باشیم. باید روزه ما روزه واقعی باشد، نه روزه ای که جز گرسنگی و تشنگی چیزی عاید ما نشود.

امیرالمؤمنین(ع) می فرماید: صَومُ القَلبِ خَیرٌ مِن صِیامِ اللِّسانِ یعنی روزه قلب انسان بهتر از روزه زبان انسان است. وَ صِیَامُ اللِّسَانِ خَیْرٌ مِنْ صِیَامِ الْبَطْنو روزه زبان بهتر از روزه شکم است.

انسان باید مراقب باشد حتی در قلب خود هیچ گناهی خطور پیدا نکند. بر روی زبانش گناهی جاری نشود.

می فرماید روزه زبان، روزه زبان این است که انسان مراقب زبان خود باشد هرچند اگر خدای ناکرده شیطان یک شخص روزه دار را فریب داد و یک دروغی گفت، یک غیبتی کرد روزه اش باطل نمی شود اما روزه اش روزه مقبولی نیست. روزه اش روزه ای نیست که فرشتگان آن را بالا ببرند و نزد خداوند تبارک و تعالی ارائه بدهند.

مطلب دیگری که باید به آن اشاره شود در ماه رمضان اهتمام به قرآن کریم است.خدای متعال در سوره بقره می فرماید شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى وَ الْفُرْقانِفَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمُ الشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ می فرماید که ماه مبارک رمضان همان ماهی است که قرآن در آن نازل شده است که باعث هدایت مردم است و باعث این است که انسان فرقان پیدا کند، حق را از باطل تشخیص دهد. هرکس توانست و شرایط روزه دار بودن را در این ماه پیدا کرد اگر روزه گرفت باید فرقان بدست بیاورد. باید هدایت بدست بیاورد.

آن روایتی که دارد از بهترین فضایل ماه مبارک رمضان همین است که کتاب های آسمانی تورات، انجیل، زبور و قرآن در این  ماه شریف نازل شده است. ماه رمضان نهمین از ماه از ماه های قمری است و تنها ماهی است که نامش در قرآن کریم آمده است. اینها همه فضیلت های ماه مبارک رمضان است. باید ما بشناسیم و با معرفت وارد شویم. ماه مبارک رمضان بهار قرآن است.

امام صادق علیه السلام می فرماید: لِکُلِّ شَیْ‌ءٍ رَبِیعٌ وَ رَبِیعُ الْقُرْآنِ شَهْرُ رَمَضَان  می فرماید برای هر چیزی بهاری وجود دارد و بهار رمضان قرآن است. باید از این استفاده کنیم و بهره ببریم.

انشاءالله خداوند تبارک و تعالی نور قرآن را بر قلب های ما بتاباند.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‌    قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ    اللَّهُ الصَّمَدُ    لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ    وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز که در این جمعه ماه شعبان چه نیکو و پسندیده در نماز عبادی سیاسی جمعه شرکت فرمودید خداوند به شایستگی از همه شما قبول فرماید و انشاءالله مقدمه و تَهَیّؤی باشد برای ورود در ماه مبارک رمضان.

عزیزان نمازگزار همه  شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم. در پایان خطبه شعبانیه امیرالمؤمنین علی(ع) از پیغمبر(ص) سؤال می فرماید که بهترین اعمال در ا ین ماه چایست؟ حضرت در پاسخ می فرماید: یَا أَبَا الْحَسَنِ أَفْضَلُ الْأَعْمَالِ فِی هَذَا الشَّهْرِ الْوَرَعُ عَنْ مَحَارِمِ اللَّهِ می فر ماید بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان و بهترین  کارها پرهیز از گناهان است.

ان شاءالله خداوند به ما توفیق دهد با تقوای الهی بتوانیم از گناهان و از محارم الهی و از آنچه که خداوند ما را نهی کرده است اجتناب کرده و این حدیث پیامبر را در حد خودمان عمل نماییم.

بررسی پیامدهای خروج آمریکا از برجام و دستاوردهای برای ایران یکی از مسائل مهمی است که باید در این خطبه مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

ایران عزیزمان با اقدامات صلح آمیز هسته ای بعد از خروج آمریکا از برجام رنگ مشروعیت بیشتری به خود می گیرد. استفاده ما از انرژی هسته ای و استفاده صلح آمیز از این انرژی مشروعیت بیشتری پیدا می کند که آمریکا از این تهعد و قرارداد بین المللی خارج شد.

اینک افکار عمومی بین الملل به خوبی می دانند که ایران هیچ تخلفی از برجام نداشته است. آژانس بین المللی انرژی اتمی هر سه ماه یک بار دقیق با ناظرین و ابزار نظارتی و دوربین هایی که داشته است گزارش کرده است و کاملا بر فعالیت های هسته ای ما نظارت می کرده هر سه ماه یک بار رسما اعلام کرده است که ایران هیچ تخلفی نداشته و کامل به مفاد برجام عمل کرده است.

این پایبندی در تمام دنیا منتشر منتشر شده و نشان دهنده پایبندی ایران به آن تعهدی است که داده است.

بعد از اقدام ترامپ و خروج آمریکا از برجام بی اعتمادی به آمریکا تعمیق بیشتری پیدا کرد. اگر کسانیآدم های خیلی خوش خیال و خوش بینی هم بودند و قدری به آمریکا خوش بین بودند بعد از این کارش این خوش بینی هم از بین رفت و چیزی جای آن نمانده است.

رهبر معظم انقلاب در بازخوانی کوتاهی که منتهی به روند قرارداد برجام شد فرمودند “وقتی مسئله هسته ای و تحریم ها شروع شد برخی چهره های شناخته شده به اینجانب می گفتند چرا روی مسئله هسته ای می ایستید، این مسئله را کنار بگذارید تا آمریکاییها خباثت و دشمنی نکنند” این فرمایشات خود مقام معظم رهبری است.

بعد ایشان فرمودند ” البته این حرف از چند زاویه غلط بود یکی اینکه انرژی هسته ای نیاز واقعی کشور است. ما که برای  همیشه نفت نداریم نفت بلاخره یک روزی تمام می شود. تا چند سال دیگر ایران به ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد” و تأکید فرمودند “نفت تمام می شود و اگر ما به فکر انرژی هسته ای نباشیم نسل های بعدی ما را لعنت می کنند که چرا با اینکه امنرژی کشور رو به اتمام بود به فکر نبودند.”

حضرت آقا فرمودند “همان موقع به این مسئولان می گفتیم انرژی هسته ای بهانه است آمریکا که دارد بحث انرژی هسته ای را مطرح می کند این بهانه است اگر از این کوتاه بیاییم آمریکاییها بهانه دیگری پیدا می کنند آنها می گفتند اینجوری نیست اما حالا دیدید که اینجوری هست و آنچه می گفتیم تحقق یافت.”

فرمایشات حضرت آقا مو به مو تحقق پیدا کرد. فرمودند “آمریکاییها نوکرانی می خواهند که مانند حکام برخی کشورهای منطقه فقط اطاعت کنند، غلام حلقه به گوش باشند. آنها برنمی تابند ملتی مستقل باشد، ملتی زیر بار استعمار نرود، زیر بار سلطه دشمن نرودآنها این را نمی پسندند. اما جمهوری اسلامی عزت خود و ملت ایران را به رخ آنها می کشد و این عظمت و سرافرازی برای آنها قابل تحمل نیست، آنها نمی توانند عزت ملت ایر ان را ببینند، می گویند مثلا ایران چرا در منطقه ایقدر نفوذ کرده؟ چرا ایران اینقدر در منطقه قدرت پیدا کرده؟ اینها همه باعث ناراحتی دشمن است.جمهوری اسلامی ذلت ملت و کشور در دوران قاجار و پهلوی به عزت و استقلال و ایستادگی تبدیل کرده است و از منافع ملی خود کوتاه نمی آید.” این فرمایشات آقاست.

رهبر انقلاب فرمودند رفتار زشت و سخیف ترامپ را قابل انتظار خواندند و با اشاره به استمرار خباثت همه مسئولان آمریکایی در همه این سالها پس از پیروزی انقلاب فرمودند که کسانی که آن خصومت ها را نسبت ملت ایران انجام می دادند اکنون استخوان هایشان هم پوسیده شده، ولی جمهوری اسلامی همچنان سرافراز و سربلند و استوار هست و خواهد بود.”ان شاءالله

الان هم آقای ترامپ با موجودیت جمهوری اسلامی مشکل دارد، اینها همه بهانه است که یک بار می گوید نفوذ منطقه ای ایران، یک بار می گوید موشکی ایران، یک بار حقوق بشر مطرح می کند. همه اینها بهانه است.

آنها با اصل نظام مشکل دارند. ما باید مراقب باشیم انسان عاقل از یک سوراخ چند بار گزیده نمی شود. حضرت آقا نسبت به ادامه برجام با اروپاییها هم هشدار دادند. ما باید ببینیم اروپاییها چه کار کردند. اروپاییها در قبال برجام چه کاری انجام دادند؟ چه تعهدی انجام دادند؟

همه شاهد بودیم اینها همین اروپاییها به بهانه تحریم بنزین و سوخت هواپیمای وزیر خارجه ما را ندادند. باید مراقب و مواظب بود.

فرمودند ” حالا گفته می شود با ۳ کشور اروپایی ادامه می دهیم، فرمودند من به این ۳ کشور هم اعتماد ندارم. به اینها اعتماد نکنید مسئولین مراقب باشید با بند اروپاییها به چاه نروید. اگر می خواهید قرارداد بگذارید تضمین عملی بگیرید والا همان کاری را خواهند کرد که آمریکا کرد. اگر توانستید تضمین بگیرید که فبها خیلی خوبه. البته فرمودند بعید می دانم که اینها هم تضمین بدهند. اگر نتوانستید تضمین قطعی بگیرید دیگر چه داعیه ای دارید که برجام را ادامه بدهید؟ شما می خواهید خوارتر و ذلیل تر بشوید؟”

این فرمایشات حضرت آقا تجربه شده است و مجرب است. حضرت آقا فرمودند به آمریکااعتماد نکنید. بعضی ها گوش نکردند و. گفتند ما کدخدا را می بینیم و با کدخدا می بندیم. مسئولین کشور در امتحان بزرگی قرار گرفته اند. آیا عزت و سرافرازی ملت را حافظ خواهند کرد یا نه؟ باید عزت و منافع ملت به معنای واقعی کلمه تأمین شود.

مبادا خدای ناکرده مسئولین مضدالاولیا باشند. چقدر با اعتماد بیجایی که بعضی از مسئولین به دشمنان کردند به مردم و کشور خسارت وارد شد. بعضی از این خسارت ها هم غیرقابل جبران است. همین دلار که بالا رفت. همین مسئولینی که می گفتند مشکل تحریم بانکی حل شده است .و بعد معلوم شد که صادقانه نگفته اند و بانک ها پول ما را بر نمی گردانند و اینها ناچارند کیسه کیسه دلار از خارج با هواپیما بیاورند با چه زحمتی.

با بالا رفتن دلار عده ای چقدر به جیب زدند آن بماند، دست کرد به جیب ملت و به جیب زدند، دزدیدند از مال ملت آن بماند. اما آن به همین حمایت از تولید داخلی هم لطمه زد. وقتی یک تولید کننده داخلی بعد از فرمایشات حضرت آقا با هزار دلگرمی آمد شروع کرد، دلار که رفت بالا قیمت مواد اولیه ای که باید از خارج وارد می کرد بالا رفت تولید داخلی هم بالا رفت. زمین خورد.

یعنی بعضی از کسانی که این کار را کردند اگر دانسته این کار را کردند به کشور خیانت کردند. بعضی از مسئولین نمی فهمند بار گرانی روی گُرده مردم چقدر سنگین است. نمی فهمند آنی که می خواهد از داروخانه نسخه بگیرد و می گوید نسخه من چقدر شده می گوید مثلا ۱۵۰۰۰ یا ۲۰۰۰۰ تومان می گوید باشه می روم و برمی گردم و می رود و دیگر برنمی گردد. مسئولین، آنهایی که این کار را کردند می فهمند این یعنی چه؟

ان شاءالله ما امیدواریم که امروز در راهپیمایی که بعد از نمازجمعه صورت می گیرد همین عزت را مردم فریاد خواهند زد و بار دیگر به دنیا ثابت خواهند کرد که ما ملتی هستیم که برای حفظ استقلال، عزت و سربلندی ذره ای در مقابل دشمن عقب نشینی نخواهیم کرد.(تکبیر نمازگزاران)

یکی از درس هایی که از برجام و این مذاکرات گرفتیم این است که باید حق خودمان را با ایستادگی و مقاومت از دشمن بگیریم، نباید به دشمن التماس کرد. نباید از دشمن خواهش کرد، اروپاییها دوست نیستند باید مراقب و مواظب باشیم.

مسئله بعدی که بسیار مسئله مهمی است توضیح داشته باشیم نسبت به پیام ها و دستاوردهای باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمانی لبنان، که خدا را شاکر و سپاسگذاریم. مردم لبنان به خوبی تشخیص دادند که کدام رویکرد باعث عزت و سربلندی کشورشان می شود. رویکرد مقاومت و ایستادگی را انتخاب کردند، رویکرد سازش را انتخاب نکردند، دنبال تسلیم نرفتند، در آرائی که به صندوق ریختند و گزینه های حزب الله از صندوق بیرون آمد بیانگر همین طرز فکر مردم لبنان است که باید تبریک گفت.

امروز ملت های مسلمان به خوبی خیانت و خباثت آل سعود را که دلارهای نفتی خرج کرد تا نگذارد حزب الله در لبنان پیروز شوند به خوبی شناخته اند و پس از مصاحبه خائنانه ولی عهد عربستان بن سلمان مردم کاملا آن را شناختند – که بن سلمان خائن اسرائیل را به رسمیت شناخت – و همه نقشه های آمریکا و اسرائیل و آل سعود نقش برآب شد.

خبر مسرت بخش پاسخ موشکی سوریه به اسرائیل متجاوز را که کابوس وحشت و ترس در سراسر سرزمین اشغالی به صدا درآورد همه شنیدیم و موجب خوشحالی شد.

دو نکته را بنده مختصر عرض می کنم درباره این پیروزی ظفرمند، هم زمان و هم مکان این عملیات ظفرمند موشکی بسیار هوشمندانه انتخاب شد. اولا زمان را گذاشتند بعد از انتخابات پارلمانی لبنان با آن پیروزی برای حزب الله، و از طرفی گذاشتند بعد از خارج شدن ترامپ از برجام، خیلی هوشمندانه بود.

مکان آن را که تا آنجایی که از اخبار بدست ما رسیده است ممکن است در آینده اخبار بیشتری از محل اصابت و هدف قرار گرفتن موشک ها به دست ما برسد منتها موشک ها دو نقطه را بصورت مشخص مورد هدف قرار دادند یکی مرکز نظامی فرماندهی شنود فنی و الکترونیکی ارتش عبری اسرائیل بود که مهمترین نقش در شهادت عماد مغنیه و شهید الله دادی را داشت آنجا را یکی زدند.

یکی دیگر مرکز بالگردهای رژیم متجاوز اسرائیل بود که بالگردهایش از آن مرکز بلند می شدند و هم به سوریه و هم لبنان راکت شلیک می کردند و عملیات تجاوزکارانه اش را از آنجا انجام می داد و فاصله ای هم نداشت و فاصله موشک ها ۷۲ کیلومتر بوده یعنی ما در جان اسرائیل هستیم، تکان بخورد او را می زنیم و فکر می کنم در واقع شمارش معکوس نابودی اسرائیل با شکلیک موشک ها آغاز شد. ان شاءالله

در هفته آینده ان شاءالله آغاز ماه مبارک رمضان را خواهیم داشت ماه بندگی وعبادت و ان شاءالله الگوسازی رفتارهای اسلامی، ان شاءالله مساجد را مؤمنین آماده کنند دهه آماده سازی مساجد هم هست مساجد را مهیا کنیم برای عبادت و بندگی خدا و استفاده کنیم.

تذکری بدهیم دیده شده که در معابر عمومی و خیابان ها اسم شهدا را دارند برمی دارند از روی اسم خیابان ها این را من به جدّ تذکر می دهم مسئولین نامگذاری مراقب باشند تابلوها را که نو می کنند اسم شهید را برمی دارند این نکته خیلی مهمی است مسئولین مواظب و مراقب باشند.

مطلب دیگری که باید تذکر دهیم عدم حضور بعضی مسئولین در نمازجمعه است البته من از بعضی مسئولین که تشریف می آورند و مرتب در نمازجمعه شرکت می کنند تشکر می کنم عزیزانی معمولا هستند سعی می کنیم که به شکلی از حضورشان تجلیل شود. اما واقعا بعضی از مسئولین اصلا سر و کله شان در نمازجمعه پیدا نمی شود.

نمازجمعه متعلق به این کشور و نظام است. مردم اینجا هستند در بین مردم حضور پیدا کنید. آنوقت متأسفانه روز جمعه برنامه می گذارند نه تنها خودشان نمی آیند برنامه هم می گذارند.

امروز پیامکی برای من آمد که دعوت کرده بودند که در یکی از روستاهای دزفول استاندار می آید و طرح آبرسانی دارند و می خواهند افتتاح کنند. روز جمعه، قبل از نماز جمعه، نمازجمعه ای که اعلام راهپیمایی شده است. همزمان جشنواره خیرین مدرسه ساز هم بوده که البته آنها از قبل هماهنگ کرده بودند.

من بارها به آنها می گویم واقعا نمازجمعه قرآن صراحتا می فرماید إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاةِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَىٰ ذِکْرِ اللَّهِ  بشتابید بسوی نماز و هرکاری که دارید کنار بگذارید.

یک ناهماهنگی متأسفانه وجود دارد که ما گلایه داریم از بعضی مسئولین که بانی و متولی اینگونه برنامه ها هستند.

هفته جهانی هلال احمر را داریم که تقدیر و تشکر می کنیم از برادران عزیز و خدوم هلال احمر.

بزرگداشت ۴ خرداد و مراسمات مفصلی که برای ۴ خرداد ان شاءالله پیش بینی شده است، علیرغم کم مسئولیتی و کم لطفی بعضی از مسئولین، افتتاح پروژه های متعددی در سطح شهرستان دزفول پیش بینی شده است که ان شاءاله هفته آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

در پایان خطبه از برادران عزیز سپاه در بارور کردن ابرها برای نزول رحمت الهی تشکر می کنیم.

خدایا، پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

پرودگارا توطئه و نقشه آنان را به خودشان برگردان…

شهدای ما و امام شهیدان مشمول رحمتت قرار بده…

رهبر عظیم الشأن در پناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

در فرج آقا مولا امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران و منظورین مدنظر بپوشان…

پروردگارا بارالها رحمتت را همچنان بر ما نازل بگردان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ    فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ     إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ